EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Koliko mi je dnevno potrebno calorija, da bi skinuo visak?  (Read 3114 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Gladni Marvin

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Male
  • Napustite svaku nadu vi koji ulazite
Koliko mi je dnevno potrebno calorija, da bi skinuo visak?
« on: April 04, 2010, 06:20:57 PM »
Pozdrav,

Imam pitanje i zamoliću vas za odgovor.

Imam 28god, 106kg, 184cm i treniram duze vreme sa duzim prekidima

Prosle godine sam bio na dijeti o kojoj ste pisali na forumu (masa+definicija) i u 4mj. postigao sam rezultate kojima sam bio zadovoljan :rolleyes01:. Ponovo treniram zadnja 3mj., tako da planiram ponovo na dijetu ali ovaj put samo s ciljem da skinem visak koji sam stekao u prethodnoj godini i da pokusam zadrzati postojecu misicnu masu.

Pitanje je:

1. Koliko mi je dnevno potrebno calorija, da bi skinuo visak?


- Koristio bi isti plan ishrane kao i ranije:
(Pon: Protein+Uh, Uto.:protein+1/2UH, Srijeda Protein +Vlaknasti UH,...)

2.  U kojoj mjeri bi uz 2g proteina po kg tjelesne mase i uz upotrebu glutamina (10-15g dnevno) mogao sacuvati postojecu misicnu masu? (Naravno uzimao bi visokoproteinsku hranu kao i whey protein = Ukupno  220g proteina dnevno)

3. Da li je puno izgubiti 8 do 10kg za mjesec dana?
Sta bi se desilo sa mojim misicima kada bi za pomenuti period izgubio toliko mase?

- Trenirao bi 3-5x sedmicno. U sedmici bi tri dana vježbao sa tegovima + na kraju 15min kardia na orbitrecku i dva dana HIIT treninga.

Napomena:

Razlog zasto to sve pitam je zato sto nisam siguran da li se broj kalorija BMR uzima u odnosu na ukupnu tjelesnu masu  (u mom slucaju 106kg) ili samo na cistu misicnu masu (koja je otprilike 106-25=81kg).

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Koliko mi je dnevno potrebno calorija, da bi skinuo visak?
« Reply #1 on: April 04, 2010, 06:35:35 PM »
1.podforum ishrana,sticky tema se zove:koristan program ili tako nesto..imas programcic gde se sve racuna
2.trebalo bi da bude dovoljno za taj intenzitet treninga
3.sala jeste..pola kg do 1 kg nedeljno za naturalca je neka norma
 sto se tice one napomene..npr u tvom slucaju neko bi racunao kcal ovako: imas 106kg a hoces npr 96 pa racunas potrebe za tu kilazu
taj programcic ima jako finu opciju da izaberes kcal deficit i on ti sam skrati kalorije za toliko procenata koliko si odabrao

Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Gladni Marvin

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Male
  • Napustite svaku nadu vi koji ulazite
Odg: Koliko mi je dnevno potrebno calorija, da bi skinuo visak?
« Reply #2 on: April 04, 2010, 08:30:24 PM »
Program imam od ranije i radio sam računicu za:

                           kg            kg             kg
                          107            95             90
BMI                          31,6            28,06    26,58
BMR                          2261            2097            2028

3-5x trening          3,505 cal   3250 cal   3144 cal
  0%                          3,505 cal   3250 cal   3145 cal
-25%                          2,628 cal   2437 cal   2358 cal
-30%                          2,453 cal   2275 cal   2201 cal
   
Planirao sam uzeti 2400 cal kao dnevnu potrebnu vrijednost.
Služio bi se programom varijacija i unos calorija bi bio kako je navedeno dole:
      
   Dnevni unos cal      
Pon   2400      
Uto   1200      
Sri   800      
Čet   1200      
Pet   2400      
Sub   800      
Ned   1600   (razlika u odnosu na subotu zbog dadatak masti, sjemenke)   

Pošto u knjigama koje sam isčitao piše da 3500cal jednako 0,5kg sala ( a da bi se sedmično toliko i trebalo skidati), racunao sam razliku calorija u mjesec dana i plus sam sabrao da bi po treningu trošio (samo orbitrec) još dodatnih 200cal. Za mjesec dana sam dobio vrijednos u cal koja bi odgovarala ekvivalentu od 8,6 kg sala.

Mislim da se to vidi kontradiktornost pa otud sva ta pitanja..
tako da bi volio da još neko da mišljenje u vezi količine koligrama koju bi izgubio u periodu od mjesec dana (čitao sam da je i Lazić imao ogromne oscilacije u masi u periodu od 3mj).

Šta mislite o uzimanju kreatina tokom perioda definicije (i tu sam se susretao sa različitim mišljenjima)?