EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Vage za merenje tezine, bf-a...  (Read 7325 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ssijak

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 321
  • Gender: Male
Vage za merenje tezine, bf-a...
« on: April 15, 2009, 11:36:22 AM »
Gledam na tehnomaniji ima gomila obicnih kucnih vaga za relativno male pare koje pored tezine mere i bf, kolicinu vode, i kolicinu misicne mase sa deklarisanom tacnoscu od <0.1% greske. Nekako mi to zvuci previse precizno, ne znam da li je stvarno tako. Mislim, neka gresi i do 1% pa je opet ok, vidis oko koje se cifre vrtis :) Posto pre prve uredjaje takve sto sam video su kostali nesto bas papreno.
Evo primer jedne : http://www.tehnomanija.rs/katalog/beurer-vaga-bf-18-silver.html
Nisam znao gde da stavim temu pa je zavrsila ovde :)

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Vage za merenje tezine, bf-a...
« Reply #1 on: April 15, 2009, 04:26:38 PM »
ne gresi ni jedna tako malo,greske idu od 4-7% ako cemo realno,probaj ujutru i uvece da vidis koja je razlika...
Why so serious?

Offline ssijak

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 321
  • Gender: Male
Odg: Vage za merenje tezine, bf-a...
« Reply #2 on: April 15, 2009, 05:34:08 PM »
Ja mislim da su najmerodavnija merenja ujutru odmah na prazan stomak. Bar su mi tako rekli. Sad kad bi se merio par dana za redom u isto vreme ujutru i da rezultat dosta varira e to je vec sigurno lose, a ne znam da li se to desava sa ovim vagama :)

Offline Boky_LA

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1139
  • Gender: Male
  • Gym & Gym, Slovačka 17, NS.
Odg: Vage za merenje tezine, bf-a...
« Reply #3 on: April 15, 2009, 07:54:50 PM »
hmm, na koju foru se meri BF preko te vage?
Champions Train Losers Complain.

Offline saxoman

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 338
  • Gender: Male
Odg: Vage za merenje tezine, bf-a...
« Reply #4 on: April 15, 2009, 08:09:26 PM »
elektricni impuls prolazi kroz telo i vraca se u vagu i onda ona ocitava tvoj bf (kako sam ja to shvatio)

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Vage za merenje tezine, bf-a...
« Reply #5 on: April 15, 2009, 08:20:14 PM »
ove vage su za okvirno merenje,zabavu itd nije nista ozbiljno,za ozbiljna merenja BF morali biste izdvojiti vise para....
Why so serious?

Offline ssijak

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 321
  • Gender: Male
Odg: Vage za merenje tezine, bf-a...
« Reply #6 on: April 15, 2009, 08:31:36 PM »
To me je interesovalo :) Da se ne daje onda par hiljada vise za vagu koja navodno i to meri, ali sa velikom greskom.

Offline saxoman

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 338
  • Gender: Male
Odg: Vage za merenje tezine, bf-a...
« Reply #7 on: April 15, 2009, 08:42:34 PM »
najbolje je merenje na onim vagama u bolnicama mislim da rade i neke privatne klinike to

Offline Vex

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 64
  • Gender: Male
Odg: Vage za merenje tezine, bf-a...
« Reply #8 on: April 15, 2009, 10:16:12 PM »
A jel imaju negde kod nas da se kupe oni kaliperi za merenje ("stipaljke")?

Offline MuscleFilip

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
  • Gender: Male
Odg: Vage za merenje tezine, bf-a...
« Reply #9 on: April 18, 2009, 01:07:34 PM »
imam jednu takvu AEG vagu.
uglavnom sam čuo komentare koji su i ovde napisani... ali niko nije imao iskustva sa tim vagama. samo znaju da to ne radi dobro.

ja sam ipak odlučio da je kupim i zadovoljan sam vagom. razlike od nekoliko procenata ne postoje.
da probam da pojasnim kako vage rade:

često se čuje komentar da te vage rade po principu pretpostavke. to je istina. ali vaga ne pretpostavlja tako što gleda u kuglu pa odluči da neko ima 20% masti :)

ta tehnologija se zasniva na takozvanim "familijama krivih". nekom drugom metodom se izmere traženi podaci kod nekoliko osoba starosti, na primer 20 godina. nađe se srednja vrednost i nacrta kriva.
isto to se ponovi za ženski pol.
isto to se ponovi za sve starosne grupe.
isto to se ponovi za ekstremne slučajeve i koriguju se krive.

snimljeni podaci su neki otpor struje, neka kašnjenja, da sada ne davim...

to se smesti u čip, i kada neko želi da se izmeri, vidi se kakvi podaci dolaze u čip, i uporedi se sa nekom od krivih. i to tačno sa onom koja odgovara godinama, visini, težini (to su podaci koji su unose pre početka rada vage, i ostaju snimljeni. moja vaga snima 16 takvih podataka).

jednom godišnje uvek može da se uradi analiza i da se provere podaci.

čak i da vaga greši, velika je verovatnoća da greši na isti način. pa ako prikaže da imate 15% masti, umesto 14%, a nakon nekon vremena prikaže 14% umesto novih, stvarnih 13%, to je i dalje ok jer je vaga priakzala stvarnu razliku.

nadam se da sam bio razumljiv :)