Trening > ::Cardio::

Vezbe za eksplozivnost

<< < (2/11) > >>

Lazic:
za srednji deo tela

     

Lazic:
za gornji deo tela

 

vlada85:
metodi za razvijanje eksplozivne snage...

Pocetna snaga je sposobnost da se podigne teret u mirovanju maksimalnim ubrzanjem. Na primer, da podignete teg sa zemlje na mrtvom dizanju, odvojite zadnjicu s klupe dok radite "box squats"-cucnjevi sa spustanjem na klupicu, podignete zadnjicu sa klupe i tad se motorne jedinice aktiviraju iz stanja mirovanja, koje je relativno kratko(delic sekunde). Zatim bench pres sa pauzom na grudima...

Faza ubrzanja je sposobnost da se teret podize sa maksimalnim ubrzanjem tokom koncentricnog dela pokreta.

Brza sila ili snaga je podizanje submaksimalnog tereta submaksimalnim ubrzanjem.Ovo je sposobnost da se podize veliki teret(85-100% od 1rm) najvecim mogucim ubrzanjem, a posto je relativno veliko opterecenje, ubrzanje ne moze biti maksimalno.

Pocetna faza i faza ubrzanja

opterecenje: 40-50% od 1 rm
ponavljanja: 2-3
serije: 10 po misicnoj grupi
brzina izvodjenja: maksimalno brzo


Brza sila/snaga

pterecenje: 85-100% od 1 rm
ponavljanja: 1-5
serije: 5-10 po misicnoj grupi
brzina izvodjenja: submaksimalna(pokusajte da podignete teret maksimalno brzo, ali s obzirom na velicinu opterecenja ubrzanje je relativno malo)

vuksa:
ja kako nabacim koji kg...i kad radim noge i ledja u teretani redovno se ukrutim i usporim...


evo je ta prica...kako sam ja radio
.kaze trener sad ce mo da vezbamo odraz i explozivnost...i tako sam prve 2nedelje radio skokove na strunjace...visina oko 150cm...ali spreda znaci prsa ka strunjaci...i treba da se skace sto brze gore dole...pa dole pa skocim u stranu pa opet gore i tako stalno...posle nekog vremena rezultat je bio dobar..kad sam zavrsio te 2 nedelje isao sam opet 2 nedelje isto tako samo sto sam sad promenio polozaj stajao sam pored strunjacei kad skacem morao sam da se malo okrecem...posle 2 nedelje rezultat veoma dobar...
opet novi "ciklus" opet 2 nedelje sve isto samo sto mi je sad pocetni polozaj bio totalno okrenut...znaci dupetom prema strunjaci  rezultat extra...
sad sam se opet vratio tegovima i opet sam se malo usporio ali vraticu ja to polako

Velja:
Znaci da skacemo sto vise i bice dobro? Ja nikad nisam razmisljao o toj eksplozivnosti! Moracu da probam da poradim na tome u buduce!

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version