EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: vezbe i diskus hernija!?  (Read 94216 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline aleksandar

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #40 on: March 24, 2009, 04:56:57 PM »
Dobar dan svima,

malo gledam teme vezane za diskus herniju pošto je i ja imam nažalost,us pomoć teretane naravno. Ljudi vode računa o prvom problemu,a onda prvi problem naparvi drugi itd.

Ja sam imao problem samo sa trnjenjem noge kad dižem veći teret,a sad nakon tri meseca bazena i istezanja noga me boli već tri dana. Rado bi otišao na operaciju,ali je najverovatnije kratkog daha.

Nisam siguran da se mogu staviti tri veštačka diskusa!

Offline kwon

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 280
  • Gender: Male
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #41 on: March 25, 2009, 04:08:28 PM »
ako si povredio u teretani to je onda verovatno posledica ne odgovarajuce tezine i pre svega nepravilnog rada

jesi radio neko snimanje gde ti je utvrdjeno da imas trostruku herniju?

inace mogu sva tri diska da se srede operacijom....samo je pitanje da li je to tebi jedino resenje

Offline aleksandar

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #42 on: May 11, 2009, 05:50:55 PM »
OK. Jasno je šta nose nepravilno vežbanje,ali mi nije jasno na kakve operacije misliš, ubacivanje veštačkih diskusa ili "reckanje" postojećeg diska?

Offline kwon

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 280
  • Gender: Male
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #43 on: May 12, 2009, 12:54:10 PM »
ako stanje dodje do toga, da treba operativno delovati, to znaci da se osteceni diskus uklanja sa tog mesta, a na njegovo se stavlja vestacki

ima vise metoda te operacije...na prethodnoj strani sam naveo metodu koja se primenjuje od pre nekoliko godina i koja se pokazala uspesno

Offline warmaster

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 145
  • Gender: Male
    • PCAxe
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #44 on: May 15, 2009, 03:11:55 AM »
laz i neiskustvo :) :)

Upravo :)
Imam diskus na L5-S1, i to me svakako ne sprecava da redovno posecujem teretanu :) Kao sto pise u predhodnim postovima, mora se izrazito obratiti paznja na ojacavalju (kod mene lumbalnog) segmenta gde je povreda nastala. Trenutno mogu svaku vezbu da izvedem, osim punog trbusnjaka, te radim trbusnjake sa savijenim kolenima i kracim uzdizanjima sa pauzom od 6s u vazduhu ^^

Dymatize Elite Whey protein..
Ultimate Nutrition HORSE POWER..

Ishrana je stub svega..

http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,9019.0.html

Offline Vuk_91

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #45 on: May 30, 2009, 08:46:44 PM »
evo opet mene nikako da me totalno prodje. Stalno izgleda kao da je sve gotovo ali nikako da se oslobodim ovih povremenih slabih bolova. :pullhair:

imam jednu stvar da vas pitam. Malo sam se informisao na netu :innocent: i koliko sam skontao kratki-kruti misici nogu mogu stvoriti probleme sa kicmom, jer cine da uvek kada se savijasm to radim iz kicme a ne iz kukova.
ja bas imam kretke miseice nogu(natkolenica-kukova) i jos od pocetka pre 7 meseci konstatno istezem.

ali bez pomaka. :dunno:

fizijatri su se jos pre nego sto mi je dijagnoza bila diskus Hernija ustremili na moju veoam skracenu zadnju lozu. tako da zadnju lozu itezem konstatno vec 7 mj
prva dve meseca je lepo islo i onda je stalo. :dunno:

mislio sma da je samo problem u njoj (da je samo ona kruta) ali  kada sam probao jos neke vezbe istezanja  skontao sam  da su mi sve misici kukova i nogu jako ali bas jako ne razgibani (daleko nadprosecno ne razgibani). :boxed:

i nikao nemogu da ih razibam kako treba. :help:

cak sta vise zadnja loza i nije cak ni tako losa naspram ostalih misica nogu-kukova, prste mogu da pipnem bez problema sa ispruzenim kolenima ali veci deo tog pokreta napravim iz kicne sa ravnom kicnom jedva kolena pipnem.

kao klinac sam trenirao Tea-Kwan-DO i bio sam jako razgiban mogao sam punu spagu da uradim, potom ono da prebacim nogu iza glave i slicno.

