EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: marijam - dnevnik ishrane i treninga  (Read 20346 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline marijam

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 48
  • Gender: Female
marijam - dnevnik ishrane i treninga
« on: May 18, 2011, 06:12:58 PM »
kao prvo pozdrav svima
 nova sam na ovom forumu zovem se marija
ima par dana saznala sam za ovaj forum i veoma mi se sviđa vidim da ima dosta iskusnih ljudi i nadasve veoma prijatnih koji su voljni podijelit svoje znanje sa drugima to mi se njaviše sviđa
kao i dosta njih ovdje i ja imam problema sa kilažom :help:
sa vremena na vrijeme trudim se hraniti se malo bolje zdravije ali mi neuspjeva baš uglavnom neznam kombinirat namirnice
a i radim u pekari tako da jedem dosta toga nezdravoga katastrofa se osjećam u zadnje vrijeme i željela bih da smršam koje kilo  već par dana čitam ova upustva o prehrani ali mi je dosta toga i nejasno već sam probala bit na dijeti i izgubim ja koje kilo ali mi se vrati čim počmem jest i vidim da ću se samo sa time upropastit a to mi netreba pa ako bi mi netko mogao pomoći bila bih veoma zahvalna

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: marijam - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #1 on: May 18, 2011, 06:21:30 PM »
dobrodošla

šta ti konkretno nije jasno, i oko čega ti konkretno treba pomoć? pitaj  :)
posle bilo koje dijete ili bilo kakvog režima ishrane kile se vraćaju ako nastaviš (ili opet počneš) da jedeš ono što te i ugojilo, simple as that  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline marijam

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 48
  • Gender: Female
Odg: marijam - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #2 on: May 18, 2011, 06:29:40 PM »
pa otprilike količine mi nisu jasne i npr jučer sam jela juhu od kukuruza i vrhnja a nigdje ovdje nisam našla smije li to dvoje znam da je pitanje smiješno ali stvarno se nerazumijem i hvala što si se javila da mi odgovoriš na pitanje

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: marijam - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #3 on: May 18, 2011, 06:33:56 PM »
ok, vrhnje je nešto kao naša pavlaka ili kiselo mleko?
kod prerađevina je najbitnije da čitaš etiketu! pročitaj koliko proteina, masti i UH (carbohidrata) ima vrhnje. ako je 20% mlečne masti to ne smeš da jedeš na dijeti, ako je 1-3 može da prođe

kukuruz nije namirnica za dijetu


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline marijam

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 48
  • Gender: Female
Odg: marijam - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #4 on: May 18, 2011, 06:35:27 PM »
i na primjer koliko bih kruha dnevno smjela unijet u organizam  a i nezgodno mi je neke stvari uklopit u jelo jer radim do 15h svaki dan osim par dana mjesečno tako da sam sve glavne obroke na poslu i po ovome što sam pročitala ja bi kući kad dođem oko 16h i dok nešto spremim smjela jest samo proteine hvala na dobrodošlici

Offline marijam

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 48
  • Gender: Female
Odg: marijam - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #5 on: May 18, 2011, 06:40:37 PM »
znači trebala bih na neku dijetu samo što je meni sve što je meni pristupačno na mom poslu zabranjeno kako sam ovdje pročitala da je sir dobar mogu li to jest ujutro samo onaj mladi jer tamo nemam posnog ili i to nesmijem ako hoću da smršam ili npr šta bih što ima u pekari smjela jest da mi bude za doručak 

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: marijam - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #6 on: May 18, 2011, 06:56:55 PM »
treba nam više informacija
najbolje bi bilo da okačiš sliku pošto nemam predstavu kako izgledaš
testo se generalno ne preporučuje na dijeti jer većina onih koji imaju problema sa viškom kg imaju problema i sa insulinskom rezistencijom i testo ti ne pomaže u skidanju kg nikako

možeš spremiti nešto kod kuće, veče pre posla, pa poneti? ide leto, biće dosta salatica, toplo vreme ... milina za dijetu  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline marijam

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 48
  • Gender: Female
Odg: marijam - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #7 on: May 18, 2011, 07:08:14 PM »
da stavim sliku na profil hehe to bih trebala prvo da vidim kako napravit
a ovako visoka sam 165 a ima nekih 64 kg a najviše sala imam na stomaku i čim nešto i pojedem stomak mi se napuše
pa jeli ok na primjer da jedem  oko 5.30hkad krenem od kuće  dvopek jedan ili dva onaj integralni sa namazom od sira na primjer i jogurt uz to na poslu bi mogla jaja i neku salatu za doručak to je oik 10h i onda bi mogla npr neku voćku oko 13h i onda kad dođem kući jeli kasno da imam obrok sa ugljikohidratima tipa riža krompir neka čorba  to bi bilo oko 17h ili bi trebala prije to i smijem li tada uzet jednu integralnu kiflu uz taj obrok  i šta da onda večeram  šta je najbolje

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: marijam - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #8 on: May 18, 2011, 07:22:58 PM »
molim te pročitaj sticky teme iz ovog podforuma
očigledno voliš testo i ne želiš baš da ga se odrekneš  :)
probaj tako kako si rekla pa vidi dal može ili ne može, ja ovako napamet ne znam
fizička aktivnost je ravna nuli (šetnja se ne računa), a onda se natrpavaš pecivom iz pekare, pa još neki sirni namaz preko toga (koji ima PREVIŠE masti) ... ne znam kako da ti pomognem. ja ti mogu napisati jelovnik ali mi je očigledno već sad da ga se nećeš pridržavati, bar ne dovoljno dugo  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline marijam

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 48
  • Gender: Female
Odg: marijam - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #9 on: May 18, 2011, 07:39:45 PM »
joj izvini ako sam te umorila ne ja kruh uopće nejedem bjeli samo pojedem kiflu jednu najviše dnevno integralnu ali sam slaba na pitu to mi je slaba točka i to ću izbjegavat ubuduće a nisam napisala trčim ja nekad ili se rolam ili vozim kućni biciklo samo nemam vremena ujutro pa to najviše radim poslije podne kad dođem sa posla i malo se odmorim samo nemam neki ozbiljan raspored nego kad stignem  a volila bih ako ti nije problem da me uputiš npr kako ću i šta jest i kad i količinu i zaboravila sam napisat da pijem kavu dosta puta dnevno  3 ili 4 ali bez šećera sa mljekom koristim onaj umjetni zaslađivač i savjeti u vezi vježbanja su dobrodošli