EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Sta kazete na ovo???!!!!  (Read 6010 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Boky_LA

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1139
  • Gender: Male
  • Gym & Gym, Slovačka 17, NS.
Odg: Sta kazete na ovo???!!!!
« Reply #20 on: November 01, 2009, 06:47:59 PM »
Kad covek sve mora da crta: kazein je osnovni gradivni protein mleka koji cini 80% svih njegovih proteina. Naziv kazein potice od latinske reci "casueus" sto znaci sir, jer se zgrusavanjem kazeina omogucava proizvodnja sira i predstavlja osnovni protein u njemu. Kazein je najvazniji protein mleka ne samo zato sto je u najvecem procentu zastupljen vec i zbog njegovih tehnoloskih osobina.. Micelarni kazein je sporo-apsorbujuci izvor proteina. Micelarni kazein je prirodni oblik kazeina koji nalazimo u mleku. Od mleka sd odvaja postupkom ultrafiltracije. Za micelarni kazein je specificno sto se moze formirati u takozvani gel u zelucu. Ovo omogucava sporiju probavu i sporije opustanje aminokiselina u krvotok, sto ga cini idealnim za obrok pre spavanja. Neka istrazivanja pokazuju da je i 7 sati nakon uzimanja nivo aminokiselina u krvi ostao na visokom nivou. Za ovo zadnje da se pita lokk1 :lol:
ne vidim potrebu za ovim textom? osim da se neko pravi pametan? a i dal ima potrebe za tim na forumu ? = ludnica
Champions Train Losers Complain.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Sta kazete na ovo???!!!!
« Reply #21 on: November 01, 2009, 06:54:05 PM »
prekini da kucas vise
 :mf_pcwhac


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Sta kazete na ovo???!!!!
« Reply #22 on: November 01, 2009, 07:00:27 PM »
Quote
A to sto je jedno slovo viska ubaceno vidim i ja sada ali dobro
za ovo sam i hteo da te ispravim...posto nisi citao iz knjiga nego sa raznih sajtova al nema veze...

Quote
Ako se pravis pametan trebao si da postavis o kazeinu pre mene.

nema potrebe da se ja pravim pametan a i nema potrebe da se tebi nesto tu dokazujem...ja sam i znao i koristio kazein pre nego sto si ti i razmisljao da pocnes da treniras


Quote
Ovo je forum da sd cuju i nauce korisne stvari a ne da se pise nesto sto nikome ne sluzi

tako je...hvala bogu i ti si nesto naucio na ovom forumu...ali si naporan do bola..malo manje pisi i sve ce biti ok...da si naucio nesto na ovom forumu...istina jesi

Quote
Tvoja vidim da je uloga da juris okolo i da gledas ko je sta rekao a da pri tom ne das ikakav koristan komentar za dobrobit foruma

pogledaj na mom profilu koja mi "titula" stoji...ako razumes engleski sve ce ti biti jasno :lol:

Quote
Svakog i malo ucenog coveka kog zanima latinski moze da sazna kako se kaze sir.

koga bi zanimalo kako se na latinskom kaze sir??? ti si stavio kako se pise-kaze sir na latinskom i pogresio si!

Ne pitah te vuksa kakav ja to problem imam da idem lekaru dok je vreme!?
a ovo cu preskociti ...posto na moj odgovor bi pocela rasprava samo takva :evillaugh: :blowkiss:
al se nekad dobro jelo

Offline Axo_Keki

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 142
  • Gender: Male
Odg: Sta kazete na ovo???!!!!
« Reply #23 on: November 02, 2009, 06:59:43 AM »
daj ljudi nemojte se bezveze prepirati
 :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: