EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: savet i za mene.........  (Read 7001 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mala

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Female
savet i za mene.........
« on: March 18, 2007, 02:49:44 AM »
Caos svima:-) Potreban mi je savet...visoka sam 166cm i teska 54kg. To mi je idealno i ne bih da izgubim nesto na kilazi... U gornjem delu tela nemam ni grama sala tako da mi je to skroz ok ali problem je sto mi je visak  u donjem...nije nsta strasno ali bih volela malo da se stanjim.
Ranije sam vozila kucni bike i isla u setnje poveremeno. Pre neki dan sam se uclanila u lokalni gym tako da cu imati pritup svemu. Sto se hrane tice, jedem prilicno zdravo, junk food jako retko. Nisam na nikakvoj dijeti ali ne jedem vise nocu i gledam cesce tokom dana po manje kolicine.
To je to. Ako imate neke savete samo izvolite:)
Poz!

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: savet i za mene.........
« Reply #1 on: March 18, 2007, 04:22:30 AM »
Cao Mala  :blowkiss:
Taj problem koji ti imas sta tacno podrazumeva? Jacu zadnju lozu, butine, kukove?
A mozda i genetika igra veliku ulogu ? :dunno:
To sto si rasporedila hranu na vise obroka je pametno, a to sto kazes ne jedes nocu, evo navescu ti moj primer, lezem jako kasno, i sta bi recimo znacilo da mi zadnji obrok bude recimo u 21h, znaci do 02h nista  :boxed:, ne ne .. ono sto moras da zapamtis je da nikada ogranizam ne smes da ostavis bez "goriva"! Samo gledaj da ne jedes 1h pre spavanja a takodje moras da vodis racuna da Uh jedes do nekih 17 h, posle proteine (riba, piletina, nemasni sir).
Da li si upucena u vezbe, da li ta teretana ima strucno lice koje moze da te uputi sta treba da radis?
KAzes uclanila si se pre neki dan, imaces pristup svemu PA ZASTO MALA NISI VEC KRENULA U TERETANU?  ;D ;D ;D ... ajde ajde sto pre to bolje...  ;) :)
Sve sto ti nije jasno pitaj..tu smo :)

Offline dushe

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 559
  • Gender: Female
Odg: savet i za mene.........
« Reply #2 on: March 18, 2007, 08:30:29 AM »
Mala,dobrodosla :yes: :clap1:

jao,ti imas moju kg od ranije :respect:
Sve ces ti uspjeti uz savjete sa ovog sajta,samo ih se pridrzavaj i videces rezultate :blowkiss:

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: savet i za mene.........
« Reply #3 on: March 18, 2007, 11:19:33 AM »
Dobrodosla... :blowkiss:..Lepo ti je tiki rekla..Sta konkretno zelis od sebe?
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline gavranac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 177
  • Gender: Male
  • Alhemija, nauka mi najmilija!
    • English to Serbian translations
Odg: savet i za mene.........
« Reply #4 on: March 18, 2007, 03:21:02 PM »
I josh ovo, nije samo bitno koliko, vec i shta jedesh. Mnogi prave greshku shto jedu voce uveche - voce jeste zdrava hrana, ali je puno fruktoze koja u vechernjim satima ne odlazi kao gorivo, vec se skladishti kao salce. Ugljene hidrate pre podne, po podne shto vishe proteinske namirnice. Ella sir je odlichna stvar za vechernji obrok.
<a href="http://prevedi.rs/">English to Serbian Translations</a>
<a href="http://www.onnutrition.com.au/categories/Resveratrol/">Resveratrol</a>

Offline mala

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Female
Odg: savet i za mene.........
« Reply #5 on: March 18, 2007, 05:21:04 PM »
Hvala na porukama...Tikice, slazem se 100% i krecem od sutra na vezbe;-) Sto se moje gradje tice ne bih smela izgubiti vise od par kila jer bih onda stvarno izgledala kao kostur, nego su mi u odnosu na ostale delove tela butine malo jace pa bih to da dovedem u red. A za voce poslusacu...sve mi se cinilo da to ne moze nikako da steti pa sam i predvece jela dosta kao i tokom dana.
Tikice, koje vezbe preporucujes? Nisam sigurna da li bi steper i slicno imao kontraefekat, da poveca jacinu u nogama. Sta mislis za traku uglavnom?
Hvala svima jos jednom :)

