EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Jačanje slabije ruke?  (Read 7474 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline alexey

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
Jačanje slabije ruke?
« on: July 26, 2008, 10:50:47 PM »
Pozdrav forumu, odlični ste.

Igram tennis već godinu i po dana i to ima svoje posledice. Pošto sam dešnjak i igram samo desnom rukom, ona je vremenom postala razvijena (veća) u odnosu na levu. Išao sam ranije u teretanu, ali sada sam sprečen zbog obaveza i nema ništa od toga do Oktobra/Novembra i planiram kući koliko-toliko da radim nešto dok ne prođe vreme.

U suštini, leva i desna ruka su oblikovane, s tim što je desna veća od leve. Nije mnogo, ali kada se skinem, može se primetiti ako baš gledam u ramena. E sad, koje vežbe da radim kući da bih ojačao levu ruku? Dakle, biceps, triceps i mišići ispod lakta (ne znam kako se zovu) koji su mi na desnoj više izraženiji zbog tennisa.

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Jacanje slabije ruke?
« Reply #1 on: July 27, 2008, 04:06:54 AM »
Mozes da uzmes neke bucice i da malo vise u radu forsiras slabiju ruku.Kad to kazem mislim da ti koncetracija pri izvodjenju vezbe bude 110% i da za levu ruku radis 2-3 vise ponavljanja.Npr,ako su ti serije po 10 ponavljanja,sa desnom radis 10 a levom 12.
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline alexey

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
Odg: Jacanje slabije ruke?
« Reply #2 on: July 27, 2008, 05:30:12 AM »
A je l' postoje vežbe bez bučica? Tipa neke varijante sklekova, zgibova ili propadanja?
Skoro ceo avgust idem na neka putovanja i lakše mi je da radim bez ''instrumenata''. Naravno, kasnije ću i to koristiti, ali šta sad raditi? Nešto na fazonu kao zagrevanje. Probao sam juče sledeću varijantu skleka - levu ruku stavim ispred sebe, a desnu sa strane čisto da držim balans, i težina je išla na levu ruku. Jedva sam 15 skleka uradio.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Jacanje slabije ruke?
« Reply #3 on: July 27, 2008, 06:06:06 PM »
kupi nesto sto se rasteze, neki kanap ili feder, traku, pa nosi sa sobom i improvizuj.
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline alexey

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
Odg: Jacanje slabije ruke?
« Reply #4 on: August 07, 2008, 10:10:05 PM »
Hm... Dobra ideja, sviđa mi se. :)

Hvala.

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Jacanje slabije ruke?
« Reply #5 on: August 08, 2008, 10:07:20 PM »
A je l' postoje vezbe bez bucica? Tipa neke varijante sklekova, zgibova ili propadanja?
Skoro ceo avgust idem na neka putovanja i lakse mi je da radim bez ''instrumenata''. Naravno, kasnije cu i to koristiti, ali sta sad raditi? Nesto na fazonu kao zagrevanje. Probao sam juce sledecu varijantu skleka - levu ruku stavim ispred sebe, a desnu sa strane cisto da drzim balans, i tezina je isla na levu ruku. Jedva sam 15 skleka uradio.

takvim radjenjem sklekova ces samo jos gore poremetiti balans nekog drugog misica...svi smo mi pre teretane imali dominantniju (i jos uvek ali je razlika mnogo mnogo manja) ruku pa smo tako odradjivali sve one vezbe sa fizickog :D ne sekiraj se mnogo,kad krenes sa tegovima izjednacices to lako vec ti je Tanor rekao kako,bucke i iskljucivo bucke :)

mada sport je uzrok tvojoj nejednakosti,nista cudno pogledaj Nadala recimo koja je njemu razlika izmedju ruku :D
Why so serious?

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Jacanje slabije ruke?
« Reply #6 on: August 09, 2008, 12:34:54 PM »
ah...nemoj da brines samo pocni da je vezbas redovno i docice na svoje mesto...desnu ruku sam lomio 3 puta i uvek mi je bila jaca od leve...sad sam operisao levo rame i sad su mi iste jacine ruke..tako da sve ce to doci na svoje mesto samo ti redovno vezbaj i malo vise se skoncentrisi na tu levu ruku
al se nekad dobro jelo

Offline ultrarapida

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 70
  • Gender: Male
Odg: Jacanje slabije ruke?
« Reply #7 on: August 12, 2008, 12:26:54 PM »
u tennisu sam od malih nogu..naravno,danas ga igram samo rekreativno i siguran sam da ti on moze prouzrokovati nesrazmerne podlaktice i ramena ali nista vise od toga...nikako,bic i tric ,pod uslovom da "igrash"a ne da kosish travu...
dakle,bucice i koncetracija na slabijoj...