EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Uspeh u teretani  (Read 2855 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ShadowFire

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 35
Uspeh u teretani
« on: September 26, 2014, 10:16:39 PM »
Idem u teretanu nekih 2 meseca mada imam celu godinu uplacenu pa sam se ovih 2 meseca kako bih mogao reci skoro pa zezao u teretani pa sam sada resio da krenem malo ozbiljno da vezbam uzeo sam plan za trening sve ishrana mi inace najmanji problem jer mogu da jedem do 1kg belog ili bilo kog mesa dnevno sto i jedem mnogo mesa i proteina iz razlicitih hrana , sokove,slatkise sve izbaceno 100% jedino sto ponekad jedem testenine ili tako nesto ali to 1-2 u nedelju dana.Inace trcim svako vece po 10km i u teretani idem 5 puta nedeljno.Ne planiram da krenem sa proteinima i kreatinima jer mogu preko hrane koliko god bilo potrebno da unosem proteina.Jel ima sanse da uspem? inace imam volje.

Godine:14
Trenutna visina:180cm
Tezina:82kg

Plan treninga:
Code: [Select]
1 Dan - Biceps
Benc - 5 S - 5 Ponavljanja
Kosi benc - 4 S - 6-8 P
Ukrstanje sajle - 4S - 15 P

Zgibovi - 5 S - Max
Dvorucni pregib sipkom - 4 S - 8-10 P
Uvrtanje na biceps - 4 S - 10-12 P

2 Dan - Noge
Iskorak 4 S - 24 P
Sprava za noge 4 S - 15 P
Kvadriceps 4 S - 15 P

3 Dan - Triceps
Veslanje u pretklonu underhand hvat 4 S - 8 P
Lats 4 S - 10 P
Zgibovi 4 S - 10 P
Sedece veslanje sajlom 4 S - 12 P
Potisak sa cela 4 S - 8 P
Klupa,kriva sipka,od cela 4 S - 8 P
Propadanje na klupi 4 S - Max

4 Dan - Trapez
Arnoldov potisak za ramena 4 S - 8 P
Vucenje tega do brade 3 S - 12 P
Letenje za zadnje rame 3 S - 12 P
Potisak bucicama za ramena 3 S - 12 P
Letenje za srednje rame 3 S - 10 P
Potisak isrped glave 4 S - 15 P
Koso letenje bucicama 5 S - 5

5 Dan - Grudi
Benc 7/5/3 2x
Kosa klupa,bucice uvrtanje i spajanje gore 4 S - 8 P
Koso letenje bucica 4 S - 10 P
Propadanja 4S - 10 P
Sklekovi 4 S - Max

Ishrana:

Code: [Select]
Dorucak:
KornFleks,mleko

Uzina:
Jabuka

Rucak:
Belo meso(3-4 parceta,to je oko 300-400g nisam siguran)

Uzina:
Grozdje ili tako nesto

Vecera:
Meso ili tunjevina bez ulja.

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: Uspeh u teretani
« Reply #1 on: September 26, 2014, 10:50:04 PM »
Gde je ishrana? Ovo sto si napisao nista ne govori, napisi tacnu gramazu i napisi tacno po obrocima sta jedes.

Offline ShadowFire

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 35
Odg: Uspeh u teretani
« Reply #2 on: September 26, 2014, 10:59:56 PM »
Uvek za dorucak jedem kornfleks i mleko,ne znam koliko tacno ima grama ali uvek stavim pola manje cinije i mleko.

Za uzine uvek jedem neko voce poput jabuke,grozdja,jagode ili tako nesto. ( 1 jabuka,100g grozdja ili 15-tak jagoda) Naravno ne sve odjednom vec neko od tih voca stalno menjam

Za rucak jedem proteinsku hranu piletinu,teletinu,curetinu(100g po parcetu je,pojedem 3-4 parceta :) ali bez masti sa minimalnom kolicinom ulja).Takodje dodam i paradajsa i krastavca sa minimalnom kolicinom soli,ponekad za rucak jedem testenine (oko 150-200g najvise)1-2 u nedelji najvise,jedem isto i supe,corbe od povrca i sve sto pomaze u gubljenju kilograma i teretani.Pa gledam da sagorim sto vise kalorije trcanjem do 10km svakog dana :)

Za veceru pojedem tunjevinu bez ulja 150g je.
Nisam mogao profesionalno da ti odredim gramazu jer sam jos uvek pocetnik ,razumeces valjda jedem standardno ali zdravo.Sa tim da pazim sta jedem jer drzim dijetu jos uvek :)
Za veceru jedem nekad tunjevinu bez masti

p.s mozda parce mesa nema toliko grama nisam siguran sto se tice gramaze lepo sam rekao,ne jedem previse.

I da nije mi cilj neki profesionalan izgled nego ono klasicno ocrtavanje misica. :)

Reci mi nesto i o planu za trening kakav je?