EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Saxy - jelovnik  (Read 3628 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Saxy

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Male
Saxy - jelovnik
« on: August 31, 2011, 09:09:58 AM »
Ovako, registrovao sam se ovde ranije, imao sam manji problem sa viskom kilograma, i zapoceo temu, iscitao svasta nesto, ali u medjuvremenu sam bas aktivirao, tako da sa nekim minornim izmenama u ishrani dosao sam do zeljenih rezultata 93-94 kg na mojih 187cm. Sad uvek moze bolje, ali ja sam otisao na gore. Da ne davim kako je doslo do toga, to je svima jasno.
U svakom slucaju sada imam oko 112kg, i to mora da se sredi.
Ponovo sam iscitao par tema ovde u vezi gubitka kilograma, tako da evo nekog programa ishrane do koga sam dosao, pa bih bio zahvalan svakom komentaru, jer nemam predstavu da li je to ok.
Bazirao sam se na namernicama koje su mi lako dostupne.

BMR = 2360
TDEE = 2360 * 1.55 = 3658 (krenuo sam u da vezbam u teretani i imacu u najgorem slucaju 4-5 treninga u toku nedelje)
to umanjeno za 20% dodje do cifre od 2926

evo sta sam ja imao na umu, samo sada nisam imao vremena da proracunam tacno sve koliko kalorija, ali ovo bih jeo, u kolicinama da ispunim uslove koje je napisao Lazic u svom uputsvu.
2gr proteina po kg, samo mi nije jasno u kojoj meri da rasporedim ostatak kalorija kada zadovoljim potrebe za proteinima, na UH i masti. ima li neka mera koliko UH treba da unesem, ili sam  negde preskocio nesto citajuci.
 

07:30         - ovsene sa jogurtom ili samo jogurt (ne znam koliko je dobro samo jogurt, ja volim da ga pijem)
                  - jaja (kombinacija sa parcetom sira, ili belanca sa nekim celim jajetom)


09:00         - tu moram neku vocku da pojedem ili saku badema ili nesto sto mogu da jedem dok sam za racunarom (tada nemamo pauzu za klopu, a firmi nije
                    dozvoljeno da se jede neki sendvic ili tako nesto za racunarom, svaki predlog je dobrodosao)

13:00         - piletina sa nekom salatom (kupus, zelena salata, pradajz...)


16:30         - isto sto i u 12:00


20:00         - meso i salata ili jaja ako sam trenirao u teretani, u suprotnom parce sira solja jogurta tako nesto

Hvala puno unapred za svaku pomoc.
« Last Edit: August 31, 2011, 10:13:03 AM by Und3i2c0v3i2 »
Vincent Thomas "Vince" Lombardi
"Football is not a contact sport, it's a collision sport - dancing is a contact sport."

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Saxy - jelovnik
« Reply #1 on: August 31, 2011, 10:20:24 AM »
3000 kcal nije dijeta, nemaš ti 112kg mišića

07:30         - ovsene sa jogurtom ili samo jogurt (ne znam koliko je dobro samo jogurt, ja volim da ga pijem)
                  - jaja (kombinacija sa parcetom sira, ili belanca sa nekim celim jajetom)

koju količinu proteina, uh i masti ima jogurt? stavi na papir pa ćeš videti da li ide samo jogurt
parče sira podrazumeva da je sir tvrd, polumasni/punomasni? to nije za dijetu

09:00         - tu moram neku vocku da pojedem ili saku badema ili nesto sto mogu da jedem dok sam za racunarom (tada nemamo pauzu za klopu, a firmi nije
                     dozvoljeno da se jede neki sendvic ili tako nesto za racunarom, svaki predlog je dobrodosao)
 

uzmi voćku ili 50gr badema/kikirikija

20:00         - meso i salata ili jaja ako sam trenirao u teretani, u suprotnom parce sira solja jogurta tako nesto.

možeš da jedeš ellu, meso, (ili ako baš nisi gladan belanca ili šolju jogurta)

moraš još da čitaš, mnoge stvari ti nisu jasne  :)
 
 
 


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Saxy

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Male
Odg: Saxy - jelovnik
« Reply #2 on: August 31, 2011, 11:06:57 AM »
Naravno nastavicu sa citanjem, moze li mi neko, dok mi neke stvari ne postanu jasnije da mi kaze koliko kcal da unosim u toku dana?
I da li ta kolicina treba da varira u odnosu na to da li tog dana vezbam ili ne?


