EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: KUNG FU  (Read 162575 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Igor Wing Tzun

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 72
  • Gender: Male
Odg: KUNG FU
« Reply #180 on: September 06, 2007, 04:51:33 PM »
Zuti vidim i ovde si se bacio na pisanje knjiga  :)  :)  :). Pozdrav sifu Rudi ;)

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
Odg: KUNG FU
« Reply #181 on: September 07, 2007, 02:18:15 PM »
pa vidis da su ljudi zainteresovani , a ja  znam po nesto ,pa ,eto, po malo pisem
Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
Odg: KUNG FU
« Reply #182 on: September 12, 2007, 12:00:21 AM »
Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .

Offline sifu Rudolf Kerekes

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 19
  • Gender: Male
Odg: KUNG FU
« Reply #183 on: October 06, 2007, 07:07:34 PM »
Svim zainteresovanim... na temi EBMAS WING TZUN/ESKRIMA mozete procitati izvestaj o odrzanom prvom internacionalnom EBMAS WING TZUN KUNG FU seminaru u Srbiji 28-29 Septembra 2007...

pozdrav svim Kung Fu-istima

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
Odg: KUNG FU
« Reply #184 on: October 11, 2007, 08:57:31 AM »

                              KUNG   FU   LEOPARDA


Po predanju ovaj stil borbe osnovao je Mot , veliki majstor Coj Li Fut kung fu-a.. Po drugoj verziji stil osnovao izvesni Jueyuan uz pomoc Yufeng-a i Li Sou-a.  Sam stil je svakako stariji i nastao je na jugu Kine , i odlikuje se velikom brzinom i snagom. Pesnica se formira na takav nacin da u svakom momentu moze da udari ,gurne , ogrebe , slomi  , ili uhvati svaku povrsinu sakojom dodje u kontakt . Omiljeno mesto za napad su rebra , zglobovi i sva mesta mesta koja se daju lako povrediti. Skokovi su cesti i iznenadni i i cesto su uvod u udarac . Danas se ovaj stil vezba u okviru stila pet zivotinja .
Snezni leopard je pod stil ovog sistema borenja i odlikuje se uptrebom laktova i kolena , kako za napad tako i za odbranu . Stil je nastao na  Tibetu .

Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
Odg: KUNG FU
« Reply #185 on: October 15, 2007, 02:26:04 PM »
KUNG FU PANTERA


Ovaj stil se danas vezba u okviru jedne verzije stila pet zivotinja . Karakterisu ga kruzno kretanje oko protivnika , koristi se veliki zamah za izvodjenje udaraca , a prsti ojacani dugim treningom su savijeni tako da podsecaju na panterovu sapu , ove tehnike bukvalno sluze za cepanje protivnikove koze i misica . Inace, ovaj stil sadrzi sve tehnike kung fu-a leoparda , smatra se njegovom visom formom , i koristi trecu formu ( katu , sastav) leopardovog stila. Rad nogu je pozjmljen iz kung fu-a tigra .
Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .

Offline Pavle ze mun

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Male
Odg: KUNG FU
« Reply #186 on: November 27, 2007, 02:57:25 PM »
   U masi raznih stilova i majstora tesko je naci ucitelja koji ce ti pokazati pravo znanje vestinu...Pokusavam da pronadjem u Beogradu stil kung fu-a koji mi odgovara i majstora koji moze da mi pokaze bar donekle originalnu kinesku vestinu...Moji motivi nisu da nucim da se bijem,vec da ovladam vestinom koja ce me dovesti do stanja ovladavanja sobom...Pa bih te pitao o klubu koji pominjes-gde se nalazi i kad da dodjem...hvala

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
Odg: KUNG FU
« Reply #187 on: November 27, 2007, 03:53:25 PM »
Kome je pitanje postavljeno
Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .

Offline Igor Wing Tzun

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 72
  • Gender: Male
Odg: KUNG FU
« Reply #188 on: November 28, 2007, 10:21:38 AM »
Nekome jeste :lol:

Offline makac

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: KUNG FU
« Reply #189 on: November 29, 2007, 10:23:38 PM »
jel znate nesto o sandi,treba da pisem seminarski?