EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: blebetusa  (Read 4091 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline blebetusha

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Female
blebetusa
« on: May 24, 2008, 06:49:01 PM »
Zdravo svima:)

Nova sam ovdje..
Zapade mi za oko ova tema..

Ja sam se " naglo" ,za godinu i po ,ugojila 37kg ...kako sam to uspjela ,ni sama ne znam...
chitavog zivota sam kuburila sa kg i aktivnim sportskim angazovanjima ,odrzavala sam normalnu kilazhu.
Usporila sam zivotni tempo,shto je rezultiralo gomilanjem kg...Izgleda da sam ishranu sportiste zadrzhala :D

Ko ima mogucnosti ,preporuchujem mu fine 3 sedmice u Institutu za shtitastu zhlezdu "chigota" na Zlatiboru..Uz tim struchnjaka doktora,trenera,regulisane ishrane se mozhe za 3 sedmice srediti metabolizam i skinuti znacajan br kilograma..

Bila sam prosle godine tamo .Smrshala sam 13kg ,josh sam nastavila mrsanje kad sam dosla kuci.
Medjutim,posle pola godine,zbog nervoze  i drugih negativnih situacija koje su me pogadjale,izlaz sam nalazila u hrani ,a i dosta piva :)
Nazalost,povratila sam svako kilo...

Od nedavno sam pocela sa zdravim rezimom ishrane,proljece je,najljepse vrijeme za mrsanje.Uskoro cu poceti i da treniram,samo da zavrsim ispite..

VRlo bitna stvar ,a ne sumnjam da su je izostavili struchni ljudi na ovom forumu (a nije s goreg da se i ponovi ) je da :

NEMA PRESKAKANJA OBROKA!
nema gladovanja posle 4,5,6 da se nishta ne jede.

OBROKE RASPODIJELITI U 6 DIJELOVA
dorucak
uzina
rucak
uzina
vecera
uzina

pozeljno da obroci budu na svaka 3h..

ZASTO ?

Organizam je tako projektovan da energiju koju primi u vidu hrane ,a ona se ne istroshi ,skladishti u vidu sala.
Kad se osoba normalno hrani(optimalno vishe puta na dan pomalo) ,organizam normalno sagorijeva masti ,i hranu ,uzimajuci iz njih potrebnu energiju.
Ako osoba gladuje citav dan u cilju da smrsha ,organizam prima signale da je doslo do vanredne situacije i bori se za opstanak ,tako shto blokira trosenje energije iz sala.Tako je nerijedak slucaj ,da se neko ko jede 1 ili 2x na dan neku crkavicu ,bukvalno od toga i ugoji.
Jer ce organizam pri svakom sledecem unosu hrane,kalorije iz nje skladistiti u salo ,kako bi se odrzhalo ..
chudno ,ha?
istinito :D

Prema tome,najbolji se rezultati i NAJZDRAVIJI postizhu ,kad jedemo uravnotezheno ,u pravilnim vremenskim razmacima ,kako bi nash organizam ( napaceni :D) normalno sagorijevao masti i energiju koja mu je potrebna..

.............
Vjezbe

Paziti u toku vjezhbi da se ne predje iz aerobne  u ANAEROBNU zonu - ono kad se zadishete da gutate vazduh!
Aerobna zona je kad ste zadihani ,ali ne skapavate u toku vjezhbi..

Najbolji se rezultati postizhu kad se osoba u toku treninga nalazi na granici aerobne i anaerobne zone.

Ukoliko je tempo vjezbi takav da je aerobni prag veoma nizak - trose se seceri
Ako je tempo u aerobnoj zoni- trose se masti
ako je tempo prelazi aerobnu zonu ,i prelazi u anaerobnu -trose se misici...

Preporucljivo je u toku vjezbi ili shetnji brzog hoda-koje su ,po meni , i najefektivnije ( posebno jutarnje) imati mjerach pulsa ...
Chini mi se da puls ne smije biti veci od 135 otkucaja/min..
Po pulsu se mozhe odrediti da li je neko presao u anaerobnu zonu ,tako da se mora smanjiti tempo treninga...

Toliko od mene.
Nadam se da ce nekome koristiti ovi savjeti..







Offline Vera

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 45
  • Gender: Female
Odg: blebetusa
« Reply #1 on: May 25, 2008, 07:33:17 AM »
Hvala :)

Offline blebetusha

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Female
Odg: blebetusa
« Reply #2 on: May 25, 2008, 08:50:58 PM »
NEma na chemu ! :D

Oce li ,sad ,ko mene malo pogurat ( :lol:),tj savjetovat,kako da brzo istopim ovo salo sa stomaka.. pivskog karaktera  :clap:...

PRosto me sramota sa drobom ici na jednu svadbu za mjesec dana,pa ako neko zna shto i kako da chinim ,bila bih mu zahvalna :)

Offline blebetusha

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Female
Odg: blebetusa
« Reply #3 on: May 25, 2008, 08:54:21 PM »
Samo da dodam ..
Evo ,vec par mejseci ..
hleb ne jedem
przheno ne konzumiram -jedino ponekad malo pechene krtole ili pomfrit,ali stvarno malo
slatko ne mogu
pivo sam izbacila -osim kad uchim -znaci isto malo

davim se u povrcu i vocu
stvarno vodu ne mogu da pijem-obicnu,nego kiselu..
i NISHTA !
Grama jednog makla nisam ... pa nije fer  :nonono:

Offline Ibis

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 261
  • Gender: Female
Odg: blebetusa
« Reply #4 on: May 25, 2008, 08:57:54 PM »
Bitno je koje vrste hrane kombinujes....  :yes:

I treba da vezbas...  :yes: (kardio najpre ako treba da skines kg)  :)

I ne smes bas da se davis u vocu  ;)

Offline blebetusha

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Female
Odg: blebetusa
« Reply #5 on: May 25, 2008, 10:07:41 PM »
Jedem sve shto je zdravo ! :D

Mrzi me vjezbati sad :)

Pitam se ,jesu li mi dovoljni trbusnjaci za micanje okolotrbushnog opasacha ?! :innocent:

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: blebetusa
« Reply #6 on: May 25, 2008, 10:15:42 PM »
cao i welcome  ;)

a sta je zdravo za tebe  :rolleyes01:
ajde napisi jedan svoj dan kako se hranis od jutra do pred spavanje da vidimo kako izgleda..
lijep je ovaj text gore pa sam mislila ovde ne treba pomoc :rolleyes01:

nazalost , za skidanje "okolotrbusnog opasaca" kako ti kazes  :lol: trbusnjaci nemaju neku ulogu ..tkao da se ne mucis previse s tim ..presudan je kardio trening i potpuno sredjena ishrana..takodje bilo bi dobro kombinirat teretana kardio , zavisi kolko kg ukupno zelis da skines , jer ne moze da se skida samo s stomaka i bokova , tj odredjenog dijela tijela, nego se masti tope gdje god ih ima tj sa cijelog tijela ces da gubis ...
jelovnik cekamo.. :blowkiss:

Offline blebetusha

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Female
Odg: blebetusa
« Reply #7 on: May 26, 2008, 04:53:40 AM »
heheh ah ... posto sam prozhrdljivac ,tesko mi se sjetit shta sam jela ovih dana..
danasnji meni necu spominjat... dovoljno je reci da sam uz spremanje ispita,nesvjesno ,slistila 300 gr rolata !!!  :wow: :lol: kikiki

Lishe ovih stresnih situacija moj meni izgleda,od prilike ovako :
-jedem kad stignem
-svako malo trchim pud kushine da neshto u zhvale nezajazne strpam ..pa da pochnem od jutra

prvi objed mi je oko 2-3 h popodne kad ogladnim ..
2-3 banane
malo mozarele,2 paradajza

na vrh uru vremena ,eto mene opet puD frizhidera po jos 1 paradajz

posle pola sata uzmem nErandzu

za rucak - oko 6-7
spremim ono povrce iz kese - 450 gr i obarim ga.. minimalno zacine koristim ,jer znam da so kupi vodu
naravno,to smochim sa sirom ili pavlakom tu do 12%mm..
umjesto povrca iz kesice ,spremim rizhu ili palentu ili panirane stapice

do 10-11h kljukam se bananama

u 11 opet ogladnim :D:D ( ajoj .. tj nisam gladna ,ali mi apetit mira ne da )
pa odem pud friga po rio mare tunu .. i nju fishtim .. :D

 :evillaugh:
...zgrozheni ste,znam  :blush:


samo da dodam ... poshto nisam neki ljubitelj technosti .. .tj ne mogu vodu da pijem ,disciplinovala sam se da sa bocom ki$ele vode ( 1.5L-2L) shetam po kuci i cugam .. to jedino mogu piti ..iako znam da je pretjerano .. :/

Offline blebetusha

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Female
Odg: blebetusa
« Reply #8 on: May 26, 2008, 04:59:12 AM »
cao i welcome  ;)

a sta je zdravo za tebe  :rolleyes01:
ajde napisi jedan svoj dan kako se hranis od jutra do pred spavanje da vidimo kako izgleda..
lijep je ovaj text gore pa sam mislila ovde ne treba pomoc :rolleyes01:

nazalost , za skidanje "okolotrbusnog opasaca" kako ti kazes  :lol: trbusnjaci nemaju neku ulogu ..tkao da se ne mucis previse s tim ..presudan je kardio trening i potpuno sredjena ishrana..takodje bilo bi dobro kombinirat teretana kardio , zavisi kolko kg ukupno zelis da skines , jer ne moze da se skida samo s stomaka i bokova , tj odredjenog dijela tijela, nego se masti tope gdje god ih ima tj sa cijelog tijela ces da gubis ...
jelovnik cekamo.. :blowkiss:

e hvala ti :D
Lijep je text,znam :D
Bas mi je banja kad teoriju ne umijem u praxu pretvorit... pff.. nego ce nekom,pametnijem biti od pomoci :)

Offline blebetusha

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Female
Odg: blebetusa
« Reply #9 on: May 26, 2008, 05:02:57 AM »
heheh ah ... posto sam prozhrdljivac ,tesko mi se sjetit shta sam jela ovih dana..
danasnji meni necu spominjat... dovoljno je reci da sam uz spremanje ispita,nesvjesno ,slistila 300 gr rolata !!!  :wow: :lol: kikiki

Lishe ovih stresnih situacija moj meni izgleda,otprilike ovako :
-jedem kad stignem
-svako malo trchim pud kushine da neshto u zhvale nezajazne strpam ..pa da pochnem od jutra

prvi objed mi je oko 2-3 h popodne kad ogladnim ..
2-3 banane
malo mozarele,2 paradajza

na vrh uru vremena ,eto mene opet puD frizhidera po jos 1 paradajz

posle pola sata uzmem nErandzu

za rucak - oko 6-7
spremim ono povrce iz kese - 450 gr i obarim ga.. minimalno zacine koristim ,jer znam da so kupi vodu
naravno,to smochim sa sirom ili pavlakom tu do 12%mm..
umjesto povrca iz kesice ,spremim rizhu ili palentu ili panirane stapice

do 10-11h kljukam se bananama

u 11 opet ogladnim :D:D ( ajoj .. tj nisam gladna ,ali mi apetit mira ne da )
pa odem pud friga po rio mare tunu .. i nju fishtim .. :D

 :evillaugh:
...zgrozheni ste,znam  :blush:


samo da dodam ... poshto nisam neki ljubitelj technosti .. .tj ne mogu vodu da pijem ,disciplinovala sam se da sa bocom ki$ele vode ( 1.5L-2L) shetam po kuci i cugam .. to jedino mogu piti ..iako znam da je pretjerano .. :/