EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Beli hleb vs crni hleb i ostali izvori skrobastih UH  (Read 20919 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline badyboy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 79
  • Gender: Male
Odg: Beli hleb vs crni hleb i ostali izvori skrobastih UH
« Reply #10 on: May 29, 2011, 09:34:59 PM »
Mislim da moze hleb da bude dobar izvor UH ujutro za dorucak (ako zelis da se odmoris od ovsenih), posle treninga a narocito ako si na poslu pa napravis sendvic sa nekim mesom ili sl. Mislim da je sustina izbjegavati masti, secere i ne unositi previse skrobastih UH poslije podne.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Beli hleb vs crni hleb i ostali izvori skrobastih UH
« Reply #11 on: May 29, 2011, 09:48:03 PM »
Mislim da moze hleb da bude dobar izvor UH ujutro za dorucak (ako zelis da se odmoris od ovsenih), posle treninga a narocito ako si na poslu pa napravis sendvic sa nekim mesom ili sl. Mislim da je sustina izbjegavati masti, secere i ne unositi previse skrobastih UH poslije podne.

zasto posle podne ... sta ako treniram u 8 uveche ? a UH za doruchak je katastrofa od taktike .. pozdravi se sa neurotransmiterima .. ujutru dobre masti i protein .. svi se tove sa UH pre treninga kao na frku da popune glikogen .. ako niste popunili glikogen za nedelju dana od proslog treninga onda nesto jako lose radite -.-
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Boky_LA

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1139
  • Gender: Male
  • Gym & Gym, Slovačka 17, NS.
Odg: Beli hleb vs crni hleb i ostali izvori skrobastih UH
« Reply #12 on: May 29, 2011, 10:40:13 PM »
... ma ne vredi
Champions Train Losers Complain.

Offline kudu

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 65
  • Gender: Male
Odg: Beli hleb vs crni hleb i ostali izvori skrobastih UH
« Reply #13 on: May 29, 2011, 10:42:57 PM »
i dalje nije resenje za problem glutena .. GI ko GI moze i ne mora nishta da znachi .. nije ni insulin los..bash smo se nitro i ja raspisali pre par dana .. stvar timinga ..  jedes posle treninga i nema problema ..

Slažem se za GI, što se tiče glutena nije mi poznato da je problematičan dalje od priče oko ljudi koji su netolerantni na njega, ali ok, verovatno ima istine u tome. Anyway, postoji rešenje i za to ili bolje reći amortizacija štete koju vuče gluten, a to je hleb od ražanog brašna. Raž je mnogo siromašnija sa glutenom u odnosu na pšenicu i to se vidi pri pravljenju hleba jer zbog nedostatka glutena ražani hleb ima problem sa narastanjem bez obzira na prisustvo kvasca tako da je mnogo manje rastresit u odnosu na pšenični hleb. Sem toga ražani hleb ima više vlakana i niži GI tako da ga ja generalno češće koristim u odnosu na pšenični (ili pravim neku kombinaciju ta dva brašna).

Ovo je genijalna ideja. Da li u tom slucaju takav hleb i ovsene (koje se mogu jesti i posle treninga a ne sdamo ujutro) su dovoljan izvor UH, ako ih unosimo u dovoljnim kolicinama?

Što se mene tiče da, mada ja u ishrani kao što sam već napisao koristim dosta raznovrsnih kvalitetnih izvora skroba, ali ovakav hleb dominira. U nekim prodavnicama zdrave hrane imaš čak da kupiš i organsko integralno brašno (svih vrsta, pšenica, raž, ječam, ovas, i to domaća proizvodnja tj. iz Srbije) koje je malo skuplje (50-100% u odnosu na ovo obično).
Sometimes we take for granted the little things like food, like freedom

kad se rodilo celo je selo Boga molilo da mu dušu uzme, da ne priča okle je kad đe ode na stranu

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Beli hleb vs crni hleb i ostali izvori skrobastih UH
« Reply #14 on: May 29, 2011, 11:41:27 PM »
nije samo gluten .. svi gliadini prave problem ... celijaklija je samo izuzetna preisetljivost naglutein .. ali nikako to nije ili imash ili nemash problem jer spektar problema koji se javljaju je ogroman ... cesto primetish efekete tek kad izbacish zitarice ..drugar godinama je godinama imao problema sa zeludcem i kad sam mu rekao da izbaci ovsene gledao me kao da sam retardiran .. naravno da ga od tada vise nije nikad zaboleo .. a i realno ima toliko boljih izvora da se ja ne bih zamarao uopste sa njima .. zasto rizikovati .. u najboljem sluchaju imate jachu inflamaciju = vise kortizola ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Kojic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 554
  • Gender: Male
  • Napunio sam godinu dana
Odg: Beli hleb vs crni hleb i ostali izvori skrobastih UH
« Reply #15 on: May 29, 2011, 11:43:00 PM »
zasto posle podne ... sta ako treniram u 8 uveche ? a UH za doruchak je katastrofa od taktike .. pozdravi se sa neurotransmiterima .. ujutru dobre masti i protein .. svi se tove sa UH pre treninga kao na frku da popune glikogen .. ako niste popunili glikogen za nedelju dana od proslog treninga onda nesto jako lose radite -.-
ovo je sad dosta zbunjujuce........... skoro sve kontra od ostalih tekstova na forumu

kako bi po tebi trebao da izgleda sablon za ishranu? msm u koje vreme sta treba jesti?

Offline Nitrom

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 859
  • Gender: Male
Odg: Beli hleb vs crni hleb i ostali izvori skrobastih UH
« Reply #16 on: May 30, 2011, 12:54:30 AM »
jaoooo evo ga opet ovaj dobri covek koji ima''da ponudi''' i da '' preporuci'' svoje mitoloski duge savete... loki get the hell out of here sa njim neces uspeti


GI ,INSULIN,GOJaznost PIRINac.... Da....Da!! ljudima koji sede ispred tv-a  i jedu pop tartove ceo dan bez ustajanja... INSULIN JE takodje najjaci hormon kojim se prirodno moze manipulisati i koji ima ogromne sposobnosti i uticaje na rast misica...Niski nivoi insulina,i malo uh u toku dana i pozdravite se ikad sa nekom ozbiljnijom masom...

KUDU PLS..preradjen,ima manje minerala...   vidi...Kad ti npr uneses taj tipicno savetovan BB Obrok protein vlakna compleksni hidrati..znas li ti koliko se to vari???? to sto su oni 24h na insu nikom nista naravno i to sto im trpaju kese sa ledom na zeludac koliko su distenzirani....Ovim nacinom se retardira svaki unos glukoze i osim ako niste na dijeti gde vam treba malo veci osecaj sitosti i stabilne energije OVE budalastine beli hleb crni hleb beli pirinac braon pirinac su apsolutna glupost...

Za hipertrofiju je itekako povoljno podignuti nivoi insulina u toku dana...zasto niko o tome ne prica???zasto niko ne pomene to da pre ere ovih mongoloida u golden eri bb a se jele pljeskavice,beli hleb,jaja,majonez,mleko, sve sve OGROMNOG GI?kako to da su oni tako radili?koga je bolelo uvo za ovakve sitnice...previse previse nepotrebnih opterecivanja i na kraju sam sebi covek napravi problem...


gi..... = go idiotizam  :wow:    evo jedem hleb dok ovo kucam a 1:00 am...fuck im gona get phat...insulin gotovo,a od glutena ode test... cao zdravo  :nonono:

Edit ; LOki ebo te polikvin i neurotransmiteri  :lol: :lol: ja kad ne rokam carbs ujutru ne da nerade neurotransmiteri nego ne radi nista...kad unesem carbs sve funkcionise savrseno  :evillaugh:

Offline warlord

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 215
  • Gender: Male
Odg: Beli hleb vs crni hleb i ostali izvori skrobastih UH
« Reply #17 on: May 30, 2011, 01:11:42 AM »
veoma interesantna tema i textovi  :wow:

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Beli hleb vs crni hleb i ostali izvori skrobastih UH
« Reply #18 on: May 30, 2011, 01:20:31 AM »
GODDAMIT 3x MI SE RESTARTUJE KOMP DOK KUCAM JEBENI POST..  :fuyou_2: :fuyou_2: :fuyou_2:

bilo je dosta duze ali neam zivaca i 4. put da kucam referat ..

ukratko ... kakav sablon kada smo svi drugachiji ..
ako ja dodjem uvece u 9-10 sa treninga .. prazan i premoren i unesem UH .. ti mislish da ce to otici u salo ??
e o tome se i radi shto se to ne desava tako kao sto vi mislite .. De novo lipogeneza (pretvaranje UH u mast) se desava pri prilichno rigoroznih uslovima i generalno opstoj populaciji ne doprinosi toliko dobijanju masti .. ono sto se desava je pojachana oksidacija UH kao glavnog substrata i smanjenje oksidacije masti ... i onda uneta mast se slabije ,,sagoreva'' i pojacano talozi .. i sta ne unesem brdo masti sa tim obrokom i blizu sam metabolichke 0 ili deficita ... sta se desi u pogledu stvaranja sala ?? apsolutno nista .. i ako se trenutno natalozi vremenom ce oksidisati .. i cao .. koliko litara.. cuj litara .. bazena  mleka sam samo popio pred spavanje a 8 pack i dalje tu .. 25-30g kazeina, par grama <a href="http://www.exyu-fitness.com/shop/proteini/80-proteina.html"><a href="http://www.exyu-fitness.com/shop/proteini/80-proteina.html">wheya</a></a> ,secer popuni lepo glikogen ,masti nista strashno i cao .. naravno to je sve ako je ispostovana osnova predvidjenog kcal i makronutr. unosa ..

@nitro: dobar je charles samo kad ne reklamira supse :D a sve je stvar adaptacije ..


Eur J Clin Nutr. 1999 Apr;53 Suppl 1:S53-65.
De novo lipogenesis in humans: metabolic and regulatory aspects.

Quote
Eucaloric replacement of dietary fat by CHO does not induce hepatic DNL to any substantial degree. Similarly, addition of CHO to a mixed diet does not increase hepatic DNL to quantitatively important levels, as long as CHO energy intake remains less than total energy expenditure (TEE).

sustina priche
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Nitrom

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 859
  • Gender: Male
Odg: Beli hleb vs crni hleb i ostali izvori skrobastih UH
« Reply #19 on: May 30, 2011, 01:32:13 AM »
god damn you boy ure going well :D


samo fuck milk ....eggs and bread pre sleep ftw   Fatzzz+ JU ejch