EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Vezbe za jake noge, vezbe sa steperom  (Read 27810 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline banzaji

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Vezbe za jake noge, vezbe sa steperom
« on: July 10, 2008, 09:30:40 PM »
Pozdrav svima!
Moje pitanje tj, pitanja ce biti vrlo konkretna! Radi se o sledecem – da li neko moze da mi kaze:
-   Koliko je steper korisna sprava za vezbanje nogu, da li postoje neke posebne vezbe, i koji rezultati se mogu ocekivati (posedujem steper solidnog kvaliteta “Body sculpture 1965”, koji podnosti tezinu do 100kg)
-   Da li su tegovi za noge bezbedni tj, zdravi i da li mi mozete reci neke vezbe za jacanje nogu (posedujem tegove od 500gr i 2kg)
-   Koje uopste vebe za jacanje nogu, posebno listova, mi preporucujete. Posto sam u fazi dijete, da napomenem, svaki savet je dobro dosao!
Za kraj napomena, trenutno nema vremena ni zelje da idem po teretanama, pa me zanimaju sve vezbe I saveti, da ne kazem altrenativni, koji nemaju veze sa njom (tretanom). Imam 86kg, 24god i nisam gojazan!
HVALA SVIMA UNAPRED ! ! !
 :crazy:
« Last Edit: July 12, 2008, 12:36:23 PM by Tanja »

Offline Vojkan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 444
  • Gender: Male
Odg: Vezbe za jake noge, vezbe sa steperom
« Reply #1 on: July 10, 2008, 09:43:57 PM »
Dobrodosao!
1.Vezbanje za povecanje mase,snage,eksplozivnosti? Sta ti je cilj?Za ovo prvo npr. steper ti nije od koristi.
2.Svako vezbanje je bezbedno ako pravilno izvodis tehnike,ako ne i bez icega se mozes povrediti...Vezbe kod kuce http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,590.0.html
3.http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,1507.0.html
Nadam se da ces naci ono sto te zanima i sto ce ti pomoci.
" Lisica mnoge varke zna, divlji vepar jednu, ali vrednu. "

Offline banzaji

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: Vezbe za jake noge, vezbe sa steperom
« Reply #2 on: July 11, 2008, 06:43:52 PM »
Sto se nogu tice meni treba masa, ali na listovima. Butine su mi pirodno jake, mada mi nije jasno kako nije sve ravnomerno. Zasto mislis da steper nije dobar za to? Ja sam bas cuo da ga hvale, da cak kazu kako su postigli manje-vise solidne i ocekivane rezultate. Jel imas neki predlog u vezi tegova za noge, osim standardnog saveta – stavi ih i pesaci sto duze! Drugo, zanima me koji je to metod vezbanja koji se ovde cesto pominje – Air   i koliko je to efketno, sta je to zapravo?   :boxed:


Offline Vojkan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 444
  • Gender: Male
Odg: Vezbe za jake noge, vezbe sa steperom
« Reply #3 on: July 11, 2008, 07:36:09 PM »
List je dosta stvar genetike,nezgodan misic..Imas ovde par predloga http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php?topic=1222.40
Licno ne bih isao na neke marseve sa bilo kakvom tezinom da bi povecao masu...Ne znam gde je to standard.
List ces najbolje pogoditi podizanjem na prste:stojeci, sedeci ili u predklonu,mozes sa bucicama ili partnerom.Imas te vezbice objasnjene po forumu.
Zato sto steper nije tome namenjen,e sad ako je tebi dovoljno to nesto sto ce doci uz vezbanje na njemu,za neko xx vreme,onda samo napred.
Jel mislis na air alert? T o su oni programi za odskok ako se ne varam.Cuo sam ali ne znam puno o tome,mozda se neko ko zna vise ukljuci.Ali ako je tebi cilj masa,radi masu,jel ces vezbama za skocnost i eksplozivnost dobiti na skocnosti i eksplozivnosti,a neko povecanje ce doci samo kao kusur i to zavisi od genetike.
" Lisica mnoge varke zna, divlji vepar jednu, ali vrednu. "

Offline banzaji

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: Vezbe za jake noge, vezbe sa steperom
« Reply #4 on: July 12, 2008, 10:39:26 AM »
Posetio sam http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php?topic=1222.40. Da, ali tamo su uglavnom vežbe za teretanu. Postoji li neki način van toga. Recimo da li ti radiš one vežbe sa ručnim tegovima od 7-10kg za noge, i kako oni idu? Da li, da te ne smaram puno, postoji neka vežba van teretane za noge, za listove! Ne kažem da su mi koge „kao kod anoreksičara“ (daleko od toga) ali samo želim da poradim na njima!

 :help:

Offline Vojkan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 444
  • Gender: Male
Odg: Vezbe za jake noge, vezbe sa steperom
« Reply #5 on: July 12, 2008, 11:39:24 AM »
List ces najbolje pogoditi podizanjem na prste:stojeci, sedeci ili u predklonu,mozes sa bucicama ili partnerom.Imas te vezbice objasnjene po forumu...

1.Podizanje na prste stojeci mozes da radis na stepeniku tako sto ces uzeti tegove u ruke,stati prednjim delom stopala na ivicu stepenika i podizati se na prste.
2.Sedeci isto to mozes uraditi tako sto ces sesti na stolicu,staviti opterecenje na butine i propinjati se na prste.
3.U predklonu ili "magarece dizanje" je vezba gde stojis oslonjen rukama na zid,nagnut tako da ti trup bude paralelan sa podom,i partner ti sedne da ledja,isti pokret radis kao i gore, podizanje na prste.

Nikoga ne smaras samo pitaj sve sto ti nije jasno,tu smo da se pomazemo :)
" Lisica mnoge varke zna, divlji vepar jednu, ali vrednu. "

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Vezbe za jake noge, vezbe sa steperom
« Reply #6 on: July 12, 2008, 12:44:24 PM »
Quote
-   Da li su tegovi za noge bezbedni tj, zdravi i da li mi mozete reci neke vezbe za jacanje nogu (posedujem tegove od 500gr i 2kg)
nemoj da radis sa tim tegovima zbog zglobova. mozda ti ne bude nista, ali zasto bi rizikovao.
steper je kardio sprava pod br.1. noge se vezbaju cucnjevima, iskoracima ...
sve to mozes i u kucnoj varijanti sa bucicama, samo sto su ti tegovi koji imas lagani.
cucnjevi, iskoraci hodajacu, iskoraci u mestu, split cucanj, step up, step down. mrtvo dizanje sa ispruzenim nogama itd ... sve to moze sa bucicama
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline banzaji

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: Vezbe za jake noge, vezbe sa steperom
« Reply #7 on: July 13, 2008, 10:21:22 PM »
Ok. Hvala! Ali imam jos dva pitana. Da li sa tim vezbama se dobija samo na jacini listova ili na obimu. Da li postoje neke odredjene vezbe za listove, nesto sto  zaista ima efekta i naravno koliko vremena, orijentacijono (jer sve je tako znam) treba za neke rezultate.  :clap:

Offline Vojkan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 444
  • Gender: Male
Odg: Vezbe za jake noge, vezbe sa steperom
« Reply #8 on: July 14, 2008, 12:08:26 AM »
Dobices najvise na snazi.Znacajniji obim ces dobiti ako misic budes znacajnije opteretio, lepo nahranio i oporavio...Ne znam kolike bucice imas,ali u svakom slucaju mislim da ce ti to opterecenje biti premalo da bi napravio neki napredak.Bez jakog cucnja,pregiba,potiska,mrtvog itd nema neke mase...A za to ti ipak treba teretana.
" Lisica mnoge varke zna, divlji vepar jednu, ali vrednu. "

Offline ultrarapida

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 70
  • Gender: Male
Odg: Vezbe za jake noge, vezbe sa steperom
« Reply #9 on: August 14, 2008, 10:54:49 PM »
Dobices najvise na snazi.Znacajniji obim ces dobiti ako misic budes znacajnije opteretio, lepo nahranio i oporavio...Ne znam kolike bucice imas,ali u svakom slucaju mislim da ce ti to opterecenje biti premalo da bi napravio neki napredak.Bez jakog cucnja,pregiba,potiska,mrtvog itd nema neke mase...A za to ti ipak treba teretana.
nisam zeleo da otvaram posebnu temu samo zbog 2,3 pitanja oko nogu...pa evo,ovde cu...
dakle,imam problema sa kolenima tjst ligamentima koga pritiskaju chasice koje i izazivaju velike bolove (narocito kod sportova i naglih cimanja ,promene pravaca itd...
e sad,posto sam se od pre par meseci vratio u gym i imam problema prilikom cucnjeva ,zanima me da li uz pomoc potiska,leg eksenzije i masine za zadnju lozu mogu da napredujem na masi(bojim se cucnjeva jer se u tom polozaju savijanja cuju hrskavice a i bol zna da bude nesnosan)...
svestan sam da je cucanj najbolja stvar za noge ali...
ima li nade,resenja...!?
hvala...