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: savet i za mene.........
« Reply #6 on: March 18, 2007, 08:22:52 PM »
Sto se tice stepera mozes da ga radis na dva nacina. Prvi je da stojis pravo - najbolje je da se ne drzis  da ti ruke budu pored dela na nekom opterecenju 3,4 tako delujes na butine i kvadriceps najvise. Imas i drugu varijantu koju ja radim a to je da da se savijes napred pod uglom od nekih 70c, istrtis guzu sto vise mozes i gazis petama sitno. Nikad ne ides do kraja, uvek odrzavas taj neki otpor. Na ovaj nacin delujes na zadnju lozu i guzu vise nego na butine. 20 min na steperu ti je dovoljno, mozes raditi jednim tempom a mozes i hiit.
Ja traku obozavam nju koristim za kardio deo. Ne trcim brzo hodam. I svima bi preporucila ili traku ili bajs.
Sto se tice vezbi, konkretno sto se mene tice iskorak je super. Radi ga 3 serije x 12 ponavljanja za svaku nogu.
Koliki ti je obim butine? Aj izmeri  ;) :)

Offline mala

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Female
Odg: savet i za mene.........
« Reply #7 on: March 18, 2007, 08:38:50 PM »
Nemam sad sa cime da izmerim a i mozda je bolje da ne znam za sada ;) Salim se, nije ni to meni neki problem svi mi govore da bih trebala cak malo da se 'popravim.' Ali se fitnesom stvarno nisam bavila godinama nisam vodila racuna o ishrani nego sam bas ono opusteno, uglavnom zbog studija i cestih putovanja tako da nisam bas imala najbolji ritam...Ali sad ipak krecem, hocu malo da se zategnem, sto se tice butina i zadnjice malo tu imam viska ali hocu stvarno to da skinem. Mislis da moze efekat da se postigne samo na jednom problematicnom delu tela? Posle koliko vremena je realno da ocekujem neki napredak?
Hvala ti na savetima do sada, super si! :)


Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: savet i za mene.........
« Reply #8 on: March 18, 2007, 08:48:36 PM »
Meni je jako krivo sto se nisam izmerila pre nego sto sam pocela da vezbam jer samo tako mozes da vidis napredak, vagi ne verujem ni malo. Ne moras obim da podelis sa nama, uradi to zbog sebe, cisto da bi pratila kako ti telo napreduje  :yes: ;)
Najbolje bi bilo da se sad malo posvetis ishrani, postujes neke osnovne stvari + vezbice i videces rezultate.
Ne trebas da mislis samo na to kako da zategnes zadnju lozu i butine jer nijedan deo tela ne smes da zapostavis. Svakom moras da se posvetis. Ne mozes selektivno da se topis.
Prve rezultate mozes da ocekujes za 8 nedelja ali JEDINO AKO POSTUJES ISHRANU-PRAVILAN UNOS UH I PROTEINA!

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: savet i za mene.........
« Reply #9 on: March 18, 2007, 08:57:32 PM »
Nisam sigurna da li bi steper i slicno imao kontraefekat, da poveca jacinu u nogama.
Znam da postoji strah da se noge jos vise ne povecaju ali taj strah je iracionalan. Cesto se desava da devojke, nakon sto odrade trening i malo im oteknu misici usled prokrvljenosti, pomisle kako ce da se nabilduju. Jos je gore ako preko tog misica ima i sala, pa vizuelno izgleda kako su se npr. noge znatno povecale.
Dalje, devojke obicno prave i sledecu gresku. U zelji da "rese problem" na odredjenom mestu na telu, forsiraju te misicne partije a zapostavljaju neke druge. Mora da se vezba celo telo ravnomerno.
Ti si se trenutno skoncentrisala na problem sa donjim delom tela. Sta je sa gornjim? Razmisli, zasto ne bi pokusala da razvijes i gornji deo tela onoliko koliko ti je to uslovljenom polom i genetikom, umesto sto razmisljas samo o donjem delu. Na taj nacin ces mozda uspeti da postignes kolko tolko skladnost cele figure ;)
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D