EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Jelovnik za masu  (Read 31692 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lemi livo skodi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 363
  • Gender: Male
Jelovnik za masu
« on: May 15, 2007, 02:16:34 PM »
Pozdrav svima, visok sam recimo 175 ili malo vise i sad imam oko 65-68 kg zavisi kad se merim..idem 6 meseci u teretanu i to najvise da bi smrsao ustvari da bi skinuo stomak zato sto sam svuda mrsav samo sam njega imao...i prva 3 meseca sam bio kao na masi ali je to sve bilo uhodavanje, ishrana nije bila nesto posebno ali sam jeo 2gr proteina po kg i zadovoljan sam bio napredkom ali to je verovatno bilo zato sto sam pocetnik...i onda sam u martu krenuo sa mrsavljenjem po savetima iz grkovcaninove teme, znaci ono kardio ujutru, varijacija uh i sve to i bas sam zadovoljan rezultatima, planirao sam 3 meseca da budem na ovom programu znaci do juna ali nema potrebe vise zato sto mi se sad vec vide trbusnjaci ustvari videli bi mi se da ih imam ali ih nisam radio, nisam znao da ce da bude ovako lako i brzo :)

evo da okacim neke slike da vidite otprilike, mozda ce vam biti lakse oko saveta...
ovo je kad sam krenuo u teretanu :blush:
http://img218.imageshack.us/img218/6013/82025708wp8.jpg
a ove su posle mesec i po ili tako nesto
http://img214.imageshack.us/img214/8905/dsc00277zx2.jpg
http://img209.imageshack.us/img209/6345/dsc00267wa3.jpg
mozda izgleda kao da sam uvukao stomak ali je to zbog ovih retardiranih rebara  :hitself:  kako ih mrzim samo  ne mogu da vam opisem...na ovim slikama se jos i ne vide toliko a sad kad sam smrsao jos vise bas se primete mnogo ali dobro...
mrzi me da se slikam sad ali kao sto sam rekao sad tek nemam stomak znaci mrsav sam skroz i krecem na masu i to bas ozbiljno pa ako mozete da mi pomognete..evo otprilike kako planiram da jedem:

1. ovsene + whey
2. belo meso 200gr + pirinac
3. belo meso 200gr + testenina
4. belo meso 200gr + pirinac
5. belo meso 200gr + testenina
6. pola kutije ella sira + belanca
7. pola kutije ella sira + belanca

kao sto vidite jelovnik je ekstra glup ali stvarno ne mogu da jedem one tunjevine muka mi je vise od njih, pa cu da jedem samo belo...
nisam racunao ali cenim da ovde ima dovoljno proteina, po vama jel ok ovo?
sad ono zbog cega sam najvise i otvorio novu temu a to su uh...koliko treba da jedem, i jel i na masi treba da ih variram? jel ima neke razlike u kvalitetu uh izmedju pirinca i testenine zato sto mi se sve cini da testenina vise goji? naravno cilj mi je da dobijem masu sa sto manje sala ako je to moguce...
e da poslednje 2 nedelje otprilike koristim eca, ekstra je fazon...kad sam citao sta sve ljudi pisu o efedrinu mislio sam da su mi sanse da prezivim 50 - 50 ali nije tako uopste , pa ako se neko premislja da li da ga uzima nek uzme najopustenije do jaja je...
nek bude ovo za pocetak, imam jos neka pitanja ali ne mogu da se setim trenutno...hvala unapred
Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits- it doesn't count. Zyzz



.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Jelovnik za masu
« Reply #1 on: May 15, 2007, 03:36:18 PM »
Mile odlican si posao napravio..

jelovnik ti je ekstra dobar , samo sto ti ja preporucujem da ubacis vlaknaste(da bi mogao da varis hranu) nekada sa mesom umesto testenina i da malo variras ove UH da se ne bi previse nagojio..
otprilike mozes da ih variras ovako(ovo se odnosi na skrobaste) a u odnosu na unos proteina..
300,200,100,100,0 i ides u krug..

pirinac je kvalitetniji, ako moras testeninu imas onu bez jaja, pa kada vec mozes da biras..moras i da unosis omega 3
jer jedes dosta mesa za pocetak pa da se sacuvas malo..500-1000 mg ujutru je sasvim dovoljno..
« Last Edit: May 15, 2007, 08:20:49 PM by Lazic »
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline lemi livo skodi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 363
  • Gender: Male
Odg: Jelovnik za masu
« Reply #2 on: May 15, 2007, 09:41:00 PM »
ok ubacicu vlaknaste, to sam i hteo da pitam ali sam zaboravio..
uzimacu onda samo pirinac, samo mi reci koji je bolji obican ili onaj neobican ne mogu da se setim kako se zove sigurno znas na koji mislim :)

video sam omega 3 u tabletama, jel valjaju te? i jel ih uzimam svako jutro? e da kad smo vec kod tih tableta jel dovoljno da uzimam 1gr vitamina C dnevno ili treba vise mozda? hteo sam da uzmem jos pre vitamin B ali nisam nasao, u apoteci imaju samo neki bevipleks ili tako nesto ali to pije moja baba mogu da mislim koliko je dobar ;D  znaci jel ima neki onaj seljacki najobicniji da nije onaj fensi sto prodaju u pansportu sto kosta u fazonu 1000 kinti?

e da, koliko treba da stavljam proteina u PWM, jel dovoljno 1 merica gde ima 20gr? i ako kolicina zavisi od misicne grupe, koliko najmanje a koliko najvise da stavljam kad radim noge npr.?
Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits- it doesn't count. Zyzz



.

Offline GRKOVCANIN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 222
Odg: Jelovnik za masu
« Reply #3 on: May 16, 2007, 01:06:10 AM »
Ne mogu da vjerujem da si skinuo stomak za mjesec i po. K'o da ti je sve bilo na stomaku. Jesi li mjerio bf prije i poslije? Ja sam skinuo tek mozda pola, doduse i veci je prilicno od tvog, a gulim ga cetvrti mjesec.
Bicu i ja u Troji!

Offline lemi livo skodi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 363
  • Gender: Male
Odg: Jelovnik za masu
« Reply #4 on: May 16, 2007, 11:00:14 AM »
nisam merio bf, a skinuo sam samo stomak ostalo mi je sve isto ili se skinulo nesto bas malo...kazem ti ja sam ekstra zadovoljan nisam ocekivao da cu ovako brzo da napredujem zato sto ceo zivot imam bojler cak i kad sam trenirao fudbal nisam mogao da skinem, naravno jeo sam za dorucak picu ili tako nesto i posle ceo dan samo koka kolu  :evillaugh: 

samo radi ono sto ti je Lazic napisao i bice sve do jaja, evo ja sam se pridrzavao sve tacno u gram i sve je super ispalo :clap:
Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits- it doesn't count. Zyzz



.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Jelovnik za masu
« Reply #5 on: May 16, 2007, 11:53:59 AM »
ok ubacicu vlaknaste, to sam i hteo da pitam ali sam zaboravio..
uzimacu onda samo pirinac, samo mi reci koji je bolji obican ili onaj neobican ne mogu da se setim kako se zove sigurno znas na koji mislim :)

video sam omega 3 u tabletama, jel valjaju te? i jel ih uzimam svako jutro? e da kad smo vec kod tih tableta jel dovoljno da uzimam 1gr vitamina C dnevno ili treba vise mozda? hteo sam da uzmem jos pre vitamin B ali nisam nasao, u apoteci imaju samo neki bevipleks ili tako nesto ali to pije moja baba mogu da mislim koliko je dobar ;D  znaci jel ima neki onaj seljacki najobicniji da nije onaj fensi sto prodaju u pansportu sto kosta u fazonu 1000 kinti?

e da, koliko treba da stavljam proteina u PWM, jel dovoljno 1 merica gde ima 20gr? i ako kolicina zavisi od misicne grupe, koliko najmanje a koliko najvise da stavljam kad radim noge npr.?

koristi beli pirinac, dizali su toliku famu oko integralnog, a ono isto..omega uzimaj svako jutro, dosta ti je 1 gr vit c,
od vit b ti je doboljan B6 zvao se bedoksin, on potpomaze sintezu belancevina, 50mg ti je dovoljno..

whey u pwm ide mininum 2 mere, sa dexom .sada ako radis vece misicne partije tipa noge i ledja,grudi, ti uzimaj i do 3 mere za 70-80 gr dexa ako radis manje ruke ramena, uzimaj 2, merice sa 50-60 gr dexa..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline GRKOVCANIN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 222
Odg: Jelovnik za masu
« Reply #6 on: May 16, 2007, 01:09:11 PM »
Pada mi bf extra, ali se stomak drzi :twisted:!!!!!!!!!!!!
Najvise mi se vidi na rukama. Nisam nezadovoljan ni stomakom kad ga uvucem. U opustenoj varijanti bojler je jos tu! Struk sam sisao sa 105 na 90, ali se kazance pomjerilo sa 6. mjeseca trudnoce na 3.. Tako me riba pohvaljuje ;D!
Bicu i ja u Troji!

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Jelovnik za masu
« Reply #7 on: May 16, 2007, 01:10:44 PM »
Bravo!  :thumbup1: :weight_lift1:
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline lemi livo skodi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 363
  • Gender: Male
Odg: Jelovnik za masu
« Reply #8 on: May 16, 2007, 11:58:18 PM »
citao sam na nekom forumu ne znam da li ovde ili kod pedje,  pricao je kako se najbolje spremaju ovsene nesto se kuvaju u vodi tako nesto ali sad ne mogu da nadjem, pa ako mozes da mi kazes kako se to sprema tacno? i jel to velika razlika izmedju vode i mleka mislim jel meni to svejedno kako jedem zato sto nisam takmicar?
« Last Edit: May 17, 2007, 12:00:26 AM by Lazic »
Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits- it doesn't count. Zyzz



.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Jelovnik za masu
« Reply #9 on: May 17, 2007, 12:03:54 AM »
sto se opterecujes..meni je najlepse sa jogurtom.potopim i za 30-ak minuta bude ekstra..
a ako kuvas, spremas  kao pirinac, ...dok ne omeksa i procedis kroz cediljku i to je to..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap