EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Trcanje  (Read 87855 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Uros B70

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 305
  • Gender: Male
  • Take me down to the paradise city...
Odg: Trcanje
« Reply #40 on: March 13, 2009, 02:42:06 PM »
Prosečan aerobni trening troši više kalorija od anareobnog tj. tegova, pa ako je cilj smanjenje procenta masti onda je bolje da potrošiš glikogen na treningu s tegovima i onda više masti trošiš na aerobnom delu treninga... Correct me if I'm wrong. Lično osećam manje snage na  treningu s tegovima ako pre toga radim kardio, niej da mi je cilj snaga ali sam malo izmoren. :yes:

Offline djole_ada

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: Trcanje
« Reply #41 on: March 15, 2009, 10:02:15 PM »
Neko je napisao da treba da se uzme salbutamol! To nikako na svoju ruku ne uzimati!!!!!!! Ja sam asmaticar i znam kad uzmem salbutamol (ili neki lek te vrste beta2 blokatora) onda mi se uzlupa srce i ako nije potrebno onda ne treba uzimati na svoju ruku !!!! Koristio sam ga pred utakmice kad mi je potrebno malo vise snage i izdrzljivosti ali inace nisam (osim kad sam imao spazam bronha).

Offline KOLE93

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 58
  • Gender: Male
Odg: Trcanje
« Reply #42 on: March 21, 2009, 05:45:30 PM »
da li se kardio treningom smanjuje i misićna masa????

Offline mikoshmarinin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 341
  • Gender: Male
Odg: Trcanje
« Reply #43 on: March 21, 2009, 06:00:05 PM »
Da, ali dobrom ishranom i pametnim cardio treningom pokusavas da to svedes na minimum.

Offline SerdjoOliva

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 92
  • Gender: Male
Odg: Trcanje
« Reply #44 on: May 14, 2009, 03:00:59 PM »
mackolina hvala na odgovoru :)
ali ipak zanima me kolika je razlika ako nastavim ovako, pitam jer sam u nekim postovima videla da je tikica rekla da je bolje prvo aero pa anaerobni trening... a cini mi se i da je lazic rekao da moze tako za zene jer postoji razlika u rasporedu treninga za muskarca/zenu....
znam da smaram ali nije mi jasno :blush:
Unaprijed da znas da ovaj sport izgleda sasvim prosto,potrcis,dignes teg...Jest sipak.Ovo ti je citava filosofija.Moras biti maratonac,moras biti hemicar,moras biti nutricionista,moras biti apotekar,moras biti travar,moras biti dizac ttegova,moras biti anatom,moras biti..Jesam li nesto zaboravio?Evo ja ti mogu preporuciti ovako:aerobni trening,biciklo,skije,konopac u trajanju od 15 minuta,zatim anaerobni trening,ili prosto receno dizanje tegica i u zavrsnoj fazi opet 10-15 minuta aerobnog treninga..Ali kako god krenes nije pogresno

Offline SerdjoOliva

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 92
  • Gender: Male
Odg: Trcanje
« Reply #45 on: May 14, 2009, 03:03:39 PM »
Neko je napisao da treba da se uzme salbutamol! To nikako na svoju ruku ne uzimati!!!!!!! Ja sam asmaticar i znam kad uzmem salbutamol (ili neki lek te vrste beta2 blokatora) onda mi se uzlupa srce i ako nije potrebno onda ne treba uzimati na svoju ruku !!!! Koristio sam ga pred utakmice kad mi je potrebno malo vise snage i izdrzljivosti ali inace nisam (osim kad sam imao spazam bronha).
Ja sam rekao da se uzme Salbutamol.To tebi nesto drug nije u redu sa srcem,polje se ti pregledaj :clap:A da je opasan ne bi se mogao kupiti u svakoj apoteci i to bez recepta!Morao bi prvo cika doca da te pregleda. :wow:

Offline milanceolympia

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 684
  • Gender: Male
Odg: Trcanje
« Reply #46 on: May 14, 2009, 06:30:26 PM »
Quote
Trazio sam ovu temu po forumu ali nisam nasao
Ako ima tema sorriiii
Interesuje me dali postoje (a sigurno postoje)  preparati koji pomazu za trcanje(oporavak misica,dotok vazduha i sta ti ja znam ....)
E sad interesuju me preparati koji nemogu da se oktkriju tj kad se vadi krv da nemoze da se vidi
Unapred hvala za svaki odgovor

ma kupi neki glutamin i multi vitamineral complex i eto dobre stvari za oporavak..

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Trcanje
« Reply #47 on: May 15, 2009, 06:19:49 PM »
Ja sam rekao da se uzme Salbutamol.To tebi nesto drug nije u redu sa srcem,polje se ti pregledaj :clap:A da je opasan ne bi se mogao kupiti u svakoj apoteci i to bez recepta!Morao bi prvo cika doca da te pregleda. :wow:

druze,mislim da gresis malo..i insulin ima bez recepta,ima i t4 da se kupi (mislim) pa ins moze da te ubije bez nista..naravno tu ne svrstavam salbutamol..mada,enantator npr za klen kaze:"u poredjenju sa klenom,steroidi su kao sok od jabuke" i da ce,onaj ko voli svoje mozdane sudove,zaobici klenbuterol
za salbutamol kaze da je bzv koliko se secam

malo je neodgovorno tako olako preporucivati lekove od kojih mogu nastati problemi..
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline SerdjoOliva

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 92
  • Gender: Male
Odg: Trcanje
« Reply #48 on: June 02, 2009, 09:31:48 AM »
Klenbuterol je preparat koji je uveden za lijecenje astme(selektivni blokator beta-2 adrenergickih receptora).Sportisti koji su koristili ovaj lijek za lijecenje astme ustanovili su da on posjeduje i anabolicko dejstvo.Eksperimenti na zivotinjama su potvrdili ova zapazanja.Na Olimpijskim igrama 1992 dva americka atleticara su diskvalifikovana jer su imali pozitivan test na klenbuterol.
Istrazivanja su pokazala da ovaj preparat izaziva selektivnu hipertrofiju bijelih misicnih vlakana.Kod denervisanih zivotinja pokazno je da sprijecavaatrofiju misica te se stoga danas koristi i u rehabilitaciji.Klenbuterol takodje djeluje i lipoliticki(ubrzava razgradnju masti) i tako povecava mrsavu masu tijela.Nije ustanovljeno da ovaj preparat djeluje preko stimulacije lucenja hormona.
Dugotrajna upotreba klenbuterola dovodi do tolerancije


                                                 Dusan M. Lekic    Sportka medicina

                                                     Sportska Akademija Beograd

Offline Ted Arcidi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2126
  • Gender: Male
  • Stranger in the night. Sida in the morning.
Odg: Trcanje
« Reply #49 on: June 02, 2009, 02:40:30 PM »
Klenbuterol je preparat koji je uveden za lijecenje astme(selektivni blokator beta-2 adrenergickih receptora).Sportisti koji su koristili ovaj lijek za lijecenje astme ustanovili su da on posjeduje i anabolicko dejstvo.Eksperimenti na zivotinjama su potvrdili ova zapazanja.Na Olimpijskim igrama 1992 dva americka atleticara su diskvalifikovana jer su imali pozitivan test na klenbuterol.
Istrazivanja su pokazala da ovaj preparat izaziva selektivnu hipertrofiju bijelih misicnih vlakana.Kod denervisanih zivotinja pokazno je da sprijecavaatrofiju misica te se stoga danas koristi i u rehabilitaciji.Klenbuterol takodje djeluje i lipoliticki(ubrzava razgradnju masti) i tako povecava mrsavu masu tijela.Nije ustanovljeno da ovaj preparat djeluje preko stimulacije lucenja hormona.
Dugotrajna upotreba klenbuterola dovodi do tolerancije


                                                 Dusan M. Lekic    Sportka medicina

                                                     Sportska Akademija Beograd
e pa ako je ovo kompletno objasnjenje iz udzbenika sa Sportske Akademije nije ni cudo sto su im oduzeli licencu za rad.  :wallbash1: ko reklama  jebote
 Clen nije lek koji treba olako shvatati i kao i svaki beta blokator (ukljucujucu i Salbutamol tj Ventolin) jako utice na srce nije mali broj problema koje moze izazvati u organizmu. Inace u privatnim apotekama bukvalno sve mozes uzeti bez recepta, koga briga sta ces ti sebi uraditi sa time, kao sto rece Milan i insulin se kupuje bez recepta,pa ko hoce da se ubija nek izvoli  :dunno:


Uploaded with ImageShack.us