spagu sada nemogu uopste ne samo da me zateze vec me i kukovi bole kad probam da je uradim. A ona vezba u kojoj sam pre prebacivao nogu preko glave sada nemogu ni da zapocnem pokret(kamoli da priblizim nogu glavi) kako me glutesi zatezu, u toj vezbi sam bas poprilicno ispod proseka. Uvek se bavio sportom, pre teretane trenirao kosarku i imao redovno istezanja tada. a cak i sada nakon 7 meseci konstatnog razgibavanja vecina vrsnjaka koja se nikad nije bavila sportom je razgibanija od mene.

i da totalno gresim u nacinu razgibavanja mislim da nebi trebaloda tako tesko ide? :crazy:
dali je to posledica priklestenog zivca? mada i da jeste ja sada tokom 90% dana nemam nikakve bolove.

sto me najvise narvira s vereman na vreme i napravim neki pomak u razgibanosti i onda se vratim u nazad danas sam preimetio da mi je zadnja loza kraca neko pre 3 dana a nisam imao prekida u vezbanju i istezanju.

ili fazon ako preskocim istezanje 3 dana  trebace mi 5 do 7 dana da se povretim razgibanost koji sam imao pre pauze.

cak kontam da mi je opsta razgibanost  mesec dana pre nego sto sam dobio bolove u nogama bila ista kao sad  i ako se tada nisam skoro uopste istezao a sada se redovno istezem vec 7 mj.  :crazy:

Sta bi moglo biti razlog mojoj nemogucnost da se razgibam, i dali mozda ta nerazgibanost koukova i natkolenica moze biti uzrok mojih problema sa ledjima.
Za mesic dana ako bolovi neprodju otici su ponovo kod svog fizijatra a do tada cu nastaviti da vezbam.
Kad mi je poslednji fizijatra dao vezbe (tu je napokon bio i snimak MR i sve na papiru). rekao je da kroz 6 nedelja vezbanja bi trebalo da prodju bolovi. od tada je proslo skoro 3 meseca a mene bolovi nikako totalno da prodju. zadnjih mesec dana nije bilo nikakvog poboljsanja.





Offline Vuk_91

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #46 on: May 30, 2009, 09:18:13 PM »
Sad sam procitao malo tudje postove pa bih da dodam.
ja nema bolove kad se zagrejem. Da neobjasnjavam kako je do toga doslo ali 3 meseca nakon sto su poceli bolovi u nogama ja sam se vratio u teretenu i radio cucanj sa 25 kg bez ikakvih bolova i problema i uopste kroz ceo trenig uopste nisam imao bolove, u to vreme sam redovno trcao i nisam imao bolove ni prilikom trcanja. Ali jendom su mi se bolovei pojacali dan nakon teretane. potom sam jedamput dobio bolove nakon trcanja. I poslednja jaca fizicka aktivnost kuglanje nakon kojeg sam 7 dana imao jace bolove. Nakon toga sam odradio MR potvrdio sta imam dobio uputstva doktora i 3 meseca se cuvao kao da mi je kicma od papira. Sad sam malo poceo slobodnije da se ponasam  jer sam primetio da nema  neke znacajne razlike u bolovima, ako poneka malo opteretaim kicmu i uradim nesto sto nebih smeo.

Dali je neko citao knjigu koju je napisao Doktora E. Sarno? ja sam se dosta prepoznao u njij.

Offline annaBG

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 58
  • Gender: Female
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #47 on: May 31, 2009, 09:57:43 PM »
E to nije losa stvar neku knjigu nabaviti...ali danas svi svasta pisu....pa je l' zna neko neku proverenu?

Offline annaBG

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 58
  • Gender: Female
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #48 on: October 08, 2009, 09:23:59 PM »
Tako i meni,presatne bol,a onda se javi neki novi,u novom obliku.trenutno osecam kao da mi je nesto ukljesteno iznad loze,sa leve strane,koci me dok pravim korak sa levom nogom,stvara mi se bol u tom predelu.Prosto ne znam sta da radim...A da ne pricam koliko mi je zadnja loza skracena,uazs!!!kazu da i to stvara problem.

dosta sam neupucena u ovu boljku,pa ne znam sta smem,a sta ne...Zato nikako da krenem da vezbam...ne znam ni sta(da li teretana,pilates,fitnes),gde i koliko...

Momci,jeste li ubacili negde tu knjizicu,koju ste spominjali?

Offline kwon

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 280
  • Gender: Male
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #49 on: October 09, 2009, 09:23:49 PM »
Quote
Momci,jeste li ubacili negde tu knjizicu,koju ste spominjali?

uskoro
skenirana je...samo jos da je malo sredim (ne stizem) :nonono: