EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Elipticni trenazer - cardio sprava  (Read 169154 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kovrcava

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Female
Odg: Elipticni trenazer - cardio sprava
« Reply #20 on: August 18, 2007, 04:51:25 PM »
ma nemam pojma gdje sam procitala stalno sam na forumu i pokusavam sto vise toga nauciti pa sam valjda vec i zbunjena od tolikih informacija koje mi ni nisu sve jasne jer kao pocetnik neznam ni sta sve znace pojedini pojmovi.ja neradim vjezbe sa tegovima jeli to nedostatak mislila sam sad poceti sa vijacom.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Elipticni trenazer - cardio sprava
« Reply #21 on: August 18, 2007, 07:16:56 PM »
sve sto neznas pitaj tu smo , niko se nije rodio naucen a tehnologija i saznanje oko pojedinih procesa uvek ide napred, tako da se ne opterecujes sa time, uvek ima nesto novo bolje i gore

tesko ces uraditi sa vijacom hiit dok ne uspes da preskaces vezano 1-2 minuta a ukupno 30-ak minuta..
kreni postepeno, 10-15 preskakanje pa se uigraj..i to ce imati efekta.
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline kovrcava

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Female
Odg: Elipticni trenazer - cardio sprava
« Reply #22 on: August 18, 2007, 08:03:58 PM »
hvala ti to sa vijacom sam i mislila da si dodam kao dodatnu aktivnost,znam da nema sanse da radim hiit,za pocetak cu biti zadovoljna i sa par minuta.

Offline MilanTomic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 121
  • Gender: Male
  • Udarim recku kad vidim nekog da pravilno radi
Odg: Elipticni trenazer - cardio sprava
« Reply #23 on: September 28, 2007, 12:36:14 PM »
ujutru najbolje, ako ne onda posle treninga za tegovima..

A između treninga sa tegovima i kardia treba uzeti PWM? Ili tek posle kardia?
Od pravilnog izvodjenja vezbi rastu misici. Od hrane raste stomak.

Offline Sasa Ilic

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1313
  • Gender: Male
Odg: Elipticni trenazer - cardio sprava
« Reply #24 on: September 28, 2007, 12:42:47 PM »
Posle...
Sampioni su oni koji se ponovo dignu sa dna!!!

Offline Srdjan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 159
  • Gender: Male
Odg: Elipticni trenazer - cardio sprava
« Reply #25 on: December 19, 2007, 02:52:30 PM »
Cao svima,
ako neko nije pratio, pitao sam za razlike izmedju bajsa i orbiteka i za neke savete na postu za cardio bicikl, pa sada posto sam se odluci0 za orbitek i pazario jedan (osrednji kvalitet sa magnetnim opterecenjem, tih!), hocu da prenesem utiske, kako su neki trazili i da post stavim na pravu adresu.
Utisak je da je sprava vise nego dobra, ali idemo iz pocetka. Naime, kako sam ja istu vec imao prilike da probam, ali na kratko, tokom prvih par minuta, dok mozak nije poceo da kontrolise pokrete, tj. da ih prepoznaje imao sam blag utisak da sam se prevario i da je vezbanje dosta nezgodno. Medjutim, sto je vreme vise odmicalo, osecaj se bivao sve bolji i bolji. Odradio sam nekih 30-tak minuta na najmanjem opterecenju i sisao sa sprave poprilicno svez. Od jutros imam upalu skoro svih misica, ali kako taj osecaj nisam imao godinama, veoma se radujem i zelim da sto duze traje. Preporucio bi spravu svima koji mogu da priuste i to je to, odoh, necu vise da dosadjujem.
Pozdrav svima

p.s. Veceras smo svi na necijoj slavi ili slavimo, a ja jedva cekam da se vratim i da odradim trening

Offline Mirko

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 174
  • Gender: Male
Odg: Elipticni trenazer - cardio sprava
« Reply #26 on: December 20, 2007, 10:16:50 AM »
. Naime, kako sam ja istu vec imao prilike da probam, ali na kratko, tokom prvih par minuta, dok mozak nije poceo da kontrolise pokrete, tj. da ih prepoznaje imao sam blag utisak da sam se prevario i da je vezbanje dosta nezgodno. Medjutim, sto je vreme vise odmicalo, osecaj se bivao sve bolji i bolji.

To je problem kada je sve povezano sa kordinacijom pokreta. Sve trazi vezbu. U pocetku, hehe, Malo duze nisam mogao  da se uskladim :lol: tj svaki put prodje 1-2 minuta da se usemim :clap:
Pamet se brzo gubi, tesko stice :)

Offline Ana-Marija

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 25
  • Gender: Female
Odg: Elipticni trenazer - cardio sprava
« Reply #27 on: January 30, 2008, 11:28:23 PM »
Koliko puta nedeljno je preporucljivo raditi na orbitreku( a da se tijelo ne navikne na spravu) i koliko min. ako zelim da smrsam(konkretno,da "stanjim" malo noge) ? (175cm,63kg)
nadam se da je pitanje jasno  :blush:   :dunno:

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Elipticni trenazer - cardio sprava
« Reply #28 on: January 30, 2008, 11:50:42 PM »
Ne moze telo da se navikne na spravu jer uvek mozes da menjas opterecenja i brzinu. To je isto kao kad bi rekla da moze da se navikne na trcanje ;) Naviknes se u smislu da steknes kondiciju, ali to ne znaci da vremenom nemas koristi od vezbanja na orbiteku.
E sada, reci ti nama da li ga imas kod kuce ili bi isla u neki fitness centar da vezbas? U principu ti mozes i svakodnevno da radis na njemu, nije problem. reci i da li si u kondiciji ili tek pocinjes sa vezbanjem
:flowers:
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Giper

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 97
  • Gender: Male
Odg: Elipticni trenazer - cardio sprava
« Reply #29 on: January 31, 2008, 01:00:22 AM »
Moze da se smoris :)