EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: vezbe sa bucicama  (Read 17839 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MoRpHeUs

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Male
vezbe sa bucicama
« on: May 17, 2008, 08:19:35 AM »
kupio sam bucice 2 kom * 20kg  :yes: i  vezbacu kod kuce. Sad, interesuje me gde mogu da nadjem na netu kompletnu bazu vezbi samo sa bucicama(da pise tacno koji deo misica pogadja- da ne bi radio dve vezbe koji isto pogadjaju(valjda tako ne treba  :hitself:), i  da li bucice mogu da odmene sprave u teretani...Jos da, cale ce mi napravi kakvu takvu bench klupicu. pozz

Offline gnenad

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 201
  • Gender: Male
Odg: vezbe sa bucicama
« Reply #1 on: May 17, 2008, 08:26:31 AM »
Probas ovde, sve sto su tu pisali moze da se izvede sa tim tegovima ;)

http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/board,46.0.html

Offline MoRpHeUs

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Male
Odg: vezbe sa bucicama
« Reply #2 on: May 17, 2008, 10:59:07 AM »
hvala, ali upravo sam izguglo ovaj sajt i cini mi se OK :

http://www.dumbbell-exercises.com/exercises/index.html

ima oko 75 animiranih vezbi sa bucicama  :clap:

E sad, koje od ovih vezbi treba raditi, koje su najefikasnije, ako neko nadje vremena nek pogleda i odgovori mi posto sam totalno neupucen. I pitanje: Da li mogu da ocekujem(koliki??) napredak bez suplemenata, uz regularnu BB ishranu???  ...recimo za neki period od pola godine ako redovno vezbam

Offline munja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 294
  • Gender: Male
  • Live to ride-Ride to live
Odg: vezbe sa bucicama
« Reply #3 on: May 17, 2008, 12:38:42 PM »
hvala, ali upravo sam izguglo ovaj sajt i cini mi se OK :

http://www.dumbbell-exercises.com/exercises/index.html

ima oko 75 animiranih vezbi sa bucicama  :clap:

E sad, koje od ovih vezbi treba raditi, koje su najefikasnije, ako neko nadje vremena nek pogleda i odgovori mi posto sam totalno neupucen. I pitanje: Da li mogu da ocekujem(koliki??) napredak bez suplemenata, uz regularnu BB ishranu???  ...recimo za neki period od pola godine ako redovno vezbam
  gledaj,nisam baš neki ekspert,ali ni laik,rezultati će doći ali treba tu vremene i vremena,a da ne govorim rada,svi koji treniraju znaju o čemu pričam,a ako češ trenirati većim intenzitetom sama prehrana bez suplemenata(bar whey-a) ujutro i poslije treninga nećeš imati baš neki veći pomak ,bar što se tiče mase ali možeš definicije.što više treninga više proteina i .....

 Ali samo ti kreni i dođe to sa vremenom. :yes: :yes:

Offline MoRpHeUs

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Male
Odg: vezbe sa bucicama
« Reply #4 on: May 17, 2008, 01:20:13 PM »
A da li je lose kad bih od starta krenuo sa kreatinom?(iako sam rekao da cu bez suplemenata, ako kazete da je slab napredak onda moram bar nesto da koristim) jer on je pristupacniji(a za whey ne znam mislim , sad racunam po pans. cenovniku ispada me 1g wheya oko 1,8-1,9 din, a npr. protein iz jajeta ako racunamo da belance ima 4,5 g proteina, ovih dana sam gledao te tablice a kosta 9 din, znaci da mu isto dodje i whey i belanca, (belanca uporedjujem jer sam na forumu procito da se ona brze vare od drugih izvora prot.) I nekako pre bih davo pare na proteinsku hranu ako priblizno isto kosta( e sad jbg, verovatno se ne vari brzo kao whey??)
bar malo da nabacim vode u misice, da izgledam opasnije  :lol: a za misicnu masu ke da vidimo

Offline ilijabogdan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 381
  • Gender: Male
Odg: vezbe sa bucicama
« Reply #5 on: May 17, 2008, 01:46:40 PM »
pa sve kad preracunas izlazi ti na isto protein ili belanca ili belo meso sve ti nakraju kad stavis na papir izadje na slicnu cenu 300-400din gore dole, a sto se kreatina tice mozes slobodno da ga koristis

Offline munja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 294
  • Gender: Male
  • Live to ride-Ride to live
Odg: vezbe sa bucicama
« Reply #6 on: May 17, 2008, 02:23:51 PM »

    whey je whey, brže se apsorbira u organizmu odmah posle treninga a opet protein iz jajeta je sasvim nešta drugo,mada tebi za početak igra sve,a kreatin bi trebao uzimati naravno uz treninge i naravno sa "treninzima" i uzimaj monohidrat nije baš bitna firma,sve je to tu,uzimaj ga sa dekstrozom ili ribozom ili ,a možeš uz grožđe.Bar sam ja tako nakako kombinovao.good luck. :yes: :yes:

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: vezbe sa bucicama
« Reply #7 on: May 17, 2008, 05:02:30 PM »
Ti oces da uzmes kreatin pre wheya.... :boxed: :nonono:
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Dragana

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Female
Odg: vezbe sa bucicama
« Reply #8 on: May 17, 2008, 05:52:12 PM »
 :wow:
Pola budzeta ulozi u jaja, a pola u whey i koristi kad je cemu vreme.
Should I stay, should I grow...