EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: vezbe i diskus hernija!?  (Read 94241 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Vuk_91

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #50 on: October 13, 2009, 12:21:00 AM »
E da se malo hvalim.

evo sredio sma probleme sa ledjima i idem u teretanu vec malo duze od mesec dana bez ikakvih problema.
sve radim bez ikakvih ogranicenja i bola i to vec sa daleko vecim tezinama nego pre povrede.
pre povrede sam iz cucnja dizao 50 a sada vec 82kg. Mrtvo dizanje idalje idem lagano ali to vise zato sto cekam da mi se fotos opravi pa da mogu da se snimim da vidim dali mi je tehnika dobra.

Uglavnom ja sam svoj problem rasio bukvalno da kazem balansiranjem misica.
naucio sam misicice stuka i donjeg dela ledja na stabinost i odupiranjanje sivijanju, a misice kukova i nogu fleksibilnosti. Poceo sam po ceo dan da drzim pravo kicmu, svako savijanje pa cak i rotaciju trudim se da radim iz kukova, obratio sam paznju na to kako sedim, kako spavam ja sam pre cesto imao obicaj da spavam u nekom zarotiranom polozaju.

uglavnom crpeo sam infornacije sa ovog sajta
http://www.tmuscle.com/index.jsp

ono sto mi je zalosno je to sto fizijatri jedan tako komplekasan problem tako ofrrlje objasne i daju ti vezbe, a sta sa ostalih 23 sata u danu.

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #51 on: October 13, 2009, 07:00:04 AM »
Quote
ono sto mi je zalosno je to sto fizijatri jedan tako komplekasan problem tako ofrrlje objasne i daju ti vezbe, a sta sa ostalih 23 sata u danu.

ovo si odlicno konstatovao

bravo za napredak...
a najbolji polozaj prilikom spavanja za ljude koji imaju diskus herniju je onaj polozaj kao sto je beba u maternici pred rodjenje

Offline annaBG

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 58
  • Gender: Female
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #52 on: October 15, 2009, 03:50:51 PM »
Bravo,svaka cast.Moracu da te zapitkujem oko nekih saveta :-D

Offline kwon

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 280
  • Gender: Male
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #53 on: December 11, 2009, 10:42:25 AM »
Oboljenja kicme - Lecenje i uspeh "Bohumske skole" - J. Kramer



http://rapidshare.com/files/319310419/Oboljenja_kicme_-_Lecenje_i_uspeh_bohumske_skole__J._Kramer_.rar

par zanimljivih slika iz knjige

 

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #54 on: December 11, 2009, 11:06:49 AM »
ovo si odlicno konstatovao

bravo za napredak...
a najbolji polozaj prilikom spavanja za ljude koji imaju diskus herniju je onaj polozaj kao sto je beba u maternici pred rodjenje

citao sam da je taj fetalni polozaj kod svih sisara dobar...kad te nesto boli ili tako nesto najbolje je da se sklupcas u taj polozaj :wow:
al se nekad dobro jelo

Offline peludjo

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Male
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #55 on: October 30, 2010, 03:56:58 PM »
pozdrav i postovanje.imam 37 godina i ceo zivot sam se bavio sportom.bilo je tu i mnogo jakih treninga sa velikim opterecenjima kicme i zaradio sam diskus herniju .radim vec pet meseci vezbe koje su mi pokazali na fizikalnoj terapiji i malo je bolje.zanima me da li smem da radim klasicne vezbe za donji deo ledjnih misica i trbusnjake.precizna dgn je L5 S1 prv I sin.Mnogo hvala unapred svim strucnim licima i onima sa sopstvenim iskustvom :)

Offline solim

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Male
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #56 on: July 21, 2011, 11:31:18 PM »
ima problem sa diskus herniju vec 7 meseca i nema gde nisam bio i sta radio  i nema bolje :( ....malo mi je bolje od vezbe ali i dalje ima bol..sta treba da radim da prestane bol? hvala unapred