EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: vezbe i diskus hernija!?  (Read 94247 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline annaBG

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 58
  • Gender: Female
vezbe i diskus hernija!?
« on: July 24, 2008, 03:19:35 PM »
Htela bih da Vas pitam za savet...Imam 22 godine i pre 3 meseca sam dobila diskus herniju...ni sama ne znam kako.Mislim da je uzrok mog problema nespremnost misica i opsta opustenost tela.Htela bih da pocnem da vezbam,da ojacam misice pogotovu ledjne i stomacne.
Da li mozda znate koji je najbolji fitnes/gym centar??? :dunno:Htela bih,dok vezbam,da budem pod budnim okom iskusnog instruktora,da ne bih ne daj boze pogorsala svoje stanje,nekim neprvilnim trzajem. :hitself:
Znate i sami...danas svako se predstavlja kao "instruktor".
:powerlift:

Offline Nenad Mihajlovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 324
  • Gender: Male
  • 2STRUKI BALCAN AND SERBIAN CHAMPION
    • www.bodybuilding-hans.com
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #1 on: July 24, 2008, 03:50:39 PM »
OVAKO MOJA PREPORUKA JE DA IDES KOD MARKA DIMITRIJEVICA EVO TI LINK  SA PAN SPORT FORUMA http://forum.pansport.rs/index.php?topic=14315.210
  I CIMNI GA NA PM ILI EVO TI NJEGOV MOB.0631889188 KAZI DA TI JE BR. I PREPORUKU DAO HANS IZ ZAJECARA I SVE CE BITI OK ON IMA SVOJU TERETANU I POMOCICE TI SIGURNO

ne moras da mi persiras mozemo slobodno da budemo na ti pozd...

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #2 on: July 24, 2008, 04:13:45 PM »
Htela bih da Vas pitam za savet...Imam 22 godine i pre 3 meseca sam dobila diskus herniju...ni sama ne znam kako.Mislim da je uzrok mog problema nespremnost misica i opsta opustenost tela.Htela bih da pocnem da vezbam,da ojacam misice pogotovu ledjne i stomacne.
Da li mozda znate koji je najbolji fitnes/gym centar??? :dunno:Htela bih,dok vezbam,da budem pod budnim okom iskusnog instruktora,da ne bih ne daj boze pogorsala svoje stanje,nekim neprvilnim trzajem. :hitself:
Znate i sami...danas svako se predstavlja kao "instruktor".
:powerlift:

Kao prvo,veoma je bitno da shvatis, da mora da prodjes kroz intenzivnu fizioterapiju,sa vezbama,koje mozes raditi,a zavisno o simptomatologije koju imas tj mesta koje je zahvaceno hernyom.Ako nema jakih spazmicnih bolova,vezbati obavezno,ALI SAMO REHABILITACIONE VEZBE POD BUDNIM OKOM RADNOG I FIZIO-TERAPEUTA.

NIKAKO TERETANA!

Sve ima svoj redosled radnji ,a teretana bi bila veoma pogresan korak,cak poguban za tvoje zdravlje.

Znaci,postupnost i strpljivost.

Ako nisi,OBAVEZNO URADI SKENER ILI JOS BOLJE NMR,jer ce se tek onda videti u kom je obimu ostecenje prisustno,kako je pozicionirano i orijentisano.

Sa nalazom,kod sto iskusnijeg fizijatra,a kasnije terapeuta ,gde se treba onda odrediti SPECIFICNA STRATEGIJA U ZAVISNOSTI OD TVOG ZDRAVSTVENOG STANJA.

Ovako i ovim putem,tesko je bilo sta komentarisati,bez obzira na znanje i iskustvo,jer bez konkretnog uvida u snimak,krvne analize,znaci,kompletnu anamnezu,ali licno uzetu,zaista je pogresno i stetno se u to upustati.

Ono sto se moze reci,to je da trebas uzimati duple doze B komplex-a/vitamina/.

Znaci,polako,polako,polako.

Sve najbolje i glavu gore.

Offline Nebojsa Bogic

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Male
  • oktobar 2008.
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #3 on: July 24, 2008, 04:42:55 PM »
Nakon sto ozdravis, prodjes odredjene terapije i slicno, obrati se meni, a ja cu  ti pomoci da  se izgradis na valjan nacin. Mene kontaktiraj, pa cemo razmeniti telefone i dogovoriti se o detaljima itd.
Sportski pozdrav.
Nebojsa Bogic

Offline annaBG

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 58
  • Gender: Female
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #4 on: July 24, 2008, 04:44:26 PM »
Hvala vam na savetima.Radila sam magnetnu i nije nikako za operaciju,diskus nije probio ligament.
Bila sam kod fizijatra,ali moram priznati da nesto nisam bas zadovoljna...imala sam utisak kao da sam otisla kod laika.Bila sam n araznim mestima,kod raznih lekara,ali bukvalno ni jedan savet nisam dobila.Na kraju sam otisla u banj Koviljacu,vratila se pre neki dan.Oni su mi pokazali ar vezbi,ali smatram da obim tih vezbi moze da se prosiri.
Bol najvise osecam prilikom duzeg  sedenja,pa mislim da mi kljucna stvar da ojacam ledja i stomak,a bukvalno znam samo 2 vezbe za to(to su mi pokazali)
Skoro sam upoznala jednog momka,koji imam isti problem.On redovno odlazi u teretanu i veoma je gibak,savitljiv,u punoj snazi i nema vise bolove.Dok je npr.meni veoma skracnena zanja loza....jer sam bila slabo fizicki aktivna.
Ne bih ja da radim vezbe pod opterecenjem,ali mislim da bi mi dobro dosao se3ko iskusan da me nadgleda i savetuje kako da ojacam misice,sto mi je preko potrebno,da bi mi teret presao na misice,a ne na kicmu.
p.s.Dragi Nenade,ja sam iz Beograda

Offline annaBG

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 58
  • Gender: Female
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #5 on: July 24, 2008, 04:47:03 PM »
isla sam na strujice i nisu mi bas od neke pomoci,ali sam veoma zadovoljna ucinkom vezbi

Offline Ljiljaa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 83
  • Gender: Female
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #6 on: July 24, 2008, 05:04:19 PM »
 Imam okoštavanje 6. i 7. pršljena, utvrdio je fiziatar. Bila sam na fizikalnoj terapiji koja je uključivala struju, magnet, ultra zvuk, laser i ručnu masažu. Medjutim, meni od svega toga nije lakše,  još uvek je prisutan bol koji šeta, premešta se. Šta bih mogla još da preduzmem?

Offline annaBG

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 58
  • Gender: Female
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #7 on: July 24, 2008, 06:47:15 PM »
Ljiljo,moje misljenje je da su vezbe kljucna stvar,da teret tela predje na misice,a ne na kicmu...A meni su slabi misici,pa telo drzi kicma i eto mi problema sa diskusom....Zato bih sto vise da vezbam,ali na pravi nacin,bez pogresnog naprezanja,nepravilnog polozaja...na zdrav,ispravan nacin da ojacam misice,a ne poguban za kicmu,kao sto mnogi momci rade,a i ene su neki treneri pogresno savetovali.
Od doma zdravlja i njihovih saveta...hm....slaba vajda,bas slaba,a i dosta mi je da ih vise vucem za rukav,moljakam za savete i da mi objasne dijagnozu...pa sam sama morala da "istrazujem" i prevodim latinske nazive.
Iz tih razloga sam se obratila forumu.A mi zene sa vezbama se nesto teze snalazimo  :lol:

Offline Illusion

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Male
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #8 on: July 24, 2008, 08:48:58 PM »
Pokusaj da legnes na tvrdu podlogu...prostije receno patos :) ... i posavi noge tj pete na stolicu tako da su noge prave a ruke stavi na 45 stpeni od svog tela.Ukruti vratne i misice ruku i pocni polako da se podizes ali polako sa zatezanjem ledjnih misica sve dotle dokle ne budes ukoso postavljena i oslanjala se sa jedne strane na vrat i bocno ruke a sa druge na pete koje su na stolici.ukoliko osetis bolove pre punog pokreta zaustavi se u tom polozaju i pocni kontrolisano spustanje.pa opet ponovo sve dok ne ojacas misice da nemas bolove.Kada to postignes probaj sa jednom nogom na stolici da isti pokret radis dok drugu nogu postepeno savijas dok ne dodje da bude ona savijena potpuno a ti podignuta i tako naizmenicno sa nogama radi.II. vezba je lezi bocno i podboci se sa laktom a budi kao kosa strela tako da su dodirne povrsine tvoj lakat i bocni deo stopala i pocni postepeno polako spustanje sredine tela do patosa i nazad prvo na jednoj strani pa posle na drugoj. Ukoliko imas nekih pitanja vezano za ovu problematiku mail je : i6472@yahoo.com (da to je i ) pa pitaj. Nadam se da sam pomogao makar malo.

Offline suzana

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Female
  • kick
Odg: vezbe i diskus hernija!?
« Reply #9 on: July 24, 2008, 09:20:42 PM »
     ANNA,
imam iskustvo visegodisnje u radu sa ljudima koji imaju povredu koji ti imas,nazalost.Discus hernya jeste veliki problem,ali ne budi ocajna.Mlada si,to ti je prednost,jer ti organizam relativno brzo moze pozitivno odreagovati na terapiju da ucinak bude trajan, tako da ces normalno funkcionisati. Napisi bar osnovu dijagnoze_izmedju koja dva prsljena,u kom smeru..da bih eventualno mogla da te konkretnije posavetujem
                                        Pozdrav,S.