EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Bojan Veličković intervju za Borilački klub  (Read 2996 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Akademija Vitez

  • Moderator
  • *
  • Posts: 31
Bojan Veličković intervju za Borilački klub
« on: October 03, 2011, 09:24:31 AM »
Bojan Veličković intervju za Borilački klub

Bojan Veličković je za Borilački Klub govorio o osvajanju „Puta Ka Vatrenom Ringu“, meču u Americi, daljim planovima…

Bojan Veličković je velika nada srpskog MMA i borac kome se na osnovu dosadašnjih rezultata sa razlogom predviđa uspešna karijera. Nakoj osvajanja rijalitija „Put Ka Vatrenom Ringu“ otišao je u Ameriku gde je svojim nastupom oduševio domaću publiku i privukao pažnju velikih MMA organizacija. Nakon razgovora koji smo vodili, Bojan je uspeo i da se okiti zlatnom medaljom na svetskom prvenstvu u Combat Grappling-u.


Da se osvrnemo na “Put ka vatrenom ringu“ od koga je sve krenulo. Kako sada gledaš na ceo projekat?
Ako kažemo da je cilj rijalitija bio da se pronadje čovek  tj. borac koji može da ode u Ameriku i pobedi onda je rijaliti bio 100% uspešan. Mogu samo da kažem da mi je jako drago što sam bio deo tog projekta jer pored iskustva koje sam stekao , upoznao sam i par ljudi koji su mi sada jako dobri prijatelji!
 
Koliko ti je tokom “PKVR“-a značilo prisustvo dva naša velika MMA borca Rođe Radosavljevića i Gagija Tešanovića kao vođe ekipa, i koliko si zadovoljan treninzima kroz koje ste prošli?
Pa moram da kažem da je Gagijevo I Rodjino prisustvo u rijalitiju bilo od neprocenjive vrednosti, jer je njihovo iskustvo i podrška na treninzima i van njih svima mnogo značila!

U finalu PKVR-a si pobedio odličnog Nemanju Uverića. Šta misliš o Nemanji i kako je bilo boriti se pred punom halom?
Nemanja je momak koji poseduje sve osobine koje treba da poseduje jedan profesionalni borac! Vredan je, disciplinovan , hrabar i što je najvaznije mlad je i može jos dosta da napreduje, uskoro ima mec na WFC challenger-u na kom mislim da će pokazati sav svoj kvalitet! A što se tiče pune hale moram da kazem da mi je bilo veoma drago kad sam video ispunjenu halu i veliko zadovoljstvo boriti se pred svim onim ljudima!
 
Kao pobednika Puta ka vatrenom ringu, čekao te je put u Ameriku i meč za “Ring Of Fire“ organizaciju. Do toga je došlo dosta brzo nakon finala, da li te je to iznenadilo?
Iskreno nisam se nadao da će put za Ameriku uslediti tako brzo ali nisam imao puno izbora, malo sam odmorio , zalečio rane i nastavio dalje!
 
Deo priprema za taj meč, odradio si u Americi. Znamo da su u opciji bili “Extreme Couture Gym“ u Las Vegasu ili u “American Top Team“ u Majami. Zašto si se odlučio za ATT?
Pa šta da kazem , oduvek sam bio slab kad je Majami u pitanju. Još kad se pomene ATT mislim da ko se imalo razume u MMA zna da je to institucija za borilačke veštine u šta sam se i sam uverio kad sam stigao tamo. Pored toga u Majamiju sam imao par prijatelja koji su me dočekali i pomogli da se lakše snadjem!
 
Čuli smo da ti je jednom prilikom fokusere držao Bellator šampion i veliko MMA ime Hector Lombard. Kakve utiske nosiš iz ATT-a i kako je bilo trenirati za poznatim svetskim borcima?
Pored svih zvezda u ATT-u moram da izdvojim Hektora Lombarda koji mi je bio velika pordška i pored treninga, a pored Hektora bila mi je čast da upoznam i Tiaga „pit bull“ Alvesa koji je na trenigu veliki profesionalac i koji je uvek spreman da pomogne.
 

Tvoj protivnik na „ROF 41“, Jason Lee je prema informacijama iz Amerike važio za favorita. Kako je takav pritisk uticalo na tebe i da li si i jednog trenutka sumnjao u svoj uspeh?
Pa pritisak je bio dosta velik pred sam odlazak u Ameriku , jer ono što sam video i čuo o Jasonu je da je veoma iskusan, dobar u svim segmentima borbe i do tada neporažen borac. Ali opet posle priprema koje sam odradio u ATT-u sa borcima koji se takmiče u najprestižnijim organizacijama na svetu , moje samopouzdanje je bilo na vrhuncu i znao sam da ću  i ako ne uspem da pobedim sigurno imati šta da pokažem publici!
 
Američkog borca si nokautirao u drugom minutu meča. Kakav je bio tvoj “game plan“ za ovaj meč i da li si očekivao tako brzu pobedu?
Pa neki ozbiljan game plan nije ni postojao jer sam bio bez trenera sa kojima obično pričam o tome. Zbog toga mi je  jedina taktika koju sam imao bila da od samog početka protivniku nametnem pritisak jer sam video da se pod njim ne snalazi baš najbolje što se pokazalo kao vrlo uspešno!
 
Od autsajbera si nakon pobede postao pobednik večeri. Kakvi su komentari u Americi bili nakon meča?
Pa svi komentari koje sam ja čuo bili su više nego pozitivni što me i nije mnogo iznenadilo s obzirom na trajanje meča i način na koji sam ga završio , ali ono što me je ostavilo bez teksta je bilo da mi njihova publika koja mi je pre meča zviždala, posle meča prilazi sa foto aparatima i traži da se slika samnom i da mi čestita na sjajnoj pobedi. Sve u svemu, jedno jako lepo iskustvo!

Znamo da imaš više zanimljivih ponuda za nastavak karijere. Da li možeš da nam kažeš nešto više o tome?
Istina je da sam dobio par zanimnjivih ponuda od organizacija kao sto su Strikeforce i Bellator ali se tu jos ništa konkretno nije desilo tako da ne bih o tome da pričam za sada. Jedino što mogu da kažem sigurno je da se krajem godine vraćam u Ameriku da treniram , a moguće da bi tada mogao i da imam i sledeći meč.
 
Da li si svestan koliko ljudi je pratilo tvoj put od PKVR-a do Amerike? Koliko ti znači ta podrška?
Pa činjenicu da je rijaliti pratilo dosta ljudi sam postao svestan tek nedavno i moram da priznam da mi podrška koju dobijam od ljudi koji me prepoznaju na ulici i pišu na facebook-u dosta znači.
 
Nedavno si na FB-u promenio status u “single“. Da li je razlog za to velika popularnost ili…?
Naravno da to nije problem, ne dozvoljavam da „popularnost“ utiče na moj privatni život, a razloge za promenu mog statusa ne bih da iznosim!
 
Bojane puno ti hvala na vremenu koje si izdvojio za ovaj razgovor. Imaš li za kraj neku poruku za sve koji prate Borilački klub?
Moram da se zahvalim vama što se izveštavali ljude o dešavanjima iz Amerike i pružili priliku za ovaj intervju . Dugujem i veliki pozdrav  svima na forumu  koji su tražili i pratili  rezultate do ranih jutarnjih sati, hvala puno i trudiću se da nastavim sa dobrim rezultatima… OSUUU
A poruka… SLAVA BOGU!

Preuzeto sa http://borilacki-klub.com/