EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Trcanje  (Read 87853 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Koki_Balboa

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
  • On my signal unleash hell...
Odg: Trcanje
« Reply #30 on: January 13, 2009, 01:08:47 PM »
Ja sam znao cesto da istrcim posle ozbiljnijeg rada u teretani od jedno sat vremena sa tegovima, jos pola sata na savskom keju od pocetne tramvaja do 70-a i nazad, jedno 4km otprilike, laganim i umerenim tempom. Ako osetis da imas vise snage ubrzas tempo...opuste se i rastresu misici sokirani treningom tegovima, a odradis i kardio...posle lepo dodjes kuci, popijes solju mleka, da se misici opuste, ili PWM, ja nekad miksujem to dvoje...i svi srecni...

E sada sto davno nisam to sve radio, i sto moram da se nakanim opet da krenem u teretanu, i vratim se u formu posle ovih novogodisnjih, bozicnih, praznika, slava i krkanluka to je druga prica.

Ujedno je ovo i moj prvi post i zelim sve da vas pozdravim i pozelim boljevas nasli-cu

Offline bigman

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Male
Odg: Trcanje
« Reply #31 on: January 16, 2009, 02:36:12 PM »
Da iskoristim ovo u vezi trcanja i da pitam iskusne da li je u redu (zdrastveno) trcati u 24:00h? Ja nemam vremena za ranije, sa treningom zavrsim u 21:15h jedem do 22:00h i sacekam dva sata i krenem na trcanje. Tako vec trcim godinu dana,trcim 5km. Nemam problema ali ko pita ne skita:)
ja ti ne bih preporucio trening tako kasno pre svega zbog spavanja.Poremetices san kao i ja a i zdravlje ide u ...Onda gledaj da to odradis do 10/11 .A i treba ti dosta spavanja za trening..ako ti ne smeta ti pichi  ;)

Offline Swat

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 544
  • Gender: Male
Odg: Trcanje
« Reply #32 on: January 29, 2009, 01:30:07 PM »
Ja tako prvi put kad sam krenuo u teretanu otisao sa drugom u 22h (nikad vise u to vreme ne idem) i odradili sve normalno prvi trening, i bas sam mislio sad cu da zaspim ko beba kad dodjem kuci oko 23:30... kad ono celu noc budan bio do 7:00  :boxed: A trebalo da krenem oko 7:20 u skolu :hitself: pa na kraju naravno nisam ni otisao...

Tako da je meni telo i vise od nekoliko sati u stanju borbenosti il sta vec  :lol:

 :lol: u je..... i ja sam jednom tako isto prosao. :wallbash1: :pullhair:

Offline Boky_LA

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1139
  • Gender: Male
  • Gym & Gym, Slovačka 17, NS.
Odg: Trcanje
« Reply #33 on: February 14, 2009, 02:09:07 AM »
Jel eferdin ubrzava opadanje kose? i ima li jos neki los efekat.. nisam nasao na netu
Champions Train Losers Complain.

Offline borislav17

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 60
  • Gender: Male
Odg: Trcanje
« Reply #34 on: February 14, 2009, 11:06:52 AM »
Mislim da nije problem...jedino pazi se narkomana..mene su jednom oko 23h presreli,trazili mi pare,jedva sam se izvukla...  :boxed:

Sto ja volim takve sto presrecu devojke...  da bijem. :lol:
Jos ako naletim sa 2-3 druga na njih...:wallbash1:  nema kraja zabavi. Onda se devojcice zahvaljuju a mi kao nema problema to je sitnica, pa onda ona ode a mi nastavimo da se igramo sa njima.  :rolleyes01:

Offline bigman

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Male
Odg: Trcanje
« Reply #35 on: February 27, 2009, 04:10:04 PM »
jel ima neka tema de moze da se nabavi program trcanja za neku kondiciju eksplozivnost i tako to .. ili moram ovde da pitam?  :) al ne program za pocetnike..

Offline milica87

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 43
  • Gender: Female
Odg: Trcanje
« Reply #36 on: February 27, 2009, 06:43:55 PM »
jel moze neko da mi objasni zasto mora da se trci NAKON vezbi, tegova itd? ja vec dugo praktikujem da trcim oko pola sata, pa vijaca 10ak minuta (ako stignem i vise) a onda radim trbusnjake, cucnjeve, tegove itd itd... listajuci forum shvatam da izgleda gresim s redosledom?
ps: jedan moj drug ima licnog trenera i isto radi prvo kardio pa vezbe snage i super izgleda...

Offline Mackolina007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Female
Odg: Trcanje
« Reply #37 on: February 27, 2009, 09:32:09 PM »
Sto ja volim takve sto presrecu devojke...  da bijem. :lol:
Jos ako naletim sa 2-3 druga na njih...:wallbash1:  nema kraja zabavi. Onda se devojcice zahvaljuju a mi kao nema problema to je sitnica, pa onda ona ode a mi nastavimo da se igramo sa njima.  :rolleyes01:

pa de si bio bre kao je mene ta budala presrela?  :lol: :lol: :lol: ;)

zato ja od tada idem ili ujutru na prazan stomak da trcim,ili ako bas moram uvece onda sa drugovima,tako je sigurnije...

to je jako lepo od tebe  ;)   treba stititi devojcice  :innocent: :clap:  :yes: :innocent:

Offline Mackolina007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Female
Odg: Trcanje
« Reply #38 on: February 27, 2009, 09:34:34 PM »
jel moze neko da mi objasni zasto mora da se trci NAKON vezbi, tegova itd? ja vec dugo praktikujem da trcim oko pola sata, pa vijaca 10ak minuta (ako stignem i vise) a onda radim trbusnjake, cucnjeve, tegove itd itd... listajuci forum shvatam da izgleda gresim s redosledom?
ps: jedan moj drug ima licnog trenera i isto radi prvo kardio pa vezbe snage i super izgleda...

zato sto tada imas manje glikogena pa se koristi (pretezno) masno tkivo kao izvor energije...

Offline milica87

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 43
  • Gender: Female
Odg: Trcanje
« Reply #39 on: February 27, 2009, 10:32:23 PM »
mackolina hvala na odgovoru :)
ali ipak zanima me kolika je razlika ako nastavim ovako, pitam jer sam u nekim postovima videla da je tikica rekla da je bolje prvo aero pa anaerobni trening... a cini mi se i da je lazic rekao da moze tako za zene jer postoji razlika u rasporedu treninga za muskarca/zenu....
znam da smaram ali nije mi jasno :blush: