EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: ako moze i meni pomoc oko ishrane  (Read 25286 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bojanh66

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 123
  • Gender: Male
ako moze i meni pomoc oko ishrane
« on: December 20, 2008, 10:25:17 AM »
pozdrav svima.da napisem kako se hranim pa da probamo da sklopimo sto bolju ishranu za misicnu masu u sklopu mojih finansija.
visina 180,tezina 75kg,89' godiste.
od namirnica svaki dan jedem:oslic,govedina,ponekad piletina,pirinac,mladi niskomasni sir,2 dozera wheya.

da napomenem da sebi svako jutro kad imam trening u teretani skuvam 400gr pirinca,sto je oko 300UH,a u danima kad ne treniram,skuvam oko 200gr pirinca.

prvi obrok oko 9h bude uglavnom oko 200 gr govedine ili oslica sa pirincom

drugi obrok oko 12h bude slican kao prvi

treci obrok oko 15h bude slican kao prvi

trening oko 16,17h,sve zavisi od vremena
pwm posle treninga 50gr amino whey i 50gr dexa

cetvrti obrok oko 17:30,18:30 cim dodjem kuci posle treninga bude otprilike kao prvi

peti obrok kao prvi samo bez pirinca

pred spavanje 450gr mladog sira ili 200gr (zavisi od finansija)

pitanja:

1.da li je potreban pirinac u 4 obroku,bojim se da je kasno za uzimanje pirinca tad ili ipak nije?

2.do kojeg vremena se sme konzumirati pirinac a da ne ode u salo,zato sto nekad dodjem kuci sa treninga i u 20h pa me zanima jel se tad sme pojesti pirinac?

3.kikiriki i bademi su mi preskupi,pa me zanima koliko da pijem kasika maslinovog ulja ili ako ima neki drugi izvor dobrih masti

imam jos pitanja ali prvo ako moze da se odgovori na ova 3 pitanja i neki komentar na ishranu,ako treba nesto menjati,dodati,oduzeti,pomeriti vreme nekog obroka ili tako nesto.
hvala unapred svima na pomoci

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #1 on: December 20, 2008, 11:12:24 AM »
da li mi se cini ili sam ja video negde vec tvoj nickname
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline bojanh66

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 123
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #2 on: December 20, 2008, 11:34:10 AM »
pa verovatno si video na par tema,vidis da imam 8 poruka :),pitao sam te na temi multivitamini i minerali o duovitu,poslao sam ti jednom privatnu poruku,zatim sam pitao jedno pitanje zasto nisam mogao da gledam profile clanova u temi "problem sa bazom" i to je to :).
a sem toga,ima me na jos 2 bodibilding foruma ne racunajuci ovaj :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #3 on: December 20, 2008, 11:53:04 AM »
ne na ovom forumu naravno..na drugim forumima, stim da na  xsportu imas i slike
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline bojanh66

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 123
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #4 on: December 20, 2008, 11:56:34 AM »
pa da,na xsportu imam nekoliko slika :wow: :innocent:

ako smo to resili,jel moze pomoc oko ishrane:) :)

Offline mikoshmarinin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 341
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #5 on: December 20, 2008, 01:49:55 PM »
1.da li je potreban pirinac u 4 obroku,bojim se da je kasno za uzimanje pirinca tad ili ipak nije?
Mislim da nece da smeta, to je obrok posle treninga tako da su ti ti ugljeni hidrati potrebni.

2.do kojeg vremena se sme konzumirati pirinac a da ne ode u salo,zato sto nekad dodjem kuci sa treninga i u 20h pa me zanima jel se tad sme pojesti pirinac?
Radis masu, ok je, do spavanja posle toga imas jos 2 dobra obroka.

3.kikiriki i bademi su mi preskupi,pa me zanima koliko da pijem kasika maslinovog ulja ili ako ima neki drugi izvor dobrih masti
Stavi na papir otprilike koliko cega ces da unosis u toku dana (proteina, masti i UH) pa u skladu sa time doziraj maslinovo ulje. Laneno seme mozes da dodas uvece sa posnim sirom (meni omiljena opcija trenutno) ili laneno ulje. Laneno seme nije nesto preterano skupo, mislim da je oko 200 dinara kilogram a tebi je za porciju dovoljno dve-tri supene kasike tj oko 40-50g semena. Ako si nekako u mogucnosti samelji semenke jer zbog tvrde opne se ne razgrade u stomaku ako ih ne sazvaces.

Ishrana je ok sto se tice proteina i uh, u poslednja dva ubaci neke masti.

Ako primetis da ide u nezeljenom pravcu, zameni u jos jednom obroku uh mastima.

Btw, kad kazes pirinac - koliko pirinca pojedes za obrok?

Offline bojanh66

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 123
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #6 on: December 20, 2008, 02:00:35 PM »
to me zanimalo,hvala puno :clap:

pirinca skuvam 400gr sto ispadne 800gr,pa u svaki obrok uzmem po 150,200gr tako da imam za 4 obroka,onako od oka uzimam otprilike,ali svaki obrok mi bude podjednak sto se tice pirinca.

e sad samo da pitam u vezi masti,keva mi kupi maslinovo ulje da mesam sa pirincem zbog lepseg ukusa,tako da mogu da pijem dnevno 1 ili 2 supene kasike,ali problem je sto ja nemam pojma koliko sam na taj nacin uneo masti i onda naravno da ne mogu da izracunam otprilike tacan unos masnoca.
proverio sam cene kikirikija i badema,otprilike je ista cena,1kg i jednog i drugog je oko 600,700 dinara,a ako uzmem u obzir da na 100gr i kikiriki i badem imaju oko 40 masti onda mi dnevno treba barem 100,150gr sto mi je malo skupo,tako da jedina opcija mi je maslinovo ulje ili to laneno seme sto si rekao ako uspem igde naci po ceni 200din 1kg :)

Offline Mackolina007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Female
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #7 on: December 20, 2008, 02:07:50 PM »
to me zanimalo,hvala puno :clap:

pirinca skuvam 400gr sto ispadne 800gr,pa u svaki obrok uzmem po 150,200gr tako da imam za 4 obroka,onako od oka uzimam otprilike,ali svaki obrok mi bude podjednak sto se tice pirinca.

e sad samo da pitam u vezi masti,keva mi kupi maslinovo ulje da mesam sa pirincem zbog lepseg ukusa,tako da mogu da pijem dnevno 1 ili 2 supene kasike,ali problem je sto ja nemam pojma koliko sam na taj nacin uneo masti i onda naravno da ne mogu da izracunam otprilike tacan unos masnoca.
proverio sam cene kikirikija i badema,otprilike je ista cena,1kg i jednog i drugog je oko 600,700 dinara,a ako uzmem u obzir da na 100gr i kikiriki i badem imaju oko 40 masti onda mi dnevno treba barem 100,150gr sto mi je malo skupo,tako da jedina opcija mi je maslinovo ulje ili to laneno seme sto si rekao ako uspem igde naci po ceni 200din 1kg :)

kako je tako skup kikiriki kod vas...  :boxed: ovde je duplo jeftiniji od badema...
mislim da ti je ok maslinovo ulje u tim kolicinama koje si naveo...i ja ga koristim...  :yes:

pozz

Offline bojanh66

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 123
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #8 on: December 20, 2008, 02:12:52 PM »
pa ne znam ni ja sam zasto je tako skup :nonono: :dunno:
cilj mi je da unosim masti oko 100-120gr kao sto mi je lazic napomenuo u temi "Masti" kako bih ispunio uslov od 3000kcal za dobitak misicne mase i povecanje telesne tezine.
evo da citiram taj deo
Quote
"masu" mozes da razvijes samo ako ne zakidas na proteinima i da imas unos preko 3000 kalorija dnevno
dakle trudim se da dnevno imam 200 proteina,300uh i 100 masti,sto znaci 800+1200+900=2900,znaci blizu je one cifre od 3000,mislim da ne smeta tih 100 :)

Offline Mackolina007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Female
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #9 on: December 20, 2008, 02:45:42 PM »
mozda da uzmes onaj majonez sa maslinovim uljem?  :innocent:  sta misli Lazic o tome?  :innocent: