EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: tuli90 - ishrana  (Read 13451 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Zoran Crkvica

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #20 on: June 04, 2010, 07:59:44 AM »
Koje UH?
..nisam skapirao sta si hteo da mi kazes :dunno:

Zaboravi to sto sam ti napisao, nasalio sam se sa mojim prijateljima koji znaju o cemu pricam :)

Ovako u vezi tebe...veoma kasno vezbas, zato i nije ti regulisana ishrana...drugo, kasno vjebanje utice i na kvalitet spavanja...ali hajde ako tebi vise odgovora zbog obaveza onda ces morati koregirati neke stvari zbog toga...

PWM nije obrok, to je dodatak ishrani i ne moze ti smeniti obrok...a ti moras imati kvalitetan obrok posle treninga. Ako vec nesto zelis uzimati, uzmi neki proteinski sejk sa malo UH koji ces popiti u toku dana pomedju obroka.

Obrok posle treninga, jedna VELIKA porcija krumpira ili rize sa mesom-ribom i salata neka....Da, moras pojesti jak obrok u tvom slucaju...ostatka hrane koji si naveo a koje ja vidim poprilicno velika kolicina, podeli na 3-4 sata...al gledaj da uneses malo UH za svak obrok, pokraj mesa...

Sto se tice treninga...kratki treninzi sa vecim intenzitetom i malim pauzama, po mogucnost ne manje od 45min i ne vise od 50min....naravno ne znam tvoju spremnosti i kako izvodis vjezbe, dobro se zagrej kad radis takav trening....

"There are no secrets to success. It is the result of preparation, hard work, and learning from failure."

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #21 on: June 04, 2010, 09:48:09 AM »
inflementacija  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

church strike again!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Offline Zoran Crkvica

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #22 on: June 04, 2010, 10:32:42 AM »
inflementacija  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

church strike again!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:


Hahahaha... :lol: :lol: :lol:

Dobro jutro Pedja! :)
"There are no secrets to success. It is the result of preparation, hard work, and learning from failure."

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #23 on: June 04, 2010, 01:15:46 PM »
Quote
Dobro jutro Pedja!

sto jes jes..i meni se klize

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #24 on: June 04, 2010, 06:30:19 PM »
Zbog ovakvih stavova mi nije jasno sto mi onda preporucujete UH posle mog treninga, odnosno pre spavanja? Moze neko objasnjenje?




ovo se odnosi na nekog lika koji ima ovo je za nekog lika koji je 1.93cm i 82kg
-jel ovo merodavno za mene? Nisam jos iskopao informaciju, koliko bih otprilike trebao da mi bude unos masti i UH..sve sto znam je da bih trebao da imam vise od 2g proteina/kg, kako stoje stvari za masti i UH?


nailazio sam na ovakve kategorije: ektomorf,mezomorfa,hardgainer itd...ali nisam siguran sta predstavlja to (valjda brzinu metabolizma :dunno:), gde mogu da proverim to i vidim u koju grupu spadam?

ako si donekle ispraznio glikogenske depoe (trening) manje viseh nije problem uneti neshto malo UH iako je to pred spavanje zato shto je manje vishe izvesno gde ce oni zavrshiti .. a ako oni odu u glikogen onda se proteini nece troshiti u tu svrhu itd ... to bi bila neka teorija .. a ja ti predlazem da experimentishesh i pratish stanje ... ali mislim da ti 20-30 g uh nece doneti nishta lose ..

s druge strane jesti 100-200g pirincha pred spavanje je vishe nego nepotrebno
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline tuli90

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 81
  • Gender: Male
  • Bez velikih odricanja nema ni velikih rezultata..
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #25 on: June 05, 2010, 08:22:24 AM »
@NS021 Hvala, evo skinuo sam.

Ovako u vezi tebe...veoma kasno vezbas, zato i nije ti regulisana ishrana...drugo, kasno vjebanje utice i na kvalitet spavanja...

To za spavanje mi nije bas najjasnije, jer sam do sad uvek  spavao kao beba posle treninga (20:30-23h -neki put i duze -tri godine u ovom ritmu 5x nedeljno), mozda je razlika u tome sto je to bila odbojka, a ne dizanje tegova? :dunno: ..a i cesto sam jeo uvece kad dodjem kuci (domaca kuhinja) i opet sam spavao kao beba..ali u sakom slucaju pomericu cu trening onda za 20h, mada je tada najveca guzva u teretani, ali jbg, sta da radim...

PWM nije obrok, to je dodatak ishrani i ne moze ti smeniti obrok...a ti moras imati kvalitetan obrok posle treninga. Ako vec nesto zelis uzimati, uzmi neki proteinski sejk sa malo UH koji ces popiti u toku dana pomedju obroka.
Znam da nije PWM klasican obrok, ali vidim da sam ga tako uracunao :hitself: samo moram jos da iscitam da bih video od cega da napravim taj PWM jer praskove ne smem, tj ne bih smeo da koristim. Pijem neki lekt za akne (napokon smem da pogledam ledja u ogledalo) i visokoproteinska ishrana moze da dovede da mi akne opet buknu (tako mi je danas lekarka rekla)..tako da za sad necu uzimati suplemente dok ne vidim kako cu da reagujem na ovakvu ishranu (opet je bolja od one koju sam konzumirao 19 god).

Obrok posle treninga, jedna VELIKA porcija krumpira ili rize sa mesom-ribom i salata neka....Da, moras pojesti jak obrok u tvom slucaju...ostatka hrane koji si naveo a koje ja vidim poprilicno velika kolicina, podeli na 3-4 sata...al gledaj da uneses malo UH za svak obrok, pokraj mesa... .
Ovo ne razumem, vec sam razdelio hranu na vise obroka po milanovom savetu, treba jos da delim? I posto ce meni obrok posle treninga biti ujedno I obrok pred spavanje, zar ne treba da ubacim i sir zbog kazeina?..a opet sir ne bi trebao posle treninga, ili se misli da sir ne bude u PWMu? ..a ovo sto kazes da jedem puno skrobastih UH pred spavanje se kosi sa ovim:
s druge strane jesti 100-200g pirincha pred spavanje je vishe nego nepotrebno

Sto se tice treninga...kratki treninzi sa vecim intenzitetom i malim pauzama, po mogucnost ne manje od 45min i ne vise od 50min....naravno ne znam tvoju spremnosti i kako izvodis vjezbe, dobro se zagrej kad radis takav trening....
Pa mislim da mi je tehnika izvodjenja dosta dobra, jer sam na to uvek posebno obracao paznju, a i skretali su mi paznju..radio sam kuperov test skoro i istrcao sam 2705 za 12 min => u kondiciji sam..mada sam se tu zjb u prva dva minuta jer sam dosta sporo trcao..kladim se da mogu preko 2800m da istrcim…a i okacicu svoj program treninga kad ga uradim..


@lokk1 Hvala na objasnjenju, ali prvo moram da procitam nesto o glikogenu i glikogenskim depoima da bih razumeo. :)


..bez velikih odricanja, nema ni velikih rezultata..

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #26 on: June 05, 2010, 04:04:52 PM »
@NS021 Hvala, evo skinuo sam.

To za spavanje mi nije bas najjasnije, jer sam do sad uvek  spavao kao beba posle treninga (20:30-23h -neki put i duze -tri godine u ovom ritmu 5x nedeljno), mozda je razlika u tome sto je to bila odbojka, a ne dizanje tegova? :dunno: ..a i cesto sam jeo uvece kad dodjem kuci (domaca kuhinja) i opet sam spavao kao beba..ali u sakom slucaju pomericu cu trening onda za 20h, mada je tada najveca guzva u teretani, ali jbg, sta da radim...
Znam da nije PWM klasican obrok, ali vidim da sam ga tako uracunao :hitself: samo moram jos da iscitam da bih video od cega da napravim taj PWM jer praskove ne smem, tj ne bih smeo da koristim. Pijem neki lekt za akne (napokon smem da pogledam ledja u ogledalo) i visokoproteinska ishrana moze da dovede da mi akne opet buknu (tako mi je danas lekarka rekla)..tako da za sad necu uzimati suplemente dok ne vidim kako cu da reagujem na ovakvu ishranu (opet je bolja od one koju sam konzumirao 19 god).
Ovo ne razumem, vec sam razdelio hranu na vise obroka po milanovom savetu, treba jos da delim? I posto ce meni obrok posle treninga biti ujedno I obrok pred spavanje, zar ne treba da ubacim i sir zbog kazeina?..a opet sir ne bi trebao posle treninga, ili se misli da sir ne bude u PWMu? ..a ovo sto kazes da jedem puno skrobastih UH pred spavanje se kosi sa ovim:Pa mislim da mi je tehnika izvodjenja dosta dobra, jer sam na to uvek posebno obracao paznju, a i skretali su mi paznju..radio sam kuperov test skoro i istrcao sam 2705 za 12 min => u kondiciji sam..mada sam se tu zjb u prva dva minuta jer sam dosta sporo trcao..kladim se da mogu preko 2800m da istrcim…a i okacicu svoj program treninga kad ga uradim..


@lokk1 Hvala na objasnjenju, ali prvo moram da procitam nesto o glikogenu i glikogenskim depoima da bih razumeo. :)




NEBITAN TI JE BROJ OBROKA ...od 3 pa nadalje je sve ok ... vec godinama niko to vishe ne forsira .. razumem kada je nekom lakse tako .. ali ako ti pravi problem nemorash se opterecivati .. bitan ti je kcal unos i makronutrijenti kroz koje cesh napraviti taj unos (kolichina UH / PROT/ MASTI )

aj ukratko .. glikogen ti je glavni izvor energije za mishice pri vezbanju sa tegovima .. sastoji se od molekula secera i 3 molekula vode ... nalazi se mishicima ... kada vezbash telo troshi isti kako bi ti imao energije da dizesh  tegove .. e sada nakon trening tachnije UVEK tvom telu je prioritet energija tj prezivljavanje i kada bi pojeo recimo lupam 100 prot .. neshto bi otishlo u izgradnju mishica a neshto bi se pretvorilo u secer da bi popunio glikogen .. kontash .. zato je ideja da se ubaci UH koji bi odradili svoju ulogu da bi protein mogao svoju .. tako se donekle sprechi pretvaranje prot u glikogen shto je skupa i bespotrebna investicija ... ako nije jasno uprosticu josh ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline tuli90

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 81
  • Gender: Male
  • Bez velikih odricanja nema ni velikih rezultata..
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #27 on: June 05, 2010, 08:04:14 PM »
@lokk1 Hvala, sad bar imam predstavu o cemu se radi.

Jednu stvar nisam iskopao....koliko otprilike treba da mi bude povecan ukupan kcal unos kada radim na masi? oko 30%? ..ili to zavisi od kilaze isto? ..sad imam 66-67 kila i okviran TDEE mi je oko 2600 , znaci ako povecam za 30% trebao bih da unesem oko 3400, ili da povecam ukupan kcal unos ili da ga smanjim? ...naravno, jasno mi je ako povecam preko 50% da cu poceti da se brzo mastim i da kilaza koju dobijem nece biti bas misicna masa ...ili opet to treba sve da gledam na sebi i da eksperimentisem? ..a opet ne znam od cega da krenem :bored:

Na osnovu ovoga, pretpostavljam da treba da bude oko 20% i da do sredine jula mogu da ocekujem 1-2kg misica? ..odnosno da imam 68-69kg....sto je meni za sad i vise nego dovoljno..bre bih to nego da do sredine jula nabacim 73kg tj vecinu salce..

ti ako hoces kvalitetnu masu onda prati ono sta ti se dogadja ako ti povecavas tezinu od 1-2 kg nedljeno onda upatmi..TO NIJE MISICNA MASA VEC TECNOST I TALOZENJE MASTI!!!!!!!!!!!! A ukoliko ti povecas telesnu tezinu za 1-2 kg mesecno a da ti pri tome bf% ostane isti kao i kada si krenuo ili manji...e onda dragi moj prijatelju je rec o cistoj misicnoj masi
 
..bez velikih odricanja, nema ni velikih rezultata..

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #28 on: June 05, 2010, 09:50:03 PM »
ako povecash tezinu a %bf ostane isti onda si dobio i mast... da bi dobio chistu mishicnu masu znachi da %bf pada...
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline tuli90

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 81
  • Gender: Male
  • Bez velikih odricanja nema ni velikih rezultata..
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #29 on: June 05, 2010, 10:36:08 PM »
ako povecash tezinu a %bf ostane isti onda si dobio i mast... da bi dobio chistu mishicnu masu znachi da %bf pada...
Hvala na informaciji, a i deluje logicno..ja bih bio zadovoljan na dobijanju kilaze sa zadrzavanjem %bf-a (vaga na kojoj se merim pokazuje 5%, a u septembru 2009 pokazivala je 19.1% -od tad sam skinuo oko 10g...ne znam da li da joj verujem, ali ona mi je jedini orjentir)..

..nego da bih jos bolje sastavio jelovnik, ne znam za koliko da povecam ukupni kcal unos? 10, 15, 20, 30%?
..bez velikih odricanja, nema ni velikih rezultata..