EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Bench Press  (Read 104576 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline luka.l

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Male
Odg: Bench Press
« Reply #20 on: July 18, 2008, 09:32:36 PM »
Hm. Pa nije poenta samo u luku. Probaj ovako dok sedis, u stolici da skupis lopatice skroz, ali skroz pozadi, ruke ce ti se saviti u laktu normalno, onda probaj tako zategnut sa da ispravis ruke ali da ne pomeris laktove ka napred...to te tera da pritisnes latisimuse laktovima i jos ih malo skupis uz telo?
Powerlifting seems to be one of the only sports that you can be attempting to break a record and the guy whose record you're breaking is screaming at you to get it.

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Bench Press
« Reply #21 on: July 19, 2008, 10:21:45 AM »
Mislim da je ovo najbolji primer hvata kakav ne treba da bude!!!

http://www.youtube.com/watch?v=l9DPmPxIZhc&feature=related
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Bench Press
« Reply #22 on: July 19, 2008, 10:38:48 AM »
Mislim da je ovo najbolji primer hvata kakav ne treba da bude!!!

http://www.youtube.com/watch?v=l9DPmPxIZhc&feature=related

Jbg ima ljudi koji imaju taj trip ,da bolje guraju tako.....

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Bench Press
« Reply #23 on: July 19, 2008, 07:36:56 PM »
Jbg ima ljudi koji imaju taj trip ,da bolje guraju tako.....

S vi koji imaju takav hvat si potencionalne zvezde youtube-a
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Bench Press
« Reply #24 on: July 19, 2008, 08:15:03 PM »
Cini mi se da sam vec postovao pa mi je neko izbrisao poruku!!!  :pullhair:

Danas sam radio po Milanovim uputstvima sa njegovog sajta.
Ja mogu iz bencha 100 kg 2 puta  :lol:

Danas sam namestio onako kako se kaze u filmu .40 kg super 60 jos bolje 80 takodje..Lopatice skupljene noge potiskuju trapeze ka gore ali dotle da je dupe na klupi.Ali samo ovlas.
Kod 100 kg cini mi se da sam losije stao u stav...radio sam tri serije keceve sa 100 kg MNOGO lakse...Nekako mi je tezina bila isto teska ali verovatno sam lakse izbacivao zbog krace putanje!...e sad..nekako sto sam vise serija radio a to racunam od pocetnih 40 kg sve sam losije  u stav isao..nekako ko da vise nisam toliko ,ipak jesam,ali ne toliko,pristiskao trapeze,(legao nanjih i lopatice.)tacnije odgurivao nogama.Mada ja sam zadovoljan..ipak je prvi put i trebalo je da se koncentrisem na sve parametre vezena za stav.Dobio sam odmah upalu prednjeg ramena..verovatnno jel je bilo zategnuto prilikom skupljenih lopatica p je nekako tako zategnuto bilo na udaru.
Jos nesto.Malo mi je bio nesigurnije spustanje tega na dole.Nekako sam blize grudima spustao..sto i nije lose..ali laktovi uz telo su nekako problem bili.Tako mi se cini.Ne znam zasto.Mozda zato sto treba da preodje vremena da pohvatam sve stavke.
Jos mi mnogo mesa na trapezima i ledjima fale da to bude to..ali ja sam zadovoljan...Shvatio sam da nogama trebamo biti odgurnuti sve vreme i da je tu tenzija..ali ne toliko da odignemo dupe od klupe...jos cu da pokusavam i ucim..za sad toliko.

Hvala!
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Bench Press
« Reply #25 on: July 19, 2008, 08:16:12 PM »
Posto sam se namestao po minut neko mi je rekao neznajuci sta radim.Jer se to istezes  :lol: :lol: :lol:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Ninja_Zg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 173
  • Gender: Male
Odg: Bench Press
« Reply #26 on: July 19, 2008, 09:46:45 PM »
Igy, napravi si popis stvari u glavi na koje moras paziti i drzi se redoslijeda kojim ih obavljas prilikom setupa na benchu, vremenom ce preci u naviku. Ako imas trening partnera neka ti on daje verbalne sugestije na sto da pazis i radis.

Ja sam svega 2 puta u zivotu napravio pravilan bench da je sve sjelo na mjesto, spustanje sa latovima, sirenje sipke, pravovremena eksplozija sipke sa prsa i sinkronizacija leg drivea itd... Imam jos puno za uciti.

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Bench Press
« Reply #27 on: July 19, 2008, 10:15:23 PM »
Quote
Ako imas trening partnera neka ti on daje verbalne sugestije na sto da pazis i radis.

Ma gde imam.Vezbam sam ko siroce!!!  Kad kazem nekom da mi stane iza na cucnju svi nesto gledaju ne znaju ni kako da stanu ni sta da rade..tek tako stoje  :lol:

Hvala na sugestijama!!!  :yes:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Bench Press
« Reply #28 on: July 20, 2008, 02:10:24 PM »
Quote
Kad kazem nekom da mi stane iza na cucnju

nisu sigurni da li ces gm da radis ili cucanj  :innocent:
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Bench Press
« Reply #29 on: July 21, 2008, 12:02:14 AM »
Cini mi se da sam vec postovao pa mi je neko izbrisao poruku!!!  :pullhair:

Danas sam radio po Milanovim uputstvima sa njegovog sajta.
Ja mogu iz bencha 100 kg 2 puta  :lol:

Danas sam namestio onako kako se kaze u filmu .40 kg super 60 jos bolje 80 takodje..Lopatice skupljene noge potiskuju trapeze ka gore ali dotle da je dupe na klupi.Ali samo ovlas.
Kod 100 kg cini mi se da sam losije stao u stav...radio sam tri serije keceve sa 100 kg MNOGO lakse...Nekako mi je tezina bila isto teska ali verovatno sam lakse izbacivao zbog krace putanje!...e sad..nekako sto sam vise serija radio a to racunam od pocetnih 40 kg sve sam losije  u stav isao..nekako ko da vise nisam toliko ,ipak jesam,ali ne toliko,pristiskao trapeze,(legao nanjih i lopatice.)tacnije odgurivao nogama.Mada ja sam zadovoljan..ipak je prvi put i trebalo je da se koncentrisem na sve parametre vezena za stav.Dobio sam odmah upalu prednjeg ramena..verovatnno jel je bilo zategnuto prilikom skupljenih lopatica p je nekako tako zategnuto bilo na udaru.
Jos nesto.Malo mi je bio nesigurnije spustanje tega na dole.Nekako sam blize grudima spustao..sto i nije lose..ali laktovi uz telo su nekako problem bili.Tako mi se cini.Ne znam zasto.Mozda zato sto treba da preodje vremena da pohvatam sve stavke.
Jos mi mnogo mesa na trapezima i ledjima fale da to bude to..ali ja sam zadovoljan...Shvatio sam da nogama trebamo biti odgurnuti sve vreme i da je tu tenzija..ali ne toliko da odignemo dupe od klupe...jos cu da pokusavam i ucim..za sad toliko.

Hvala!

Udri ti prijatelju,kako je Milan J lepo objasnio i ne boj se.

Samo tako i napred!!!