EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Vegetarijanac-ishrana za masu  (Read 30430 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: Vegetarijanac-ishrana za masu
« Reply #10 on: August 05, 2007, 10:30:12 PM »
postoji samo Jogurt 2,8%mm i Jogurt Light 0,1%mm....nasla sam na sajtu... :evillaugh:
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: Vegetarijanac-ishrana za masu
« Reply #11 on: August 05, 2007, 10:35:13 PM »
ima light i 0.5% dukat ,nema manje bar ja nisam nasla ..

Offline wldnbg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 508
  • Gender: Male
    • InfoPult
Odg: Vegetarijanac-ishrana za masu
« Reply #12 on: August 06, 2007, 01:32:51 AM »
Uvek sam se pitao zasto ljudi odlucuju da budu vegetarijanci..I nikad mi nije bilo jasno..One price da je to "zdraviji zivot" ne piju vodu-jer se bas zbog nekompletne ishrane desava suprotno..Jedino ako je u pitanju neki princip...
Po sebi znam-uz svu mogucu ishranu-jaja,riba,meso,tone tunjevine,posnog sira itd + whey,glutamin-pa jedva uspevam da dobijam malo po malo na masi(cistoj bez masti)..
Jednostavno-kako se hranis tako ces i da izgledas-kakav god ti bio trening...Zao mi je- ali je tako...
filmovi.infopult.net

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Vegetarijanac-ishrana za masu
« Reply #13 on: August 06, 2007, 01:46:38 AM »
Slazem se apsolutno sa tobom oko tog "zdravog" momenta. Vegetarijanstvo je filozofija ;) Ipak, da ne ulazimo sada u pricu zasto je neko vegetarijanac. Ima dosta ljudi koji cak i uz takvu ishranu uspevaju da izgledaju odlicno. Eto, uzmi svoj primer. Napisao si sta sve jedes i koju suplementaciju koristis, pa ipak ide tesko. A sigurna sam da znas bar jednu osobu koja sa ne toliko sredjenom ishranom i bez suplemenata izgleda bolje od tebe. Tako je to i sa vegetarijancima :) Neko uspe da uradi posao lakse, neko teze, neko nikada ne izgleda dobro. Cinjenica je da su oni u startu u losijoj poziciji ali nije nemoguce da i pored toga naprave odlicno telo.
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline wldnbg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 508
  • Gender: Male
    • InfoPult
Odg: Vegetarijanac-ishrana za masu
« Reply #14 on: August 06, 2007, 02:34:31 AM »
Slazem se apsolutno sa tobom oko tog "zdravog" momenta. Vegetarijanstvo je filozofija ;) Ipak, da ne ulazimo sada u pricu zasto je neko vegetarijanac. Ima dosta ljudi koji cak i uz takvu ishranu uspevaju da izgledaju odlicno. Eto, uzmi svoj primer. Napisao si sta sve jedes i koju suplementaciju koristis, pa ipak ide tesko. A sigurna sam da znas bar jednu osobu koja sa ne toliko sredjenom ishranom i bez suplemenata izgleda bolje od tebe. Tako je to i sa vegetarijancima :) Neko uspe da uradi posao lakse, neko teze, neko nikada ne izgleda dobro. Cinjenica je da su oni u startu u losijoj poziciji ali nije nemoguce da i pored toga naprave odlicno telo.
Postoje neke cinjenice koje su jednostavno takve kakve jesu...A najvece od njih je:misic se gradi od proteina..I to od raznih vrsta proteina-a presudnu ulogu imaju proteini zivotinjskog porekla...I tu nema filozofije,jednostavno bez proteina nema misicne mase...Koliko god ti bio genetski nadaren ne mozes misic stvoriti ako "pases travu"...A za ovo sto si rekla-"A sigurna sam da znas bar jednu osobu koja sa ne toliko sredjenom ishranom i bez suplemenata izgleda bolje od tebe"-ne,ja nikad nisam video nekog ko eto bleji,jede sta stigne ili kad stigne i radi sklekove kad se seti i da izgleda bolje od mene..Iako je "bolje"-diskutabilna rec..Naravno da ima milijardu ljudi koji izgledaju bolje od mene ali oni sigurno nisu vegetarijanci..
filmovi.infopult.net

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Vegetarijanac-ishrana za masu
« Reply #15 on: August 06, 2007, 03:03:56 AM »
Hajde, nemoj odma' tamo da si se nasao uvredjen :) Nisam mislila na "nekog ko eto bleji,jede sta stigne ili kad stigne i radi sklekove kad se seti" ali nema veze. Zaboravi to poredjenje. Htela sam da kazem da i ta trava koja se "pase" ima nesto korisno a ako nema, onda postoje nacini da se nadoknadi nedostatak.
Sve sto si rekao o izgradnji misica stoji ali ne mozes biti tako iskljuciv i smatrati da je vegetarijancu nemoguce da se nabilda. Licno smatram taj nacin ishrane neprirodnim, ali to ne znaci da cu nekom ko se odlucio za to reci da mi nije jasan zasto se tako hrani i da nema sanse da izgleda dobro jer ne jede meso kad sanse postoje.
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline wldnbg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 508
  • Gender: Male
    • InfoPult
Odg: Vegetarijanac-ishrana za masu
« Reply #16 on: August 06, 2007, 03:46:44 AM »
Ma gde uvredjen :)Zao mi je ako je tako zvucalo :)...-samo sam hteo preko toga da kazem sta mislim o vegetarijanstvu..Nekom se nece svideti to misljenje,ali sta da radim -moje je i stojim iza njega...Ovo je forum na kom se govori o pravilnom treningu,ishrani...I mislim da se ovde treba raspravljati o takvim stvarima...Ako je ovde rec o izgradnji misica-onda treba dati adekvatan i iskren odgovor koliko god on bolan bio:postoje pravila po kojima svi ovde igraju jer su ona kao takva ispravna 100%
Slazem se sa tobom-nije da nista ne moze da se uradi..Ali da dobije 5kg cistih i da bude izdefinisan kao sto bi on kaze da bi zeleo je nemoguce sa ishranom koju on fura..Cak i za 95% ljudi ovde,koji se hrane kako treba,5kg cistih misica je misao...
Pozdrav Tanja :blowkiss:
filmovi.infopult.net

Offline superchick

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 93
  • Gender: Female
Odg: Vegetarijanac-ishrana za masu
« Reply #17 on: August 06, 2007, 08:26:36 AM »

p.s.
pretpostavljam da ce mnogi odmah reci kako to nije moguce, takose hraniti i ocekivati neke rezultate, no preskocimo takve rasprave i ako mozete recite mi molim vas sto bolje savjete.


u iscekivanju vasih odgovora, hvala odmah.

Fino covek kaze da mu ne kvarite temu.

Ja, ne mogu da razumem potrebu ljudi koji jedu meso da svoju filozofiju stalno i iznova namecu drugima. Pa i vasa filozofija o zdravlju ne prolazi. I cemu sve to sad? Nismo deca, odluka je pala, iz bilo kog razloga, i ne ocekujes valjda da ce zbog tvog posta njegova odluka da se promeni?

Offline dushe

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 559
  • Gender: Female
Odg: Vegetarijanac-ishrana za masu
« Reply #18 on: August 06, 2007, 11:45:17 AM »
tofu mi je skup a seitan mogu doma sam napraviti, mogu i tofu naravno ali za to treba puno vise vremena i znanja.

i mozes li mi molim te reci ako znas sastav tog Pancevackog jogurta?
Da,i ja pravim seitan.njami.
Tofu ja kupujem,ne znam ga praviti :dunno:

Mislim da u Hr imas posni jogurt,bezmasni.
Pitaj u velikim tgovinama :dunno:
Ja ovdje kupujem bezmasni. 0 % masnoce.

Offline superchick

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 93
  • Gender: Female
Odg: Vegetarijanac-ishrana za masu
« Reply #19 on: August 06, 2007, 02:57:05 PM »
I ja uzimam fromage frais (to bi bio nekakav sir svezi) sa 0% m.m. Pijem i taj jogurt i sem sto su malo "suvlji" i nema neke razlike.
Zato sam malo sumnjicava... jel moguce da nema masti uopste???