EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: 2 Day Split Workout, Mrsavljenje i "Oblikovanje" tela?  (Read 4202 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sgpingvin

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Male
2 Day Split Workout, Mrsavljenje i "Oblikovanje" tela?
« on: May 31, 2010, 11:52:56 AM »
Pre svega pozdrav za "organizaciju Exyu-fitness" stvarno ste uradili dobar posao, i stvarno zasluzujete veliko postovanje za sav ovaj rad i trud oko foruma!!  :clap: :clap:

Nego da se mi vratimo na temu. Zapravo nov sam na forumu i koliko toliko nov u  resavanju svog "problema" oko viska kilograma.
Imam 21 godinu 175cm sam visok i imam 93 kg ( znam i sam  :blush: )
 
-Jelovnik
9:00 - uglavnom je vreme za dorucak bilo to plazma i mleko, ili iseckana banana pomesano u casi sa jogurtom
12:00 - uglavnom je ovde neki manji obrok koje pordrazumeva neko voce tj banane, jagode ili domace-mixovan frape ( sva voca koja se nadju u frizideru ili kuci zavrse tu :) )
oko 15:00 - 16:00 mi je vreme za rucak, to je obicno neko meso, supa, baren krompir, mogu jaja da udju u obrok za rucak, neka salata....
i oko 18:00 -frape ili neko voce

To bi bio moj dnevni "jelovnik" znaci uglavnom je od 4 do 5 obroka dnevno ( samo 2 vekila obroka, dorucak/rucak ostalo su manji obroci sa vockama i sl. )
Uglavnom trening imam oko 13:00 sati i to je neko trajanje od 1h vremena do nekih 1,30h do 2h. Sve zavisi od obima vezbi

Inace namera ovde na forumu mi je da dobijem svoj program i svoje vezbe, ali pre nego sto sam napisao ovaj post drzim se jednog programa ( ne dugo, nedelju dana sam na ovom programu)

Trening-

 Workout A: Upper Body

Chest (General)
Back (General)
Chest (Upper)
Back (Lats)
Deltoid (Front)
Deltoid (Side)
Triceps
Biceps
Trapezius (Upper)
-------------------
Workout B: Lower Body

Quadriceps
Hamstrings
Quadriceps
Hamstrings
Calves (General)
Hip Abductors
Hip Adductors
Hip Flexors
Obliques

Sreda, Subota i Nedelja su dan odmora. 5-10min pre svakod treninga radim cardio bilo to preskakanje vijace ili vezbe na dzaku ( ali vise o ovome posle )

E, sad imam par Pitanja u vezi ovoga:

1) Razmisljao sam pre svega da li je ovo "idealni" program za mene? Da je previse vezbi u toku nedelje? Posto sam na ovom programu mozda nedelju dana, rekao bih da mogu da izdrzim "napore", imam volju i to je ono sto me gura napred, samo se pitam da li je ispravan Program za mene?

2) Takozvana 4. serija, u nekim vezbama, da li bi moglo da se ubaci 4. serija ?

3) Ubacivao bi cardio- trcanje 5 dana nedeljno ( Subota/Nedelja odmor), da li bi odgovaralo tako nesto?

4) I cetvrto pitanje, da li bi mogao da radim Abs tj. stomacne misice posle svakog trening tipa 3-4 dana u nedelji ( posto sam vec nasao vezbe za stomake, oko 20ak vrsti vezbi, to bi na kraju zauzimalo oko 45min-1h mog treninga samo na stomacne misice ) ?

Sto se tice naprava koje imam i koje su mi u "dohvatu ruke" je sledeci :

- Dvorucni teg (Barbell) 15kg
- Jednorucni teg (Dumbbell) pisljivih 5kg
- Home Gym (DM-4300) ( )

I neke "stavrcice" za Cardio:
- Vijacu za preskakanje
- Kick-Box dzak
- I biciklo ko biciklo :) ( mount bike )

Kao sto vidite ogranicen sam na spravama to mi je mozda i jedan od najvecih problema trenutno. Tako da sam vise okrenut Home workouts i sl.
Sto se tice dvorucnog i jednorucnog tega, vezbe koje obuhvataju njih, nekad radim i 30+ ponavljanja u seriji posto je veoma slaba tezina.

I zeleo bi da dodam na kraju  da mi je glavni Cilj, naravno gubljenje tezine. Pored toga, fizicka sprema i gettin` in shape ;)

Nadam se da sam sve napisao ( ako nisam dopisacu ako se setim :) )
Zeleo bih sturcno misljenja od svakog ko moze da mi pomogne

pozdrav
/ping


P.C. samo se nadam da sam "potrefio" deo foruma za ovakve postove ;)


Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: 2 Day Split Workout, Mrsavljenje i "Oblikovanje" tela?
« Reply #2 on: May 31, 2010, 12:11:14 PM »
od celog ovog foruma nisi nista uzeo da procitas..smorim se kad vidim kako vas sve mrzi a sve je lepo objasnjeno i kako se nalazite uvredjeni kad vam ljudi kazu da citate forum,da sve pise..imas uputstvo za mrsavljenje pa imas uputstvo za to uputstvo,pa imas pravila za otvaranje nove teme i nista od toga nisi procitao ocigledno
lock za ovu temu i za svaku narednu ovakvu
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380