Hvala puno na odgovoru.
Vincent Thomas "Vince" Lombardi
"Football is not a contact sport, it's a collision sport - dancing is a contact sport."

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Saxy - jelovnik
« Reply #3 on: August 31, 2011, 11:27:12 AM »
stavi sliku, i napiši trening
kako misliš da ti ovako napamet kažemo koliko ti kcal treba, nit znamo koliko mišića tu ima, niti znamo kako treniraš

112kg može da bude ovo


ili ovo



Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Saxy

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Male
Odg: Saxy - jelovnik
« Reply #4 on: August 31, 2011, 05:35:47 PM »
evo slika od pre par min...

Trening je manje vise ovakav, neko vreme cu ici svaki drugi dan u gym, da bih probio upale i malo se privikao, posle sam mislio da treninram 2dana sa jednim danom pauze, i u jednom od ta dva dana da radim 30-ak min kardia (bicukla -)





Vincent Thomas "Vince" Lombardi
"Football is not a contact sport, it's a collision sport - dancing is a contact sport."

Offline Saxy

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Male
Odg: Saxy - jelovnik
« Reply #5 on: September 01, 2011, 02:38:03 PM »
Mozda trening nisam napisao kako treba, vezbao bih dva dana sa jednim danom pauze...


1 grudi biceps
2 ledja i triceps


negde tu bih uglavio ramena, jer imam povredu kolena koja me sprecava da radim noge kako treba, pa da radim 3-1. Ne znam da li je pametno da mi treci dan bude npr ramena i kardio, ili je to vec premalo kardio vezbanja.


Znam da ce dosta vas reci imas sve na forumu citaj trazi, isto tako ima sve i na netu, gomila informacija se moze naci svuda, pomoc ne, tako da cu biti zahvalan za svaku pomoc.
Vincent Thomas "Vince" Lombardi
"Football is not a contact sport, it's a collision sport - dancing is a contact sport."

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Saxy - jelovnik
« Reply #6 on: September 01, 2011, 06:17:18 PM »
a kad planiraš da radiš noge?

ne treba tebi preko 1800kcal


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Saxy

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Male
Odg: Saxy - jelovnik
« Reply #7 on: September 01, 2011, 06:29:09 PM »
pa zbog toga sam mislio da radim bike kao kardio, meni bi i lakse bilo da ubacim jos jedan dan kada cu raditi noge i ramena, ali ne mogu skoro nista da uradim kako treba, osim shuta i  zadnje loze na masini, i listova naravno...

Kontao sam da ce mi taj kardio doci kao neki treninig za noge, jer bih radio na biciklu.

I samo kada rasporedim dovoljno poteina u tih dnevnih 1800 kcal, kako posle da rasporedim uh i masti u kojoj razmeri ili kako se to vec radi.


Vincent Thomas "Vince" Lombardi
"Football is not a contact sport, it's a collision sport - dancing is a contact sport."

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Saxy - jelovnik
« Reply #8 on: September 01, 2011, 06:33:35 PM »
kardio nema veze sa treningom nogu, trening u teretani treba da bude anaerobna aktivnost, a kardio spada u aerobne aktivnosti, totalno je drugačiji mehanizam

masti ne treba dodatno da unosiš jer gotovo svaki izvor proteina ima skrivenih masnoća, s tim da bi dobro bilo da kupiš omega 3 kapsule (9-10 kom dnevno), ako nešto pečeš ili dinstaš možeš da sipaš maslinovo ulje (naravno u nekoj minimalnoj količini) i to je to od masti

što se tiče UH ovsene za doručak, eventualno pirinač, krompir, pasulj, grašak za ručak

napiši jelovnik pa ćemo ispraviti


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Saxy

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Male
Odg: Saxy - jelovnik
« Reply #9 on: September 02, 2011, 10:47:16 AM »
ovako sam ja smislio...




                                                                   
07:30  dorucak 100gr ovsenih i jogurt


09:00  jabuka/ kurska ili 50 gr kikirikija (nasao sam peceni, nisam nasao bademe, za sada najbolje sto sam uspeo da pribavim)


13:00 200gr pileceg belog i salata ili tunjevina


16:30 isto kao i u13


18:00 trening


20:00 ella (samo da skontam gde da je kupim i koliko bih jeo u zavisnosti od kcal) ili jaja, ili meso, ili jogurt
Vincent Thomas "Vince" Lombardi
"Football is not a contact sport, it's a collision sport - dancing is a contact sport."