EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Veslanje na suvo  (Read 3485 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline salenko

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Veslanje na suvo
« on: July 31, 2012, 11:47:39 PM »
Pozdrav svima. Resio sam da pocastim sebe nekom od sprava za vezbanje, koja ce inace biti i moja prva sprava. Iskren da budem, poslednjih godina nisam bio narocito fizicki aktivan. Basket, fudbal, odbojka sa drustvom i to je to. Medjutim, u medjuvremenu sam poceo da se bavim biciklizmom i veoma sam zavoleo taj sport. Sad ne mogu ni dan da zamislim a da ne odvezem turu-dve i da se dobro oznojim. E sad, ja bih voleo da ubacim i neku spravu za vezbanje u tu pricu. Odma da se razumemo, znam da je najbolje resenje teretana, ali je u mojoj okolini jednostavno nema. Elem, bacio sam oko na kettlerovo suvo veslo http://www.fitnesoprema.net/suvoveslo1.htm Da li bi valjalo sa tim da se bahcem, s obzirom da mi je cilj da vezbe pogode ramena i grudi? Inace, visok sam 186/82kg. Nadam se da cemo se i ubuduce druziti.

Offline bbb

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 428
  • Gender: Male
Odg: Veslanje na suvo
« Reply #1 on: August 01, 2012, 02:48:27 AM »
pa ako bas neces teretanu bakci se bolje nekim kucnim vezbama, mozes i bolje sprave kupiti, a ta sprava bas i nema veze za grudima i ramenima.

Offline Radovan_III

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Male
Odg: Veslanje na suvo
« Reply #2 on: August 01, 2012, 02:06:11 PM »
Quote
da vezbe pogode ramena i grudi

Da bi neka vezba radila misice grudi pokret treba da bude guranje od sebe ( od grudi ) napolje ili spolja ka unutra ( kao kad grlis nekoga ). Na spravi za veslanje pokret koji je pod opterecenjem je pokret povlacenja ka sebi sto je suprotno od onoga sto zelis da postignes ako je cilj da se vezbaju grudi. Veslanjem se pogadjaju misici ledja kao kod svakog povlacenja ka sebi ili razvlacenja. Sto se tice ramena, vezbanjem na ovoj spravi pored ledja ( zasta je ova sprava i namenjena ) rade se i ramena , pre svega zadnji deo ramena ( ka ledjima ). Kod ovakvih sprava je i veliko pitanje koliko je opterecenje tj otpor povlacenju, posto se to moze videti tek kad se ova masina proba.

Za grudi , bez ikakve opreme mozes raditi sklekove , propadanja ( trebaju ti dva paralelna oslonca ) .  Ako vec hoces nesto da ulozis, onda 2 tega ( bolje sa mogucnoscu promene tezine ) i onda mozes raditi lezeci odgurivanjem od sebe tegove na gore . 

Moguce je raditi i na podu. Cak i bolje ako si pocetnik.