EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pomoc..ishrana za dobijanje misicne mase. Zaposlen...  (Read 3616 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline popi88

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Pomoc..ishrana za dobijanje misicne mase. Zaposlen...
« on: February 02, 2014, 06:41:48 PM »
Pozdrav drugari. Trebala bi mi vasa pomoc, I vas savet u vezi ishrane za dobijanje misicne mase. Kada sam prva smena, sve je super. Imam tacnu ishranu I sve lepo isplanirano. Kada sam druga smena jako mi je nezgodno. Radim od 13h do 22h...trening mi je oko 10h, a ustajem u 8h. Ako moze neka pomoc oko plana ishrane? Nije mi problem da ponesem hranu na posao. Hvala unapred.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Pomoc..ishrana za dobijanje misicne mase. Zaposlen...
« Reply #1 on: February 03, 2014, 01:51:22 PM »
Kako jedes kad si prva smena?
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline popi88

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: Pomoc..ishrana za dobijanje misicne mase. Zaposlen...
« Reply #2 on: February 03, 2014, 04:57:29 PM »
Kada sam prva smena radno vreme mi je od 10.30 do 3.30. Ovo je neki plan koji sam gledao na netu, malo sam ga ja izmenio. Iskreno, nov sam u svemu ovome. Treniram tek mesec dana, usao sam u drugi mesec.

8h
- 100g ovsenih
- 5 belanaca, 2 cela jajeta
- 1 banana

11h
-Proteinski sejk
-50g oraha

14h
-200g pilece belo
-100g int. pirinac

17h
-100g int. pirinac
- 1 banana
- 200 pilece belo

18.30 - 20h Teretana (posle treninga Whey protein, 1 banana)

21h

- 200g ribe

Bio bih zahvalan da mi kazete gde gresim, I sta bih trebao da promenim. Takodje, ako mozete za ovu drugu smenu da mi pomognete. Nezgodno mi je zbog posla, ali zelim da koliko god mogu napredujem.

Samo jos da dodam..
Visok sam 188cm, tezak 90 kg...ali takva mi je gradja da bi svi rekli da imam oko 80kg.





« Last Edit: February 03, 2014, 06:30:49 PM by popi88 »

Offline EaZeeY

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 111
  • You mirin' brah?
Odg: Pomoc..ishrana za dobijanje misicne mase. Zaposlen...
« Reply #3 on: February 03, 2014, 06:43:13 PM »
izbaci orahe sa sejkom, dodaj proste UH

Offline filip85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 963
  • Gender: Male
Odg: Pomoc..ishrana za dobijanje misicne mase. Zaposlen...
« Reply #4 on: February 03, 2014, 06:49:42 PM »

izbaci orahe sa sejkom, dodaj proste UH


zbog čega to?

slobodno može da ostane taj obrok ili "međuobrok", sasvim je ok...


@popi88 - ok je ovo, ali generalno deluje mi malo hidrata za nabacivanje mase... ja bih ubacio hidrate i uz taj obrok u 21h... integralni pirinač, u principu, nema neke posebne prednosti u odnosu na beli, tako da ne moraš njega da forsiraš, praktično ti je svejedno...
takođe, u prvom obroku jedi cela jaja slobodno, ne moraš bacati žumanca...


za popodnevnu smenu, nema neke posebne filozofije, ovu količinu hrane rasporedi kako ti je zgodno, gledaj da to pojedeš u toku dana, a ako za neke 2 nedelje ne budeš dobijao ništa na masi, pojačaj hidrate (dodaj još 20-30 gr. uz svaki obrok pa prati)... proteine možeš, ali ne moraš, u principu ti je ovo dovoljno...

Offline EaZeeY

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 111
  • You mirin' brah?
Odg: Pomoc..ishrana za dobijanje misicne mase. Zaposlen...
« Reply #5 on: February 03, 2014, 07:20:07 PM »
Pa jel rekao da trenira u 10 tako da mu je ovo postworkout sejk. Tebi je ok da unosi masti uz sejk??

Offline popi88

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: Pomoc..ishrana za dobijanje misicne mase. Zaposlen...
« Reply #6 on: February 03, 2014, 07:21:28 PM »
Ne ne..ono mi je plan kada sam prva smena :) za drugu smenu smisljamo plan :) kada sam prva smena treniram u 18.30

Offline filip85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 963
  • Gender: Male
Odg: Pomoc..ishrana za dobijanje misicne mase. Zaposlen...
« Reply #7 on: February 03, 2014, 07:29:19 PM »

Pa jel rekao da trenira u 10 tako da mu je ovo postworkout sejk. Tebi je ok da unosi masti uz sejk??




koliko ja vidim, trening mu je od 18:30-20:00

Offline EaZeeY

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 111
  • You mirin' brah?
Odg: Pomoc..ishrana za dobijanje misicne mase. Zaposlen...
« Reply #8 on: February 04, 2014, 05:05:23 AM »



koliko ja vidim, trening mu je od 18:30-20:00
Ja sam ovo procitao a ovo dole nisam ni citao '' Radim od 13h do 22h...trening mi je oko 10h, a ustajem u 8h'' zato sam mislio da je ovo PWO.  :)

Offline Smoke

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Odg: Pomoc..ishrana za dobijanje misicne mase. Zaposlen...
« Reply #9 on: August 29, 2014, 02:29:07 PM »
Bilo mi je glupo da otvaram temu zbog jednog pitanja, pa sam ovdje..

Brzo punim 20 godina. Treniram 1 godinu i 5-6 mjeseci, sa 60 kila sam dosao na 90, bio malo masniji i smrsao na 80.. Onda sam nastavio sa masom i dosao do 85 i to je izgledalo onako kako sam htio..

I sad na ljeto uzmem kreatin, i dobijem 3 kila, vjerovatno je 95% toga bila voda.. Ali kad sam prestao sa kreatinom umjesto da se vratim na 85 ja sam polako mrsao do 83.5 kg..

Ishrana :
500g pirinca
600-700g junetine
15 bjelanaca , 7 zumanaca ... Nekad odem  i na 20 bjelanca i 10 zumanaca, ali to nije cesto..
100g ovsenih..
I cesto grickam bademe..

Moze li neko da mi objasni sa ovakvom ishranom kako to da ne mogu ni da odrzim kilazu nego je i gubim?  :crazy: