EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Klasa "Optimist"  (Read 26293 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline millaa

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 35
  • Gender: Female
Klasa "Optimist"
« on: June 13, 2007, 12:28:29 PM »
Prije svega, veliki pozdrav svima!

Ne mogu reci kako mi je ovaj forum neka novina jer vas vec mjesec dana, otprilike, pratim kao Gost a konacno sam se odvazila i sama zapoceti svoju temu ovdje. Zelja mi je napomenuti kako sam za forum doznala na drugom forumu gdje se Lazic "ukazao" kao narucen i sljedeci ono sto je pisao i svesredno pomagao drugima, zakljucila sam: To je to!

Vec relativno dugo nastojim urediti svoj kompletan nacin zivota a konacno vjerujem da sam na dobro putu. Ima tu jos puno posla, puno toga za korigirati i poboljsati, ali vrijeme je na mojoj strani!

Jos bih htjela zahvaliti i Dushe i Vesninor koje su me inspirirale i potaknule svojim iskustvima da se i sama okusam u ovom velikom izazovu, kao i svima koji su ih savjetujuci ih utjecali i na mene.  :respect:

Da ne bi ispalo kako je ovo tema "Zelje i pozdravi", slijedi kronologija moga problema.   
« Last Edit: June 13, 2007, 12:29:41 PM by Lazic »

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Klasa "Optimist"
« Reply #1 on: June 13, 2007, 12:30:21 PM »
Dok ti kucas hronologiju,
ja cu ti pozeleti dobrodoslicu  :lol: :blowkiss:
Uzivaj sa nama, dosla si na pravo mesto !  :yes: :strong:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Klasa "Optimist"
« Reply #2 on: June 13, 2007, 12:31:18 PM »
pozdrav millaa zao mi je sto nemam u poslednje vreme ,vremena da obilazim sve forume..
ali naravno resavacemo sve u hodu :)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline millaa

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 35
  • Gender: Female
Odg: Klasa "Optimist"
« Reply #3 on: June 13, 2007, 12:47:09 PM »
Uf... Odakle krenuti?!

Imam 174 cm, 98kg (u veljaci sam bila na 112 kg) - i 21 godinu! Studentica sam. Sa pretiloscu se mucim odkad znam za sebe. Probala sam sve moguce dijete, akupunkture i imala yo-yo efekata i po 10-15 kg. Shvatila sam (konacno) da cu glupim dijetama i preko noci tesko ista promijeniti. Uglavnom, promijenila sam kompletan nacin zivota (i to mislim slijediti zauvijek- sa malim "izletima" nakon postignutog cilja): zadnjih nekoliko mjeseci sam se hranila po Montignacu (slicno Zoni), pila 3-4 l vode na dan. U 4. mjesecu (pala sa 112 na 102 kg) pocela sam vjezbati 4-5 x na tjedan, aerobno: 70-90 min. sobni bicikl (puls 120-145) - prije toga, naravno, zagrijavanje od 20-30 minuta intenzivnog aerobica i tome slicno. Pocevsi vjezbati, moram priznati da nisam narocito izgubila na kilazi (kilu-dvije), ali mi se tijelo u potpunosti promijenilo na bolje, naravno.

Onda sam, zahvaljujuci Lazicu, uvela HIIT (umjesto bjesomucnog maltretiranja na biciklu), te se na svoju odgovornost pocela reduciranije hraniti. Doduse, imala sam puno posla na fakultetu pa nisam bila u mogucnosti odraditi sve kako sam htjela/mogla/zeljela. Pala sam na 98.5 kg, ali mi se tijelo dosta ruzno opustilo (razlog: reducirana prehrana - premalo proteina).

Odlucila sam odmah nesto poduzeti, i sada sam treci dan na nacinu prehrane variranjem skrobnih UH. Sve ovo vrijeme ne odustajem i od prehrane po Montignacu sto bi znacilo samo da ne konzumiram nista sa bijelim secerom i bijelim brasnom: nema slatkisa, nema grickalica i junk-fooda. Ne jedem krumpir. Jedem samo integralnu tjesteninu i integralnu rizu ili tjesto od soje... Ne jedem skrobaste UH iza 17 nikako. Kruh ne jedem, odnosno jedem onaj "vlazni", cjeloviti iz DM-a od razi. Ne pijem sokove i gazirana pica, samo zeleni caj sa fruktozom ili bez nje, kavu pijem (bez mlijeka i secera) 1 dnevno... Ako mi se bas straaasno jede slatko popijem Colu Light (samo u krizi)...Voce jedem samo jedno ili popijem limunadu (bez secera).

Uzimam dodatno Centravit (multivitamnska tableta), Magnezij, pivski kvasac (u kapsulama) i svaki drugi dan kapsulu Omega 3.

Ovaj tjedan svako jutro sam odvozila preporuceni pocetnicki HIIT na sobnom biciklu od 25 min. (varijacije 20-25 km/h) te sam jednom odradila vjezbe za cijelo tijelo (oko 60 min). Namjera mi je i inace, svako jutro odraditi HIIT i 3 puta tjedno vjezbe za cijelo tijelo.

Mislim da bi to bilo to, za sad, od mene. Nadam se da vas nisam pretjerano ubila svojom pricom... Hvala svima, unaprijed, na suradnji.


Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Klasa "Optimist"
« Reply #4 on: June 13, 2007, 01:07:05 PM »
Pretpostavljam da krompir koji je izvor skrobastih uh ne jedes jer ta dijeta tako nalaze..
Elem, bilo bi lepo da nam napises recimo kako ti je izgledao danasnji dan, sta si jela i sta ces da jedes do veceras!
Sto se tice Hitt-a ODLICNO, koka kolu mozes :) kafu takodje i cajeve, bez secera sto i radis!

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Klasa "Optimist"
« Reply #5 on: June 13, 2007, 01:13:58 PM »
pozdrav millaa

evo da ti pozelim dobrodoslicu :clap1: :thumbup1: :bow:

evo vidim da si se potrudila oko svega ovog, ali mi opet nije jasno sta studiras kad ti toliko vremena oduzima. ne jedes krompir? mislim da je krompir bolje resenje od integralnih testenina, probaj ovsene pahuljice, jevtine i lako se spremaju. stvar je kod ovakvog nacina ishrane sto se organizam navikava da trosi masti i proteine za dnevne potrebe, a ako nema dovoljno proteina organizam pocne sam sebe da trosi...to nije dobro posto je mnogo teze nabaciti kilogram kvalitetnog misica nego li masti.
secer beli i bilo koj drugi izbegavaj...
cola light moze, ali ne znam sta ce ti pivski kvasac, njega obicno konzumiraju kada zele da dobiju kilograme, ako je zbog vitamina ima srecnijih resenja.

dok se ne setim jos necega pozdrav :)
over & out

Offline millaa

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 35
  • Gender: Female
Odg: Klasa "Optimist"
« Reply #6 on: June 13, 2007, 01:17:48 PM »
@ Tikica: Hvala ti najljepša na rječima dobrodošlice! Volim se družiti sa vama na forumu.  ;)

@ Lazić: Vjerujem ti, a i vidjela sam da ste mjenjali nešto (imali neke "radove")  tu na forumu. Mislim da je i ovako zgodnije se dogovarati o personaliziranim problemima i upitima.

Možda ne bi bilo loše da prikažem i jelovnik od ova zadnja dva dana što su prošla sa varijacijama UH.

PONEDJELJAK - 100 gr UH
 8.00 - 1 cjeloznati kruh (šnjita) 0 limunada (bez šećera)
...faks... popila kavu, pa u 12.00 odradila HIIT (znam da treba manje pauze među jelim araditi, ali nisam uspjela zbog obveza drugačije)
13.00 - 3 jaja + 1 cjelozrnati kruh
14.30 - 150 gr bijelog kuhanog mesa + zelena salata
17.00 - 100 gr. integralne riže
19.00 - svježi posni sir, 250 gr + paradajz
22.00 - 3 dcl AB kulture ( to je jogurt light sa 0,1% mlječne masti)

UTORAK - 50 gr UH
 9.00 - cjelozrnati kruh + limunada (bez šećera)
...faks... kava... 12.00 HIIT
13.15 - 2 jaja + paradajz
14.30 - 60 gr zobenih (sa 3 dcl logurta sa 0,1 % m.m.)
16.00 - 150 gr kuhanog bijelog mesa + paradajz
18.00 vježbanje: prema predlošku sa jednog DVDa: aerokick (18 min.) za zagrijavanje, vježbe leđa/trbuh (sa gumom, 19 min), vježbe ruke/noge (sa tegovima i gumom, 25 min)
20.00 - svježi posni sir, 250gr + praradajz
22.30 - 3 dcl AB kulture

Offline millaa

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 35
  • Gender: Female
Odg: Klasa "Optimist"
« Reply #7 on: June 13, 2007, 01:24:59 PM »
@ Vlada85

Veliki pozdrav i tebi!  ;)

Imala sam samo tjedan-dva veliku žurbu na faksu (ispiti, seminari) pa i kad bih imala vremena, volja mi je bila na nuli. Ali to su rijetki periodi tako da se sada namjeravam poprilično posvetiti svom cilju. Hvala za primjedbu o škrobima - razumijem što želiš reći. Ipak, nikako se ne bih vraćala na krumpir, a ovsene, odnosno, zobene pahuljice rado i često koristim - same i u kombinaciji sa još nekim žitaricama, najčešće za doručak u jogurt.

Pivski kvasac sam počela uzimati zbog izvora kompleksa vitamina B - jer mi već duži period ponešto jače otpada kosa. Vidjet ću na koji način to korigirati. Hvala ti na savjetu!

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Klasa "Optimist"
« Reply #8 on: June 13, 2007, 01:35:00 PM »
@ Tikica: Hvala ti najljepsa na rjecima dobrodoslice! Volim se druziti sa vama na forumu.  ;)

 :blowkiss:

PONEDJELJAK - 100 gr UH
 8.00 - 1 cjeloznati kruh (snjita) 0 limunada (bez secera)
...faks... popila kavu, pa u 12.00 odradila HIIT (znam da treba manje pauze medju jelim araditi, ali nisam uspjela zbog obveza drugacije)
13.00 - 3 jaja + 1 cjelozrnati kruh
14.30 - 150 gr bijelog kuhanog mesa + zelena salata
17.00 - 100 gr. integralne rize
19.00 - svjezi posni sir, 250 gr + paradajz
22.00 - 3 dcl AB kulture ( to je jogurt light sa 0,1% mljecne masti)

1. Malo jedes prepodne! Moras to da promenis jer je premalo da ako ustanes u 8 pojedes do 12h samo parce hleba i limunadu + kafu kasnije...  :nonono:
Svi mi imamo obaveze pa se uskladjujemo :)
2. 3 jaja..belanca ili cela? + hleb... opet jako malo hrane
3. belo meso i salata..ok...
4. kasno ti je za rizu (jedi je uz belo a posle salatu..znaci samo rotiraj)
5. ubaci i tunu


UTORAK - 50 gr UH
9.00 - cjelozrnati kruh + limunada (bez secera)
...faks... kava... 12.00 HIIT
13.15 - 2 jaja + paradajz
14.30 - 60 gr zobenih (sa 3 dcl logurta sa 0,1 % m.m.)
16.00 - 150 gr kuhanog bijelog mesa + paradajz
18.00 vjezbanje: prema predlosku sa jednog DVDa: aerokick (18 min.) za zagrijavanje, vjezbe ledja/trbuh (sa gumom, 19 min), vjezbe ruke/noge (sa tegovima i gumom, 25 min)
20.00 - svjezi posni sir, 250gr + praradajz
22.30 - 3 dcl AB kulture

1. ista prica malo hrane, malo proteina
2. ovo od 14:30 najbolje je da prebacis za dorucak

Offline millaa

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 35
  • Gender: Female
Odg: Klasa "Optimist"
« Reply #9 on: June 13, 2007, 02:18:39 PM »
Jasno, razumijem gdje grjesim.  :blush: Jos sam u fazi uhodavanja...  :innocent: Svakako cu kroz ovaj prvi tjedan posloziti se tom rasporedu.

Za pocetak mi puno znaci da nisam narocito pogrjesila u namjernicama (njihovom kombiniranju). Nastojim iza HIITa ne jesti nista sat vremena pa zato je nekad pauza medju jelom veca i nego sto bih sama zeljela. Ne jedem tunu, ali ću je za potrebe ove misije uvesti. Da znaš samo što sam u ovih zadnjih pola godine uvela, a što prije nikada, nikada ne bih jela! Zanima me samo, posto u zadnje vrijeme to nisam tako primjenjivala, nije neki problem sto imam obrok tako kasno - jedan oko 20 h i jedan oko 22 h? Ako se uzimaju manje kolicine hrane moze li umjesto pauze od 3 sata biti 2 sata? Znam da to ovisi i od vrste konzumirane namjernice...