EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: vezbe i diskus hernija!?  (Read 94239 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Aleksandra Rapajic Milosevic

  • Miss fitness
  • *
  • Posts: 83
  • Gender: Female
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #20 on: August 05, 2008, 02:01:17 PM »
mICU SVRATI DO
Htela bih da Vas pitam za savet...Imam 22 godine i pre 3 meseca sam dobila diskus herniju...ni sama ne znam kako.Mislim da je uzrok mog problema nespremnost misica i opsta opustenost tela.Htela bih da pocnem da vezbam,da ojacam misice pogotovu ledjne i stomacne.
Da li mozda znate koji je najbolji fitnes/gym centar??? :dunno:Htela bih,dok vezbam,da budem pod budnim okom iskusnog instruktora,da ne bih ne daj boze pogorsala svoje stanje,nekim neprvilnim trzajem. :hitself:
Znate i sami...danas svako se predstavlja kao "instruktor".
:powerlift:
fRANCUSKE 26 T.J. Skadarske 39 i vidi gym ja sam tamo ime mi je Aleksandra Rapajic Milosevic pa ti vidi moj deo slicica pa ako hoces javise privatno da ti dam br tel.

Offline annaBG

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 58
  • Gender: Female
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #21 on: February 24, 2009, 12:02:52 AM »
Hvala Alexandra puno...ja sam sve nesto skepticna i bojazljiva,jer nista nisam uradila(podigla,pala...)sto bi moglo da prouzrokuje nastanak discus hernije,pa se sada uzasno plasim da je sa necim ne pogorsam...

Krenula sam danas na akvabik...koliko mi je to pametno,nisam sigurna,bas se lomim...

Offline Gagi

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 702
  • Gender: Male
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #22 on: February 24, 2009, 12:08:00 AM »
:wallbash1:POSTOVANJE, REKLA - KAZALA NIJE RESENJE OZBILJNIH POVREDA. Problemi kicme upravo dolazi zbog slabih unutrasnjih malih misica koji su inace stabilizatori kicmenog diska. VIBRACIJA (Hz-herc) je jedino resenje.
Probajte  sa FLEXI-BAR-om, u pocetku umereno. Proizvod koju su priznala i preporucila svetska organizacija AGR , koja je usko spec. org. samo za problematiku kicmenog stuba. Vise o tome pogledajte na stranici  www.lkbussineslog.co.yu  pa kliknite na ikonicu pod >distributivni program  FLEXI-BAR < . srdacan pozdrav Flexi-bar Balkan Team :yes:


moze li mi neko reci nesto vise o ovom proizvodu?
"There's no point trying to leave 'til you've learned all your Kung Fu."

Offline Vojkan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 444
  • Gender: Male
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #23 on: February 27, 2009, 08:52:04 PM »
Imao sam ja priliku da ga probam, zamahivanje sipkom koja se savija kao luk, savijao sipku skoro do max,i recimo da ima neki efekat, oseti se misic,tj misici,sipka pruza neki otpor,vibrira zanimljivo, skoci i puls..ali nista posebno,zanimacija obicna od 80-90EUR...mislim da je cela prica prenaduvana!!! Mrsavljenje npr.. :crazy: 

Ne ulazim u ta tarapeutska svojstva to ne znam...Ali inace sam protiv svih superrekvizita i hi-tech sprava tako da nije iskljuceno da sam subjektivan.
" Lisica mnoge varke zna, divlji vepar jednu, ali vrednu. "

Offline Vuk_91

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #24 on: March 15, 2009, 06:56:00 PM »
Nasao sam ovu stranu preko googlea pa da vas pitam

imam duplu protruziju S1L5 i L5L4 stim da je ova niza dosta gora, obe pritiskaju nerv, niza nerv desne noge a visa oba nerva. Stim da su meni bolovi mnogo cesci i uvek jaci u levoj nozi.
napravio sam ih garantovano u teretani, a pre nege sto su se pojavili bolovi u nogama 6 meseci trpeo sam povremene bolove u ledjima koji su se prvi put pohjavili nakon povecavanja tezine na uskog veslanja, ti bolovi su bili sa leve i desne strane kicme, sa desne mnogo jaci.

Sada mi je 5 mesec od kako je bol presao na noge i sada je vec uglavnom dobro i bez bola, kocenja ili slabosti u nogama nikad nije bilo samo bol i to podnosliv.

Ja hocu da se jendog dana vratim u teretanu :innocent: ali me nervira sto nijedan fizijatrar o tome nece cak ni da prica samom samo kaze sta ce ti to :crazy: ...
Kazu jendo nikad vise necu smeti da dizem tesko. :nonono:

inace imam 18 godina i isao sam 2 godine u teretanu

Bovi su vec veoma slabi i postaju sve slabiji, ali mene brine sta posle sta kad prodje dali cu je ikad moci ponovo da radim sve normalno u tereteani.


Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #25 on: March 15, 2009, 10:32:54 PM »
treba pametno da ojacas misice u donjem delu ledja..kada ih napravis kao stubove nosioce,bice ti mnogo lakse..
treba da vezbas postepeno,strpljivo i polako
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline kwon

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 280
  • Gender: Male
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #26 on: March 15, 2009, 11:58:22 PM »
ja imam diskus herniju u nivou L4-L5 i L5-S1 od 1993. godine...prosao svasta...bio aktivan sportista
doktor mi je kao i tebi zabranio da idem u teretanu... dosta sam citao i ucio o samoj povredi, tako da sam pre nekoliko godina krenuo ponovo u teretanu i danas radim sve vezbe koje se u teretani mogu raditi i dosta mi je pomogla

sa druge strane moj drug, koji dugo godina ide u teretanu, zaradio je diskus herniju, van teretane, vec godinu dana se muci i uskoro ce ipak morati ici na operaciju da ugradi implantat

povreda je specificna za svakog pojedinca i jako je nezahvalno davati savete

jako je bitno da ojacas sve misice, da bi utegao i imao stabilno telo, kako bi oni preuzeli sto vecu ulogu u stabilizaciji...bitni su misici ledja, stomak, gluteusi..., tj. svi misici, koji ce zajedno da ti cuvaju kicmu
moras sam da vidis koji pokreti i polozaji su riskantni i provociraju bol i da ih izbegavas, da sto manje provociras nerv, jer kad se povredis onda diskus vrsi kompresiju na nrev, pri cemu se on upali i treba mu vremena da se oporavi


kad budem uhvatio vremena skeniracu jednu jako dobru knjizicu bas o diksus herniji...na srpskom je i napisana je prostim jezikom tako da se vrlo lako razume

Offline annaBG

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 58
  • Gender: Female
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #27 on: March 16, 2009, 11:55:14 AM »
kwon,jako puno bi nam znacilo da nam to skeniras.Hvala ti puuuno!!
Javni kada budes skenirao

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #28 on: March 16, 2009, 02:42:03 PM »
skenirao sam ja odavno..nikako da sednem i da odradim to  :blush:
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #29 on: March 16, 2009, 03:10:09 PM »
ja imam diskus herniju u nivou L4-L5 i L5-S1 od 1993. godine...prosao svasta...bio aktivan sportista
doktor mi je kao i tebi zabranio da idem u teretanu... dosta sam citao i ucio o samoj povredi, tako da sam pre nekoliko godina krenuo ponovo u teretanu i danas radim sve vezbe koje se u teretani mogu raditi i dosta mi je pomogla

sa druge strane moj drug, koji dugo godina ide u teretanu, zaradio je diskus herniju, van teretane, vec godinu dana se muci i uskoro ce ipak morati ici na operaciju da ugradi implantat

povreda je specificna za svakog pojedinca i jako je nezahvalno davati savete

jako je bitno da ojacas sve misice, da bi utegao i imao stabilno telo, kako bi oni preuzeli sto vecu ulogu u stabilizaciji...bitni su misici ledja, stomak, gluteusi..., tj. svi misici, koji ce zajedno da ti cuvaju kicmu
moras sam da vidis koji pokreti i polozaji su riskantni i provociraju bol i da ih izbegavas, da sto manje provociras nerv, jer kad se povredis onda diskus vrsi kompresiju na nrev, pri cemu se on upali i treba mu vremena da se oporavi


kad budem uhvatio vremena skeniracu jednu jako dobru knjizicu bas o diksus herniji...na srpskom je i napisana je prostim jezikom tako da se vrlo lako razume


jel si ti buraz upoznat sa mojim slucajem??