EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: trening za zene 65+  (Read 2642 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ikum

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 47
  • Gender: Male
  • "Nemoguce je postojati bez strasti" Kjerkegor
trening za zene 65+
« on: March 26, 2011, 09:03:11 AM »
Veliki pozdrav. Moje problem je sledeci - kako da napravim program za zenu 163 visina, 90 kg tezina, 67 godina... izuzetno je elasticna, trenirala je dugo balet, moze da uradi cak i spagu sa tim kilogramima... neposlusna sto se tice jela... za poslednjih dve godine ugojila se 15 kg... sa tendencijom daljeg gojenja. Ima li neko predlog za neki trening program?   

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: trening za zene 65+
« Reply #1 on: March 26, 2011, 10:23:13 AM »
Veliki pozdrav. Moje problem je sledeci - kako da napravim program za zenu 163 visina, 90 kg tezina, 67 godina... izuzetno je elasticna, trenirala je dugo balet, moze da uradi cak i spagu sa tim kilogramima... neposlusna sto se tice jela... za poslednjih dve godine ugojila se 15 kg... sa tendencijom daljeg gojenja. Ima li neko predlog za neki trening program?  
Nazalost, nece joj pomoci ni jedan oblik treninga dok ne resi da sredi ishranu.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: trening za zene 65+
« Reply #2 on: March 26, 2011, 10:27:25 AM »
i u tim godinama bi trebala da se konsultuje sa svojim lekarom, i za ishranu i za aktivnost
ja joj program ne bih pravila da sam na tvom mestu ukoliko ne znam šta radim, a ti očigledno ne znaš


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline ikum

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 47
  • Gender: Male
  • "Nemoguce je postojati bez strasti" Kjerkegor
Odg: trening za zene 65+
« Reply #3 on: March 26, 2011, 10:47:57 AM »
Mislio sam cisto da joj taj trening bude neka vrsta aktivnosti. Bez nekih velikih ciljeva, cisto da joj se kondicija, a samim tim i volja vrate. Razmisljao sam o 15 min hodanja na traci, i nekim vezbama u parteru ili sa minimalnim tezinama i na kraju 15 min bicikl lagano... Jaka je ona, rekoh savitljiva, samo sto je gojazna. Voleo bih da makar tri puta nedeljno odlazi i vrsi nekakvu aktivnost.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: trening za zene 65+
« Reply #4 on: March 26, 2011, 10:57:58 AM »
pa šetnja bi sigurno bila ok, al teško da će išta izgubiti šetnjom pogotovo u tim godinama
morala bi, kao što ti Becks reče, ishranu poprilično da reguliše


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline ikum

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 47
  • Gender: Male
  • "Nemoguce je postojati bez strasti" Kjerkegor
Odg: trening za zene 65+
« Reply #5 on: March 26, 2011, 11:10:22 AM »
hvala na odgovorima, ali sam ja postavio pitanje za organizaciju treninga, a ne ishrane. sto se tice doktora ne mislim da je to resenje, pokazi mi doktora koji bi odobrio bilo koju vrstu suplementacije ili toliki unos proteina koliko prosecan vezbac unese tokom dana... za njih je najbolji trening setnja i za mlado i za staro, u najboljem slucaju plivanje, ali to ne savetuju zbog cistoce bazena

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: trening za zene 65+
« Reply #6 on: March 26, 2011, 03:27:04 PM »
ne radi se o tome dal su doktori u pravu
več o tome da ti NISI lekar, i da NE TREBA da se zajebavaš sa nečijim zdravljem, i da praviš program ženi u godinama, ukoliko ne znaš šta radiš
a očigledno ne znaš jer ne bi pitao da znaš
jedno je praviti program nekom ko je mlad i zdrav a drugo nekom ko je u 7oj deceniji i ko sigurno ima nekih zdravstvenih problema

šetnja je ok, sve dalje treba da predloži neko ko je to već radio i ko zna šta radi


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads