EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: odlucna u svom cilju  (Read 9739 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dzona

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Female
odlucna u svom cilju
« on: February 06, 2010, 05:37:18 PM »
Pozdrav svima, vec neko vreme citam vas forum i odusevljena sam, najbolji ste (sto vec i sami znate)!
Iscitala sam sve teme i odlucila da od ponedeljka krenem sa novim rezimom ishrane i treninga u nameri da smrsam i izdefinisem misice. Napisacu
kako sam ja to isplanirala pa bih zamolila ako neko nadje vremena i volje da mi kaze ako gresim u necemu i koriguje.
Ovako, imam 24 godine, visoka sam 173 cm i imam 74kg   :nonono: izracunala sam BMR i TDEE i napravila jelovnik sa varijacijama UH, od ponedeljka krecem i u teretanu, planirala sam da treniram 5 puta nedeljno i to cardio i za pocetak kruzni trening. Sto se cardia tice imam pitanje da li da krenem odmah HIIT obzirom da sam potpuno ispala iz kondicije (juce sam isla peske do 10og sprata i dusu sam ispustila  :hitself: )?
 Jelovnik izgleda ovako za prva tri dana

Ponedeljak:
ustajanje u 8
1.Kafa bez secera (bez kafe ne mogu)
trening u 9
2. Ovsene +jogurt
3. Jabuka
4. 150gr belog mesa+ 150gr krompira
5. sampinjoni 200gr
6. 3-4 belanca + ella

Utorak
1. Kafa
2. 3-4 belanca + ella
3. pomorandza
4.150gr belog mesa + 50 gr pirinca
5.150gr cvekle
6. tunjevina

Sreda
1. kafa
2. belanca + ella
3. 2-3 sargarepe
4.tunjevina + ella
5. belanca


To bi bilo za prva tri dana, svake sugestije su dobrodosle  :)

Hvala puno unapred!!!!




Offline Mici

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 385
  • Gender: Female
Odg: odlucna u svom cilju
« Reply #1 on: February 06, 2010, 06:08:39 PM »
,,,slaba ti je ishrana...pojacaj unos proteina-mesa,  iscitaj malo o UH, nemaju isto UH 100 gr pirinca i 100 gr krompira,isto tako 100 gr pirinca ne znaci i 100gr UH konkretno za pirinac oko 75UH na 100gr, to ti je bitno ako planiras varijacije...ali mozes u pocetku i bez njih...
dobar ti je kruzni za pocetak da pregrmis upale i naucis pravilno izvodjenje vezbi,... sto se tice kardia prvo radi klasican dok ne steknes kondiciju, a vremenom ubaci hiit.  :)
Inace da bi izdefinisala misice, potrebno je da posedujes odredjenu misicnu masu... da bi imala sta da izdefinises, jel... :innocent:...no nebitno...kreni ti polako pa ce biti... ;)
masa je mama   :lol:

Offline Dzona

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Female
Odg: odlucna u svom cilju
« Reply #2 on: February 06, 2010, 07:15:47 PM »
Hvala na brzom odgovoru  :)
pojacacu unos proteina i procitala sam o UH i napravicu izmene...

Hvala jos jednom  ;)

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: odlucna u svom cilju
« Reply #3 on: February 06, 2010, 09:56:26 PM »
Sama jabuka ili sama cvekla ne moze biti obrok...ubaci tu recimo 150 gr piletine ili neki drugi kvalitetan izvor proteina i vidi da nemash premalo kalorija (cini mi se da je ono premalo)...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline IGI900

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 131
  • Gender: Male
    • http://www.realx3mforum.com/
Odg: odlucna u svom cilju
« Reply #4 on: February 06, 2010, 10:41:24 PM »
I obavezno u zadnjem oboroku ubaci posni sir kojih 150-200g, a tunjevinu i bjelanca pojedi bolje ujutro.

Offline Dzona

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Female
Odg: odlucna u svom cilju
« Reply #5 on: February 06, 2010, 11:22:57 PM »
@ tenssa u pravu si jeste malo kalorija, ubacicu piletinu i dodacu sir u poslednji obrok i videcu jos nesto da ubacim u toku dana jer prema kalkulatoru sa deficitom od 20% treba mi 1900kcal. Hvala ti.
@ Ok, hvala uradicu tako  ;)

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: odlucna u svom cilju
« Reply #6 on: February 06, 2010, 11:25:37 PM »
Ubaci kvalitetne izvore masti tipa bademi, orasi i sl...cisto da nadoknadis kalorijski deficit...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Dzona

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Female
Odg: odlucna u svom cilju
« Reply #7 on: February 07, 2010, 12:33:59 PM »
ok, hvala  :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: odlucna u svom cilju
« Reply #8 on: February 07, 2010, 12:58:20 PM »
zasto tako mlada vec imas 74 kg  :dunno:
sta se desava to sa mladim ljudima
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: odlucna u svom cilju
« Reply #9 on: February 07, 2010, 01:02:27 PM »
Fast food je cudo Lazicu, klinke odu piti, pa posle u pekaru, u nedelju obavezni kolacici i trach sa kolegicama, a prvi obrok im je 3 sata po ustajanju nakon kafe i hrpe cigareta...jedu 2 puta dnevno, ali ogromne kolicine i to uglavnom smeca...

hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.