EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: ZASTO???  (Read 7051 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ZINI_DA_TI_KAZEM

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Male
ZASTO???
« on: December 27, 2007, 10:13:27 PM »
Nije mi jasno sledece:
1*(zamisljena situacija)2 lika ista misicna masa ,jedan dize iz bicepsa 30 kg drugi jedva 20kg,u cemu je razlika izmedju misica prvog i misica drugog lika??
2*da li u isto vreme mozemo trenirati masu,snagu,izdrzljivost i eksplozivnost?
3*ako smo nabacili zeljenu masu i snagu da li se onda mozemo posvetiti poboljsanju izdrzljivosti i explozivnosti,ili kad pocnemo trening za izdrzljivost snaga opada tj. da li je u isto vreme moguce imati i ludacku snagu i fantasticnu izdrzljivost

Ovo vam kazem jer treniram box gde su i izdrzljivost i explozivnost i snaga udarca podjednako bitne.

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: ZASTO???
« Reply #1 on: December 27, 2007, 10:29:03 PM »
ne mozesh kondiciju i explozivnost, a ta prva situacija je uslovljena treningom, naprimer power lifeter a drugo body bilder, i to je sasvim normalno

Offline Verness

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 29
  • Gender: Male
Odg: ZASTO???
« Reply #2 on: December 27, 2007, 10:39:03 PM »
Pozdrav....

Neznam koliko dugo treniras box, al mislim da bi trebo znati da nemozes sve te parametre trenirati od jednom. NPR. imas mec za odredeno vrijeme, neces prvo raditi na tehnickoj pripremi pa tek onda na brzini i snazi.....

Neznam isto imas li licnog trenera il sam treniras?

U vecini sportova pa i u boxu se radi prvo na snazi i masi ("pumpas se"). A explotivnost ti je vrsta snage (explozivna snaga), postoje metode povecavanja explozivne snage. Nakon tog ciklusa se odraduje izdrzlivost. A zatim tehnicko-takticka priprema. Uz ovo sve se radi naravno i na psihi sportiste.

A logicno je da kada podes raditi na izdrzljivost (kardio vijezbama) isto kao i u body bildingu kad radis def. gubis pomalo snage. Al postoje i tu  metode da se ti gubitci svedu  na minimum. Sve ovo zavisi od tvog vremena.........

Offline ZINI_DA_TI_KAZEM

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Male
Odg: ZASTO???
« Reply #3 on: December 28, 2007, 11:30:17 AM »
3 dana treniram u klubu a 2 sam sa trenerom,imam vremena na pretek...
Kako da vezbam snagu i brzinu u isto vreme???

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: ZASTO???
« Reply #4 on: December 28, 2007, 11:54:46 AM »
koliko moze biti ne jasno da NE mozes trenirati snagu i brzinu u isto vreme  :wallbash1: :wallbash1: :wallbash1: :wallbash1: :wallbash1:

Offline Verness

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 29
  • Gender: Male
Odg: ZASTO???
« Reply #5 on: December 28, 2007, 03:14:38 PM »
KosuTa je apsolutno u pravu.........

Nemozes oboje trenirati od jednom. Moras sam sebi ili sa trenerom napraviti ciklus trenaznog procesa. NPR: da za 6 mjeseci budes u top formi na vrhu svoih mogunosti, radis prvo na snazi par mjeseci a zatim brzina i ostalo.... (tako to ide). Nazalost svih sportista nemoze sve odjednom. :nonono: :nonono:

Imas vijetbe sa tegovima koje poboljsavaju eksplozinu snagu kao npr: trzaj, nabacaj....

Offline Bildek-21

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 776
  • Gender: Male
Odg: ZASTO???
« Reply #6 on: December 28, 2007, 06:59:00 PM »
Primjer.

Ja i brat smo blizanci, isto vjezbamo, isto jedemo, isto spavamo, sve radimo isto...a on je jaci od mene...


Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: ZASTO???
« Reply #7 on: December 28, 2007, 08:15:57 PM »
Imate drugaciji misicni profil...neko ima vise sporih neko vise brzih misicnih vlakana...
Why so serious?

Offline Bildek-21

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 776
  • Gender: Male
Odg: ZASTO???
« Reply #8 on: December 29, 2007, 02:12:47 AM »
Zanimljivo mi je to :)

I sta trebam radit da budem jak ko on?


Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: ZASTO???
« Reply #9 on: December 29, 2007, 02:31:15 AM »
roditi se ponovo sa drugom genetikom  :evillaugh: :evillaugh: