EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Zablude  (Read 17517 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline malojaci

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 269
  • Gender: Male
  • potpis
Zablude
« on: August 28, 2007, 06:14:49 PM »
Evo nesto kontam koliko ima zabluda u narodu sto se tice bildera,prehrane,treniranja i slicno.Mogli smo u ovoj temi pisati koje su to,pokusati dokuciti kako su nastale i napisati koja je ustvari prava istina.

Evo recimo jedna cesta kod ljudi koji zele smrsaviti,cesto ih mozemo cuti kako govore:"Krenuo sam na dijetu,izbacio sam veceru."Ali zar se tako ne usporava metabolizam i dovodi do kontra efekta,usporimo metabolizam malim brojem obroka i velikim razmacima izmedju njih,a za rucak se obicno obilno jede jer treba izdrzati toliki period bez hrane i dolazi do toga da se tijelo brani na nacin da stvara zalihe.Umjesto da se tijelu da puno malih obroka kroz dan,pa cak i poslije 18:00 da bi se odrzao ubrzan bazalni metabolizam.

Ili kad nam poslije jela govore da ne smijemo lezati da se hrana slegne nego trebamo odmah ici u setnjicu ili neku drugu fizicku aktivnost.Ako smo unijeli kvalitetne namirnice u organizam valjda je logicnije dozvoliti da se ta hrana na miru svari da se iz nje izvuce maksimum,a i ako smo unijeli junk hranu ne vidim smisla od toga da odemo trcati i dodatno opterecavati zeludac koji se ionako bori da svari smece koje smo unijeli.

Ili kada slusam ljude u teretani kako pricaju da su na definiciji i da poslije treninga nista ne jedu,pa nije li to sjajno,unistimo misic treningom i onda ga jos patimo gladovanjem poslije i ne damo mu da se obnovi,pa sta nam je cilj gubiti salo ili misice?

Ako neko zna jos neku ili zeli napisati nesto o ovom sto sam ja napisao slobodno.
...na kraju svake priče ti ostanu lijepi snovi,
maštovite priče o lovi i sijećanja na lijepe dane,
ja rušim zidove iz glave i gledam život sa strane,
posmatram stare jarane koji pucaju kao grane...

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: Zablude
« Reply #1 on: August 28, 2007, 08:26:59 PM »
prvi put to cujem...  :crazy:
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!

Offline wldnbg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 508
  • Gender: Male
    • InfoPult
Odg: Zablude
« Reply #2 on: August 28, 2007, 10:18:10 PM »
prvi put to cujem...  :crazy:

Sta prvi put cujes?
filmovi.infopult.net

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: Zablude
« Reply #3 on: August 29, 2007, 06:27:13 PM »
kazem da mi je prvi put to cujem

Quote
"Krenuo sam na dijetu,izbacio sam veceru."Ali zar se tako ne usporava metabolizam i dovodi do kontra efekta,usporimo metabolizam malim brojem obroka i velikim razmacima izmedju njih,a za rucak se obicno obilno jede jer treba izdrzati toliki period bez hrane i dolazi do toga da se tijelo brani na nacin da stvara zalihe.Umjesto da se tijelu da puno malih obroka kroz dan,pa cak i poslije 18:00 da bi se odrzao ubrzan bazalni metabolizam.

zar je to moguce?!

Quote
Ili kada slusam ljude u teretani kako pricaju da su na definiciji i da poslije treninga nista ne jedu,pa nije li to sjajno,unistimo misic treningom i onda ga jos patimo gladovanjem poslije i ne damo mu da se obnovi,pa sta nam je cilj gubiti salo ili misice?
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!

Offline Sportasica

  • Miss fitness
  • *
  • Posts: 116
  • Gender: Female
Odg: Zablude
« Reply #4 on: August 29, 2007, 08:26:22 PM »
Naravno da je istina da ako se zeli smrsaviti da treba da se jede – ali zdravo. Da bi se postiglo to treba u organizam da unosis dovoljno potrebnih stvari, da sami misici koji su jako bitni I cine nekako ljepotu tu naseg izgleda tijela, ne bi “oronuli” I na kraju da ljudi ne bi izgledali ko anoreksicari ili ono kako se kaze “kost I koza”… Sta je poenta da dijeta koja se koristi nije gladovanje I izbacivanje nekih obroka – kako to obicno vecinom cure rade…
Kad se ne jede usporava se metabolizam – sta se time dobiva sami valjda znate – trosis misice, salkan ostaje ko privezan za tijelo. Cilj je jesti dobro I kvalitetno, zdravo, da bi nase kosti, misici, krvni I drugi sistemi u tijelu funkcionisali pravilno I dobro. Da bi imali dovoljno energije I snage za svakodnevne aktivnosti bez obzira sto eto zelimo “oslabiti na kilama” – sjetite se samo dijeta tipa te da se covjek drzi nekog voca u toku dana I nista ne jede, hajde dajte mu da radi neku maaalloo zahtjevniju fizicku aktivnost, koliko ce biti efektno to sta ce uraditi… pitanje, jer tako malaksao covjek tesko da moze sta raditi, pogotovo gladan I izmoren  Nula energije. Sta je poenta, malo unosis proteina, UH I dobrih masti – dijeta fol – sebi stetis, organizam nema sile da funkcionise kako treba, trosi ono sto vec ima u sebi od toga I sta dobijes na kraju – kostura. Jedi zdravo I jedi redovno, neka organizam ima ono sto mu treba da funkcionira pravilno, naravno onda ce se promjene vidjeti i upravo te koje zele.
Spor metabolizam – sporo sagorjevanje. Manja izdrzljivost na strest I napor. Svakavi razlozi za to mogu dovesti do bolesti tjelesnih sistema.
Brz metabolizam – Sve kontra efekti sporog metabolizma, s tim da imate na umu da ste vi ti koji sebi pomazete ili odmazete da se osjecate bolje I shodno s tim partite I ucite o svom tijelu kako vam reaguje na odredjene aktivnosti I ishranu…

Offline ica-beograd

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 973
  • Gender: Female
Odg: Zablude
« Reply #5 on: August 29, 2007, 09:53:48 PM »
Sjajna tema...stvrano znam jako puno ljudi koji zive u zabludi tipa kad dodju iz teretane nista ne jedu,jer onda kao sto su isli da vezbaju ako ce sad da jedu  :wallbash1:
A to za izbacivenje vecere je vec postala tradicija,znate ono nista posle 18 h?  :evillaugh:
Tako da je super ako pisu malo o tome oni koji se razumeju,pa da nestanu predrasude.
Iskreno,i ja sam pre par godina tako razmisljala,naravno to je sada davna proslost.Sve se promenilo...na bolje! :yes:
 :blowkiss:
"Optimista i u problemu vidi sansu, a pesimista i u sansi problem."

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Zablude
« Reply #6 on: August 29, 2007, 10:14:31 PM »
Jos jedna zabluda..Sto vise to bolje..evo jedan decak u teretani radio 26 serija za grudi..Samo sam mu rekao gde ce ti dusa!!!..ja mu malo pojasnio i sad kaze radi manje....18 serija...... :lol:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Zablude
« Reply #7 on: August 29, 2007, 11:03:19 PM »
Vidi se da je Igy dobar covek.........  :clap: :clap: :clap: posto sad radi 18,onda mu jos jednom objasni,pa da jos malo smanji  :evillaugh: :evillaugh: :evillaugh:
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Alex

  • Miss fitness
  • *
  • Posts: 514
  • Gender: Female
  • i'am the best so fuck the rest
Odg: Zablude
« Reply #8 on: August 30, 2007, 01:29:24 PM »
Jos jedna zabluda..Sto vise to bolje..evo jedan decak u teretani radio 26 serija za grudi..Samo sam mu rekao gde ce ti dusa!!!..ja mu malo pojasnio i sad kaze radi manje....18 serija...... :lol:
A,nije to nista...kod nas je jedna kretenka radila veslanje na donjem koturu 36 puta.Na pitanje zbog cega toliki broj ponavljanja,odgovorila je da je to za snagu

Offline Ted Arcidi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2126
  • Gender: Male
  • Stranger in the night. Sida in the morning.
Odg: Zablude
« Reply #9 on: August 30, 2007, 01:46:49 PM »
A,nije to nista...kod nas je jedna .ka radila veslanje na donjem koturu 36 puta.Na pitanje zbog cega toliki broj ponavljanja,odgovorila je da je to za snagu
a sto je radila mrtvo dizanje na lat masini :evillaugh: :evillaugh: :evillaugh:


Uploaded with ImageShack.us