EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Malo pomoci,pocetniku...  (Read 9144 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Florinta

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 89
  • Gender: Male
Malo pomoci,pocetniku...
« on: August 10, 2008, 01:43:31 AM »
Da pocnem..
Imam 17 godina,visok sam 1,93 i tezak 91kg.. nisam nesto extra gojazan,ali ipak imam sala na stomaku prsima svuda... xD ali najvise na stomaku i prsima..
Imam par pitanja za vas,procitao sam ono sto se tice prehrane i od prekosutra pocinjem da se hranim kako pise u onoj temi,javljam rezultate nakon 1 mesec xD
Ujedno nameravam da radim cardio i da idem u teretani,nadam se da to ne smeta?
Kao kardio nameravam,da radim na biciklu hm , oko 10 min umereno,posle 2-3 min sto mogu brze i najvecu brzinu,posle na traci isto?Ako predlazete drugacije recite..
A za teretanu nameravam ove vezbe
Ponedjeljak:
Prsa
Bench potisak:
- - hvat u sirini ramena 3x12
- - siroki hvat 3x12
- - uski hvat 2x8
Razvlacenje dvorucnim tegom iza glave 3x8
Triceps
- Triceps potisak sa cela 3x12
- Ekstenzija iza glave 2x10
- Propadanja (dips) 3x10
- Sklekovi (triceps mode) 3x12

Utorak:
Ledja
- Latovi/srednji dio ledja
- - Vratilo:
- - - hvat u sirini ramena 2x6
- - - siroki hvat 2x6
- - Pregib iznad sipke (Bent Over Barbell Row) 3x12
- Donji dio ledja
- - Mrtvo dizanje 3x10
- - Superman 3x12
- Trapezius
- - Barbell Shrug 3x15
- - Barbell Shrug iza ledja 3x15

Srijeda:
Biceps
- Biceps pregib
- - hvat u sirini ramena 5x10
- - uski hvat 5x10
Listovi
- Kruzenje zglobovima 1x50
- Podizanje na prste sa tegom na ramenima 4x12
Abs
- Trbusnjaci s povijenim koljenima 3x15
- Trbusnjaci s podignutim nogama 3x10
- Podizanje nogu u lezecem polozaju (na bench klupi) 3x15
- Podizanje nogu povijenih koljena viseci na vratilu 3x15

Cetvrtak:
Gluteusi
- Butt lift (u most) 3x15
- Glute Kickback 3x15
Hamstrings
- Barbell Lunge 4x15
Quadriceps
- Puni cucanj 3x12
- Cucanj u sjedeci polozaj 3x12

Petak:
Ramena
- Delt press ispred glave 3x8
- Delt press iza glave 3x8
- Barbell Raise Over Head 3x8
Abs
- Trbusnjaci s povijenim koljenima 3x15
- Trbusnjaci s podignutim nogama 3x10
- Podizanje nogu u lezecem polozaju (na bench klupi) 3x15
- Podizanje nogu povijenih koljena viseci na vratilu 3x15

Subota:
Biceps
- Biceps pregib
- - hvat u sirini ramena 3x10
- - uski hvat 3x10
Triceps
- Triceps potisak sa cela 2x10
- Ekstenzija iza glave 2x10
- Propadanja (dips) 2x10
Podlaktice
- Povijanje zglobova dvorucnim tegom 3x12
- Rad na custom spravi s konopcem Very Happy Very Happy Very Happy 3 puta gore dole Very HappyVery Happy

Nedjelja: OFF
Sto se tice ishrane moja trenutna ishrana je sledeca:
Kao prvo budem budan do kasno,na kompu do 4-5,spavam do 1 .. to cu morati da promenim..
Planiram da lezim oko 12 a da se budim oko 10 .. xD
Ustajem u 10,pola 10..
ne doruckujem odma jer nemogu sto ustanem,posle 1-2 sata..
Uglavnom doruckujem sledece
: 1.  dorucak oko pola 12:( Parizer,pavlaka,mleko) (palacinke sa dzemom,kremom plazmom,pavlakom parizerom,sirom) (ponekad neku corbu:riblju,onda od povrca itd) (parizer,paradajz,sir..) itd
izmedju dorucka i rucka pojedem po nesto slatko sta ima baklava,neki rolat torta,smazem ponekad neki cips bilo sta ima
 2. rucak oko 15:00 ili 15:30 (Pasulj) (Djuvec) (Krompircorba) (Pita) (Musaka) .. da ne nabrajam uglavnom sve ... ponekad skoknem i kupim neki hamburger,doner,belo meso,topli sendvic itd..
 izmedju rucka i vecera kupim takodje po neku palacinku,pojedem neki mali sendvic ponesto slatko
3. Vecera oko 21:00 Uglavnom bude meso.. jer otac mi drzi mesaru pa xD teletina,jagnjetina .. svako vece razno meso,rostilj itd...
posto ostajem do kasno oko 01:00 pojedem jos ponesto sta se nadje
A da pijem sokova kao lud po 2 litra.. na dan mogu da popijem,vode takodje pijem dosta
Smatram da je ovaj moj jelovnik veoma los,i da treba da ga menjam pod hitno xD?
cITAO sam u onoj temi moja ishrana i sta mislite o ovoj?

Ishrana (danima treninga)
8:00 - casa mlijeka*, 3 bjelanceta, 50gr meda
10:00 - 115gr tune pomijesane sa 2 kuhana bjelanceta, casa mlijeka*
12:00 - 200gr integralnog hljeba uz 90gr sardine, 2 banane
14:00 - casa mlijeka*, voce**
15:00 - trening - 1,5l mineralne vode
16:30 - 100gr integralnog hljeba, 230gr tune, 500gr jogurta***
18:00 - 2 banane, voce**, 0,5l multivitaminskog soka
20:00 - casa mlijeka*
21:30 - 115gr tune, 50gr meda
23:00 - casa mlijeka*
E sad mozda je ovo za one mrsavija sto ce da dobiju na masi itd.. a ja bi trebao da se pridrzavam neke druge?
Ne mislim o uzimanju bilo kakvih suplemenata proteini,kreatini,fat burneri,steroidi i sta ima vec.. jer svaki drug mi kaze da to nista nije zdravo,ako ne vezbam od proteina dobicu nenormalno salo,a vidim da ste vi mnogima predlozili protein whey,pre i posle treninga iako hoce da smrsaju i nabilduj se,, a ja mislio da se od proteina goji dobija se masa?Objasnite,i pls nemojte zamerit jer sam totalni pocetnik...


Offline Mackolina007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Female
Odg: Malo pomoci,pocetniku...
« Reply #1 on: August 10, 2008, 02:28:54 AM »

Nedjelja: OFF
Sto se tice ishrane moja trenutna ishrana je sledeca:
Kao prvo budem budan do kasno,na kompu do 4-5,spavam do 1 .. to cu morati da promenim..
Planiram da lezim oko 12 a da se budim oko 10 .. xD
Ustajem u 10,pola 10..
ne doruckujem odma jer nemogu sto ustanem,posle 1-2 sata..
Uglavnom doruckujem sledece
: 1.  dorucak oko pola 12:( Parizer,pavlaka,mleko) (palacinke sa dzemom,kremom plazmom,pavlakom parizerom,sirom) (ponekad neku corbu:riblju,onda od povrca itd) (parizer,paradajz,sir..) itd
izmedju dorucka i rucka pojedem po nesto slatko sta ima baklava,neki rolat torta,smazem ponekad neki cips bilo sta ima
 2. rucak oko 15:00 ili 15:30 (Pasulj) (Djuvec) (Krompircorba) (Pita) (Musaka) .. da ne nabrajam uglavnom sve ... ponekad skoknem i kupim neki hamburger,doner,belo meso,topli sendvic itd..
 izmedju rucka i vecera kupim takodje po neku palacinku,pojedem neki mali sendvic ponesto slatko
3. Vecera oko 21:00 Uglavnom bude meso.. jer otac mi drzi mesaru pa xD teletina,jagnjetina .. svako vece razno meso,rostilj itd...
posto ostajem do kasno oko 01:00 pojedem jos ponesto sta se nadje
A da pijem sokova kao lud po 2 litra.. na dan mogu da popijem,vode takodje pijem dosta
Smatram da je ovaj moj jelovnik veoma los,i da treba da ga menjam pod hitno xD?
cITAO sam u onoj temi moja ishrana i sta mislite o ovoj?

Ishrana (danima treninga)
8:00 - casa mlijeka*, 3 bjelanceta, 50gr meda
10:00 - 115gr tune pomijesane sa 2 kuhana bjelanceta, casa mlijeka*
12:00 - 200gr integralnog hljeba uz 90gr sardine, 2 banane
14:00 - casa mlijeka*, voce**
15:00 - trening - 1,5l mineralne vode
16:30 - 100gr integralnog hljeba, 230gr tune, 500gr jogurta***
18:00 - 2 banane, voce**, 0,5l multivitaminskog soka
20:00 - casa mlijeka*
21:30 - 115gr tune, 50gr meda
23:00 - casa mlijeka*
E sad mozda je ovo za one mrsavija sto ce da dobiju na masi itd.. a ja bi trebao da se pridrzavam neke druge?
Ne mislim o uzimanju bilo kakvih suplemenata proteini,kreatini,fat burneri,steroidi i sta ima vec.. jer svaki drug mi kaze da to nista nije zdravo,ako ne vezbam od proteina dobicu nenormalno salo,a vidim da ste vi mnogima predlozili protein whey,pre i posle treninga iako hoce da smrsaju i nabilduj se,, a ja mislio da se od proteina goji dobija se masa?Objasnite,i pls nemojte zamerit jer sam totalni pocetnik...




Dobro dosao...  :)

Jao koliko hrane covece....  :lol:  pa gde ti stane sve to?  znas i sam da ces to morati da prmenis...ova dijeta mi se bas nesto ne dopada   :bored:  mnogo,previse skroba....pogledaj malo pdf ishrana.....

Vezbe su cini mi se ok....

pozz  :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Malo pomoci,pocetniku...
« Reply #2 on: August 10, 2008, 10:00:06 AM »
slika?
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Florinta

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 89
  • Gender: Male
Odg: Malo pomoci,pocetniku...
« Reply #3 on: August 10, 2008, 12:38:15 PM »
Danas cu postavit,neradi mi usb na komp,kad prebacujem sa mob neznam sto.. kod druga cu prebacit pa na mail ..

Offline Vinsanity

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 609
  • Gender: Male
Odg: Malo pomoci,pocetniku...
« Reply #4 on: August 10, 2008, 05:39:23 PM »
Meni ovaj trening program deluje bas preobimno za pocetnika..
#15 Vince Carter

Offline Florinta

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 89
  • Gender: Male
Odg: Malo pomoci,pocetniku...
« Reply #5 on: August 10, 2008, 06:29:22 PM »
Pa predlozite mi onda neki trening za pocetnika,i da ovo za proteine odg mi ..

Offline Florinta

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 89
  • Gender: Male
Odg: Malo pomoci,pocetniku...
« Reply #6 on: August 11, 2008, 03:24:59 PM »




evo nekoliko slika,kao sto vidite prsa -.- a i kada sedim primete se slojevi na stomaku i to veci ...imali mi spasa?planiram neke plocice itd :( ali planiram

Nasao sam ova dva treninga neznam koji je bolji ?? sta mislite
Za pocetnike :


I dan: grudi,biceps
GRUDI--bench ravni,potisak na kosom benchu sa bucicama,koso razvlacenje,razboj

II dan:ledza , triceps
LEDZA--sve vjezbe na sajlama

TRICEPS: francuski press sa ez sipkom,triceps na latu,s bucicom iznad glave,triceps extenzija na lat masini

III dan : ramena,noge,listovi,trbusnjaci

RAMENA-- sa sipkom iza - ispred glave,letenje sa bucicama, prednje podizanje sa bucicama, trapez

NOGE: cucanj, presa, sut,

Za pocetnike je dovoljno trenirati 3 puta sedmicno,pa vi ovaj program mozete raspodjeliti na 3 dana u sedmici koja vama odgovaraju.


ili

   
Pozdrav svima, evo iz poslednjeg izdanja FLEX-a pocetnicki program za bodibildere koji traje 12 nedelja. Mislim da ce definitivno nekom posluziti i biti od koristi. Ne mari da bude tu kad je vec prevedeno. Ukoliko mislite da je ovo trebalo ici na "Pocetnici", prebacite tamo.

Nedelje 1-6 (treniranje citavog tijela)

Dio tijela: Kvadricepsi, gluteus, zadnja loza, latisimusi, grudi, ramena, trapez, triceps, biceps, donja ledja, listovi, podlaktice, trbusni.

Vjezbe (istim redom - za svaki misic jedna vjezba): presa , nozni pregib lezeci, veslanje sa kablovima, masina za grudi, masina za ramena, slijeganje bucicama, masina za triceps, skotova klupa (masina), ekstenzija ledja, masina za listove, pregib dvorucnim tegom (dlanovi okrenuti dolje), trbusnjaci.

Setovi i ponavljanja: Svaku vjezbu izvoditi u jednom setu od 15 ponavljanja. Sve to 1-3 nedelje, ukljucujuci i trecu. Od 4-6 nedelja sve vjezbe izvoditi u 2 serije od po 12 ponavljanja. Izuzetak su trbusnjaci koje radite 15 ponavljanja.

Trening se radi tri nevezana dana u nedelji. Preporucuje se: Ponedeljak, Srijeda i Petak.

Nedelje 7-12 (split trening povecanog inteziteta)

Dio tijela (trening 1): Grudi, gornja ledja, ramena, trapez, triceps, biceps, podlaktice.

Vjezbe (sada za jedan misic moze biti jedna ili dvije vjezbe s tim sto ce biti ocigledno koja je vjezba za koji misic): razvlacenje na kosoj klupi, pec deck letenje, pregib bucicom u pretklonu (na klupi), lat masina (siroki hvat), sjedeci potisak bucicama, lateralno dizanje bucica (sjedeci), spustanje sipke na celo, stojeci pregib dvorucnim tegom, uvijanje sipke.

Setovi i ponavljanja: Svaku vjezbu treba izvoditi u 2 seta osim LATERALNO DIZANJE BUCICA (JEDAN SET), SPUSTANJE SIPKE NA CELO (TRI SETA) i PREGIB DVORUCNIM TEGOM (TRI SETA). Ponavljanja su variraju 10-12.

Dio tijela (trening 2): kvadricepsi i gluteus, zadnja loza, donja ledja, listovi i trbusnjaci.

Vjezbe: cucanj (smit masina), nozna ekstenzija, lezeca ekstenzija nogama, ekstenzija ledja, masina za listove, podizanje noga (donji trbusni), trbusni.

Setovi i ponavljanja: Svaku vjezbu izvoditi u 2 seta. Ponavljanja su 10-12 sem kod trbusnjaka i ekstenzije ledja 15-30.

Napomena: Trenirajte 4 puta nedeljno, kao npr. Ponedeljak, Utorak, Cetvrtak i Petak, kombinujuci naizmjenicno TRENING 1 i TRENING 2. Odmarajte 60-90 sekundi izmedju setova.


Nadam se da ce ovo nekom pomoci, ne zelim da dajem nikakve komentare ovo moze posluziti kao clanak s tim sto nije preuzet ni sa jednog sajta vec imam poslednji FLEX pa sam preveo. To se preporucuje pocetnicima prvih 12 nedelja. Mozete vidjeti da u treningu 7-12 nedelja podijelili su trening 1 i trening 2 na gornji i donji dio tijela.

Puno pozdrava do sledeceg clanka

E sad me interesuje za prsa,jer mi prsa predstavljaju problem nemogu da obucem majcu a da mi se ne ukazu,voleo bi da ih oblikujem,sta da prefiram koje vezbe,za stomak za plocice,a ishranu cu ukombinovat od svih sto ste napisali xD samo jel mogu da se jedu cevapi?majonez?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Leona65

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 218
  • Gender: Female
Odg: Malo pomoci,pocetniku...
« Reply #8 on: August 11, 2008, 03:54:52 PM »
@Lazic, ali mi smo ti zbog toga do neba zahvalni. Ti si nas "guru" !!! :blowkiss:





Offline Florinta

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 89
  • Gender: Male
Odg: Malo pomoci,pocetniku...
« Reply #9 on: August 11, 2008, 03:57:04 PM »
Ok idem da se bacim na citanje,wow xD mnogo ovo,ali cu ipak procitati,samo mi preporuci od ova dva treninga sta je bolje,jer pocinjem od danas u teretani..
a i da ne nameravam da pijem proteine kreatine itd,bar ne za sad,mozda za 1-2 meseca ako ne budem imalo dejstva... tnx