EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: A sta ako nije registrirano  (Read 2804 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Alek

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
A sta ako nije registrirano
« on: December 06, 2008, 06:31:58 AM »
Gledao sam sad, uzeo pogledati lista na registrirane lekove (ja sam u MK), i primetio sam da dosta od one pomocne stvare... tipa... t3, clen, albuterol, ketotifen itd... nisu registrirani. Ima primer recimo t4, ali nema t3. (Postoji svijetska tabela klasifikacija svakog medikamenta ima svoji kod).

E sad, pitao sam se sebi. Sta znaci ovo u praksi?

Ako nije neki medikament registriran u zemlji, jer to znaci da si mozes slobodno naruciti? Jer se onda broji kao nepokriven i ignorira? Govorim naravno ako nosis pri sebi ono jedna kutija dve kad dolazis od njemacka, ili kako bilo to. Na zalost nema AAS-ve koje su neregistrirani (svi su u zavod lekova registrirana cak i IGF, HGH ), ali veliki broj one "pomocne", nisu.

Ispitao sam dokumente i za da pronadjem DNP... I nema ga u lista na banned substances (toksine i otrove).

Mozda je glupo pitanje, ali bas se cudim sta znaci ovo.

Jel mozda znaci da neke od ove stvare mu dolazi isto kao da doneti prohormone (koje su "over-the-counter")? Nekako mi se cini da da, jer prohormone su fakat farmako kategorija (kemiski), a opet su OTC, jednostavno jer jos nisu na lista lekova. Znaci su ok, cisto jer jos nisu regulirani. Koriste tu foru stalnu u usa. Ako nesto jos nije pregledano od FDA, onda jos nije u lista, a ako nije na lista, prodaje se najnormalno, kao "lekovito pomagalo" (znaci ne mora biti naucno dokazano). T.j. Supplement.

Vase mislenja?