EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: MMilos  (Read 29048 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: MMilos
« Reply #90 on: April 26, 2011, 11:35:10 AM »
Kako mislis proteinski dani??

dan bez hidrata
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline MMilos

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 96
  • Gender: Male
Odg: MMilos
« Reply #91 on: April 26, 2011, 01:25:18 PM »
dan bez hidrata

da,dan bez hidrada.

ima neko da mi pomogne?krecem od danas pa zato...
nisam siguran da li su rotacije sa ovom kolicinom uh ok za mene....???
i kad je najbolje da uglavim HIIT tu???
ponedeljak-150UH,grudi,triceps.
uto-75UH,ledja
sreda-0h,pauza
cet-75UH,ramena i biceps.
petak-150uh noge.
sub-0uh,pauza.
nedelja-0uh,trbuh.

ZNACI TU TREBA DA UBACIM TRI HIITA,ZANIMA ME KAD JE NAJBOLJE,KOJIM DANUIMA??  :help:

Offline Boky_LA

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1139
  • Gender: Male
  • Gym & Gym, Slovačka 17, NS.
Odg: MMilos
« Reply #92 on: April 26, 2011, 02:44:52 PM »
kad jedes najvise uh
Champions Train Losers Complain.

Offline kejtaun

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Male
  • he who dares wins
Odg: MMilos
« Reply #93 on: April 26, 2011, 03:00:19 PM »
evo mojih 50senti
kao kod svih nas prvi zakon termodinamike mora da se ispostuje na dijeti
mi veliki i teski momci imamo visi prag neophodnih kalorija, recimo primer sa 3000 neophodnih kalorija na dan sa 75hidrata cepis 75h 300p Xm dolazis do cifre od 50% unosa kalorija iz masti sto dovodi vise do zakljucka da si na TKDu (tajmiranoj keto dijeti ako hidrate oko treninga furas)
-a ako bi masti isao nisko mogao bi koju nedelju da ih drzis tako kao neka shock crash dieta (proteine iz cele hrane, masti iz omega3 ili lana, hidrate blizu nula, plus mineral i vitamin complex) i imaces efekte ali nikako kao long-term dijeta kojom ne bi povratio masti koje si teskom mukom sagoreo

e sad tu dolazi dosta varijabilnosti tipa da li si usporio svoj metabollizam, koliko ga licno poznajes, dal ti je telo prijatelj ili neprijatelj, istorija treninga i ishrane, ali po tvom spletu pitanja dovodi se u pitanje da li ti zapravo znas svoje telo.
moj predlog je da eksperimentises i vidis sta ti odgovara, slobodno kreni lowcarb ali pod hitno da se edukujes po tom pitanju da ne zakocis organizam.

inace moj licni izbor tj preferiram uvek keto dijetu od 6-8 nedelja sa jednim danom punjenja nedeljno, dok su masti kao energija nekako prirodniji mom organizmu dok hidrati meni uvek prave neke (bilo fizicke ili psiholoske) probleme.

hiit nikako na prazan stomak. znaci klopas pa hit pa klopas, i tog dana ne treniras u teretani pa samim tim isplaniraj pametno hiit koji u principu nije neophodan za guljenje (recimo trcanje kod vecine rekreativaca koji ne mogu dugo da odrzavaju efektivni VO2 i puls ispod lakticne zone, vec idu iznad pa moraju da odmaraju svremena na vreme, je takodje intervalni trening tj malo trkaca radi pravi aerobni trening). dok recimo low intensity aerobni ti moze doneti mnogo vise beneficija.

druga stvar je 0h tokom "pauze" (to nije pauza od treninga vec zadati odmor, pauza je planiran duzi period kad iz bilo kog razloga moras da stanes i pauziras). kad upoznas telo mozda shvatis da ti ipak vise odgovara da tokom odmora podignes hidrate. ono "treba mi red bull pred trening jer danas dizem dvesta kila na benDZu" je tabu tema i mit, i da radis intenzivan trening bez hidrata tog dana je sasvim normalna pojava, ali recimo moras da znas na kom principu radi glikogen u misicima i jetri i laganice mozes da isplaniras ceo trening plan u roku od nedelje dana da ga maksimalno ispraznis pa superkompenzacijom napunis i dobijes extra beneficije.
ja se raspiso, reko prvi post pa ajde sto da ne :P

zakljucak: ako ti je ostalo jos samo malo da skines slobodno kreni te rotacije, odradice posao, ali ako imas podosta da skidas (za neiskusne uvek nemoguca misija proceniti koliko je ostalo da se skida) samo ces sebe po faci facepalmovati i u tom slucaju low carb->carb rotation->keto za kraj se pokazao efektivan kod vecine ljudi (vidi se pattern tu zasto hidrati nisu esencijalni makronutrijent).

Offline MMilos

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 96
  • Gender: Male
Odg: MMilos
« Reply #94 on: October 01, 2011, 03:16:23 AM »
evo da osvezim ovo ... zavrsio sa dijetom, i krenuo na masu. trenutno 87kg. evo neke slicice sa mora.                         

http://imageshack.us/photo/my-images/571/sadasda.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/535/dsc0562az.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/192/21090828323109835795010.jpg/