EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: marijam - dnevnik ishrane i treninga  (Read 20346 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline marijam

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 48
  • Gender: Female
Odg: marijam - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #20 on: May 20, 2011, 09:26:01 PM »
evo došla sa trčanja istrčala jedan kilometar onako lagano i onda probala uradit malo hiit trening uspjela sam napravit tri kruga 300m sporije pa 100 brzo više nisam mogla
napravila par čučnjeva i par iskoraka
a joj neznam šta ću sad za taj kefir jer dobila sam tibetansku gljivu i zato pijem taj kefir jer on se pije kao posljednji obrok uvečer a ja gljivu potopim u ono mljeko 0.9% masnoće tako da sad i neznam jeli to kao onaj u trgovinama kefir a to bit trebala pit još par dana (pije se 20dana pa se napravi pauza od 10) pa sam tad u fazi pauze mislila preć na posni sir ili da prestanem to uzimat
sad sam zbunjena 

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: marijam - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #21 on: May 20, 2011, 09:44:06 PM »
ako piješ zbog zdravlja, iz nekih posebnih razloga,nastavi!
ne možeš držati dijetu na račun zdravlja


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline marijam

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 48
  • Gender: Female
Odg: marijam - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #22 on: May 20, 2011, 10:00:47 PM »
pa u zadnje vrijeme sam imala problema sa probavom i želudac me počeo bolit pa mi je jedna rodica dala tu gljivu koliko sam čitala o njoj činila mi se dobrom pa sam uzela da probam  evo nigdje nemogu nać koliko je to kalorija i koliko čega ima ali nebi htjela da unosim ugljikohidrate prije spavanja sad se još bojim da će me to ugojit :dunno:

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: marijam - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #23 on: May 20, 2011, 10:09:13 PM »
ne mogu se igrati lekara, ne znam šta ti je sa probavom ili želucem, ali možeš probati da jedeš zdraviju i laganiju hranu, bez testa, sa dosta povrća, pa se možda situacija i bez gljive popravi  ;)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline marijam

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 48
  • Gender: Female
Odg: marijam - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #24 on: May 20, 2011, 11:01:14 PM »
ok Und hvala puno na informacijama sad kad sam ju krenila pit završit ću još koliko mi je dana ostalo i pratit ću kilažu redovito za sad mi probava ovako funkcionira super sad neznam jeli to od nje ili nečeg drugog jer već mjesec dana otprilike radim 3 puta tjedno neki aerobni trening a kad završim sa njom preći ću na posni sir kako si mi predložila a sad mi je za početak bitno da se naučim jest više puta na dan i da naučim kako šta kombinirati i da me ti ispraviš ako negdje griješim onda ću ovo da shvatim kao priprema za dijetu
i ispričavam se što nisam dobro otvorila novu temu tj. po pravilima ovog foruma  :hitself:
nadam se da se neljutite puno nisam to vidila a pročitala sam sve što ste ti i lazić napisali kako smršati uputstva
samo nisam skužila to neko cikliranje UH  :hitself:

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: marijam - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #25 on: May 21, 2011, 09:13:36 AM »
nije problem  :)

ne moraš da ih cikliraš za sad, nije ti neophodno
sistem kod cikliranja je sledeći: u toku nedelje imaš dane sa malo UH (ili ništa), sa nekim srednjim unosom UH, i sa dosta UH (jedan eventualno 2 dana)

kao što rekoh nije ti neophodno, da se ne bi gubila u svemu ovome. probaj prvo kao što si i sama rekla da se privikneš šta da jedeš, kad i kako da kombinuješ
veći broj obroka (5 i više) ima veliku ulogu na dijeti (pogotovo za početnike), lakše ćeš tako odolevati ostaloj hrani, jer nećeš biti gladna, i dok trepneš opet ćeš trebati da jedeš, tako da se prvo potrudi da se na to navikneš (na veći broj obroka)

nije problem skinuti salo, samo treba biti uporan  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Odg: marijam - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #26 on: May 21, 2011, 10:10:09 AM »
Za sta si mislila koliko ima kcal? Za kefir ili za tu gljivu? Za gljivu nisam uspeo da nadjem, ali za kefir ti pise na svakoj casi. Evo za Balans kefir (ne znam ni da li kod nas ima neki drugi):
Energetska vrednost: 54kcal
Proteina: 3,0g
Ugljenih hidrata: 4,6g
Mlecna mast: 2,5g
Oligofruktoza: 1,0g

Inace evo ovde imas o toj gljivi, i razlici izmedju kefira i jogurta:
http://www.facebook.com/topic.php?uid=114260178905&topic=8653
http://prescriptionforlife-blog.blogspot.com/2009/07/tibetan-mushroom.html
Tako da bi mozda mogla umesto kefira da koristis nemasni jogurt (mada je i tu pitanje koliko je on tih bakterija izgubio u tom procesu pravljenja).

I ja mislim da ce sa sredjenom ishranom nestati ti problemi sa stomakom, tako da ti ta gljiva nece ni trebati. Na tebi je da probas pa da vidis. Vecina ljudi i ima problema sa varenjem zbog neadekvatne ishrane i prekomernih "doza" u jednom obroku ili tokom citavog dana  :)

Offline marijam

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 48
  • Gender: Female
Odg: marijam - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #27 on: May 22, 2011, 12:16:56 AM »
ok Und onda ću za sad tako  ;)
ovako je izgledao današnji dan
5.30h musli sa jogurtom
7.45 kava
11h teleći kotlet sa spanakom
13h zdjelica jagoda oko 200g
16.30h 4 bjelanca i dvije rajčice
21h kava
22.30h onaj kefir
 uradila hiit trening na kućnom biciklu 15min minut sporo pa 20sek brzo
pratila sam puls išao je otprilike od 115-125 na sporom i oko 140 na brzom
popila sigurno 2l vode i 0.4dcl zelenog čaja
na vagi sad imam 63kg
Za sta si mislila koliko ima kcal? Za kefir ili za tu gljivu? Za gljivu nisam uspeo da nadjem, ali za kefir ti pise na svakoj casi. Evo za Balans kefir (ne znam ni da li kod nas ima neki drugi):
Energetska vrednost: 54kcal
Proteina: 3,0g
Ugljenih hidrata: 4,6g
Mlecna mast: 2,5g
Oligofruktoza: 1,0g

Inace evo ovde imas o toj gljivi, i razlici izmedju kefira i jogurta:
http://www.facebook.com/topic.php?uid=114260178905&topic=8653
http://prescriptionforlife-blog.blogspot.com/2009/07/tibetan-mushroom.html
Tako da bi mozda mogla umesto kefira da koristis nemasni jogurt (mada je i tu pitanje koliko je on tih bakterija izgubio u tom procesu pravljenja).

I ja mislim da ce sa sredjenom ishranom nestati ti problemi sa stomakom, tako da ti ta gljiva nece ni trebati. Na tebi je da probas pa da vidis. Vecina ljudi i ima problema sa varenjem zbog neadekvatne ishrane i prekomernih "doza" u jednom obroku ili tokom citavog dana  :)
nemanja mislila sam koliko kalorija ima taj kefir što se dobije jer ja tu gljivu potopim u mljeko od 0.9%masnoće  to procijedim nakon 24h i popijem pa sad ako je ista vrijednost toga kao i mljeka onda znam koliko čega ima a neznam sigurno jeli ista ili nije šta se tu dešava  :) tj dok to fermentira

Offline marijam

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 48
  • Gender: Female
Odg: marijam - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #28 on: May 22, 2011, 12:19:19 AM »
da se ispravim za trening trajao 15min radila 20sec brzo pa min sporo

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: marijam - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #29 on: May 22, 2011, 09:03:24 AM »
malo proteina  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads