EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Trcanje  (Read 87890 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline yoma

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 49
  • Gender: Female
Odg: Trcanje
« Reply #70 on: April 24, 2011, 10:51:37 AM »
Skini s linka dole, isekla sam ti to poglavlje...

http://www.mediafire.com/?hklpo289lfoq18g

Offline lakyberry

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
  • Gender: Male
Odg: Trcanje
« Reply #71 on: April 24, 2011, 11:11:29 AM »
To te pitam ;) imas pusu kad se vidimo. hehe

Offline miss ja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 68
  • Gender: Female
Odg: Trcanje
« Reply #72 on: May 16, 2011, 12:57:04 PM »
Ovako, ja sam se tek pridruzila forumu i malo mi je zapetljan ceo sajt (plavusa u srcu  ;)  ), pa nzm gde da nadje nesto vezano za ovo. Naime, ja trcim ujutru, cim ustanem idem da trcim, cak sam i citala da je najbolje raditi vezbe i trcatu ujutru, medjutim, drugarica (koja studira farmaciju) mi je rekla da su nedavno na casu anatomije upravo raspravljali o tome i da im je profesor rekao kako je to jakoooo stetno, jer ujutru nemamo dovoljno neke tecnosti u prsljenovima, pa trcanjem unistavamo kicmu  :nonono: . Ako neko zna bilo bi lepo da odgovori...

Jos jedno pitanje (verovatno cete se pocepati od smeha al moram da pitam  :blush: ). Kako naterati organizam da mozemo da idemo u WC cim se ustanemo, jer je malo nezgodno kad se posle 30 min trcanja osecamo kao da cemo puci jer se sve sto je bilo u crevima pomerilo ka izlazu  ;) .

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Trcanje
« Reply #73 on: May 16, 2011, 09:00:12 PM »
Ja uvijek trcim ujutru na prazan stomak, kakvi bakraci...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline miss ja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 68
  • Gender: Female
Odg: Trcanje
« Reply #74 on: May 16, 2011, 09:28:59 PM »
Ja uvijek trcim ujutru na prazan stomak, kakvi bakraci...

nadam se da si u pravu :)

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Trcanje
« Reply #75 on: May 16, 2011, 09:41:15 PM »
Slobodno trci ujutru i ne misli na to...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Odg: Trcanje
« Reply #76 on: May 16, 2011, 10:16:55 PM »
Quote
Steta sto niko ne odg za prvi deo posta, mislim da je jako vazno (ja sam se malo zabrinula bored ,) ipak je kicma stub organizma...
Tvoja drugarica je sigurno pogresno razumela profesora, jer je stvar bas suprotna. Ne radi se o nekakvoj tecnosti u prsljenovima  :lol: nego o tecnosti u diskusu intervertebralisu koji se nalazi izmedju prsljenova (tacnije o tecnosti u samom sredistu tog diska tj. nukelusu pulposusu koji i jeste 90% voda). I tecnosti najvise ima bas ujutru zato sto zbog pritiska koji tvoja tezina vrsi na kicmeni stub tokom dana ta tecnost se smanjuje, a tokom noci kada lezis/spavas ona se regenerise tj vraca. Inace zato smo svi visi par centimetara ujutru, nego uvece.  :)

Sto se tice "mokrenja" ujutru... A jel si probala da se nateras "na silu" da ides cim ustanes. Posle nekoliko dana ce se i tebi organizam naviknuti. A mozes i da popijes vise tecnosti pred spavanje, mada tada rizikujes da se budis nocu kad te potera  :)
Samo da ne bude kao u onom vicu kad deda odlazi kod doktora i kaze da mokri svako jutro u 6, a kad ga doktor pita "pa u cemu je problem", deda odgovara "ali ja ustajem u 7"  :lol:

Offline miss ja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 68
  • Gender: Female
Odg: Trcanje
« Reply #77 on: May 16, 2011, 10:40:28 PM »
Tvoja drugarica je sigurno pogresno razumela profesora, jer je stvar bas suprotna. Ne radi se o nekakvoj tecnosti u prsljenovima  :lol: nego o tecnosti u diskusu intervertebralisu koji se nalazi izmedju prsljenova (tacnije o tecnosti u samom sredistu tog diska tj. nukelusu pulposusu koji i jeste 90% voda). I tecnosti najvise ima bas ujutru zato sto zbog pritiska koji tvoja tezina vrsi na kicmeni stub tokom dana ta tecnost se smanjuje, a tokom noci kada lezis/spavas ona se regenerise tj vraca. Inace zato smo svi visi par centimetara ujutru, nego uvece.  :)

Sto se tice "mokrenja" ujutru... A jel si probala da se nateras "na silu" da ides cim ustanes. Posle nekoliko dana ce se i tebi organizam naviknuti. A mozes i da popijes vise tecnosti pred spavanje, mada tada rizikujes da se budis nocu kad te potera  :)
Samo da ne bude kao u onom vicu kad deda odlazi kod doktora i kaze da mokri svako jutro u 6, a kad ga doktor pita "pa u cemu je problem", deda odgovara "ali ja ustajem u 7"  :lol:


ne znam. znam samo da je dosla jakooo zabrinuta i da mi je rekla da ne smem da trcim ujutru  zbog toga sto si gore napisao (vec dve godine nisam uzela biologiju u ruke, HVALA BOGU, pa sam mnogo toga zab pa nzm lepo da objasnim) al ona je rekla da ujutru telo ne uspe da "podmaze" prsljenove sa tom nekom tecnoscu, pa je kicma u opasnosti (laicki receno). Al ulepsao si mi dan sa tim jer mi je bas bila frka da ne ostetim kicmu... :)   hvala punooooo  :blowkiss:


hahahahha, drugi deo posta se ne odnosi na tu potrebu u wc-u (pomenuh negde praznjenje creva) jer sa tim uopste nemam problem. Bukvalno mogu da idem kada hocu (verovatno je razlog to sto unosim bas mnogo tecnosti)... jos da mogu da istreniram telo i za ovo drugo...gde bi mi bio kraj  ;) :yes: :yes: :yes:

Offline snoopy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 546
  • Gender: Male
Odg: Trcanje
« Reply #78 on: May 17, 2011, 10:33:27 AM »
Dok trčiš-znojiš se,a time preko znoja gubiš i so,tako da možeš pomešati pola kašičice soli (ili za nijansu manje) sa vodom,ne moraš baš punu kašičicu,to je mnogo.
Pre trčanja obavezno zagrevanje,a na kraju istezanje,to već sigurno znaš.I povećaj unos magnezijuma...

Offline miss ja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 68
  • Gender: Female
Odg: Trcanje
« Reply #79 on: May 17, 2011, 04:47:39 PM »
Dok trčiš-znojiš se,a time preko znoja gubiš i so,tako da možeš pomešati pola kašičice soli (ili za nijansu manje) sa vodom,ne moraš baš punu kašičicu,to je mnogo.
Pre trčanja obavezno zagrevanje,a na kraju istezanje,to već sigurno znaš.I povećaj unos magnezijuma...

Super!!!  Hvala za odg!!! :)