EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Zgibovi - opadanje snage?  (Read 43379 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Zeka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 167
  • Gender: Male
Zgibovi - opadanje snage?
« on: February 26, 2007, 11:15:52 PM »
Nakon danasnje ture vezbi za ledja, gde najvise akcenta mi je na zgibovima (klasicni sa pothvatom i siroki sa prekohvatom), poceo sam vec da se brinem. Ovo mi je treca nedelja vezbi od kada sam sastavio novi program, i ono sto mi se dogadja je da svaki naredni put mogu sve manje samostalnih ("pravih", bez drzanja nogu) zgibova da uradim.

Radim na dobijanju mase, 3 puta nedeljno, raspored po glavnim grupama ide ovako:
1. ledja + bicepsi
2. pauza
3. grudi + tricepsi
4. pauza
5. noge + ramena
6. i 7. dan pauza

Tesko da je pretreniranje u pitanju, ipak je to nedelju dana od vezbe do vezbe, nije mi jasno kako u svemu drugom jacam, a tu sam rapidno sve slabiji!? Slican sindrom sam imao i letos, ali sada je mnogo drasticnije.

Inace, zgibove radim u super serijama, ali to vise nije bitno, posto sam dotle dogurao da samo u prvoj mogu par (bukvalno: 2!) komada potpuno sam da uradim, sto me danas bas izdeprimiralo. Tesim se da sam poceo da dobijam na tezini, sto jeste tacno, ali ne toliko da mi se svaki put vise nego prepolovi snaga! Pre mesec dana, kada sam se tek pripremao za ustaljene vezbe, radio sam sa sve tegovima na nogama (2x1.1kg) vise ponavljanja nego sad bez iceg.

Definitivno negde opasno gresim, zna li neko uzrok problema?

P.S. - trenutno radim u kućnoj varijanti, tako da nemam puno alternativa (lat mašina i slično), a u svakom slučaju hoću da usavršim ovu vežbu.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #1 on: February 26, 2007, 11:22:47 PM »
napavi sistem za jacanje..
Npr neka ti neko drzi noge da se podignes,on se skloni  ti se samo spustaj sto sporije...tako uradi 3x6 ponavljanja..
sledeci trening radi tako 8,pa sledeci 10 .nemoj da radis jos normalna ponavljanja.kada to odradis..onda se javi da ti kazem sta dalje..inace ovo negativno ponavljanje ce ti se jako svideti u smislu kako ce ti se odraziti na ledja ..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Zeka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 167
  • Gender: Male
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #2 on: February 26, 2007, 11:27:05 PM »
Super, hvala ti!  ;)

Definitivno ću probati, zvuči zanimljivo, pa javljam za nekoliko nedelja...  :sport:

Offline Velja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 845
  • Gender: Male
  • :)
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #3 on: February 27, 2007, 12:33:23 AM »
Kad smo vec kod opadanja snage...imam i ja nesto da te pitam Lazicu!

Pazi ja sam trenirao plivanje ranije nekih dve godine, u medjuvremenu sam krenuo u teretanu i isao uporedo i na plivanje i u gym! U pocetku je bilo sve super, ali kasnije (nakon nekih 4 meseci) sam primetio da mi je nekako postalo mnogo tesko da dizem u teretani! Posto mi je predstavljalo problem ja sam popricao sa nekim trenerima, sto plivanja, sto instruktora u teretani, i oni su mi rekli da od plivanja zestoko opada tonus misica! Kao ako radis na eksplozivnosti i snazi onda ti plivanje ne ide u korist!!! Kasnije sam prestao da plivam, naravno nije to bio razlog vec jednostavno mi je dosadilo a i hladna voda u Pinkiju (sportska hala)!
E ajde mi sad ti to malo pojasni! Da li je sve to istina? Posto meni to nekako nije logicno jer plivanje vazi za jedan od najboljih sportova u kojima podjednako koristis svaki misic na telu, i ima dosta sprintova, raznih naglih ucestalih pokreta, imao sam i dosta suvih treninga! Sve ovo nekako bi trebalo da utice pozitivno na eksplozivnost i snagu...
Jedini način da izbegnes greške je da steknes iskustvo.
Jedini način da steknes iskustvo ... je da činiš greške.

Zašto da ulazim u život, kad odatle niko živ nije izašao.

Offline zlivan

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 16
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #4 on: February 27, 2007, 01:03:06 AM »
Tesko da je pretreniranje u pitanju, ipak je to nedelju dana od vezbe do vezbe, nije mi jasno kako u svemu drugom jacam, a tu sam rapidno sve slabiji!? Slican sindrom sam imao i letos, ali sada je mnogo drasticnije.
A mozda je bas u tome problem, u nedovoljno cestom izvodjenju zgibova?
Postoji nekoliko metoda za poboljsanje, a skoro svi podrazumevaju cesce izvodjenje veceg broja zgibova bez spaljivanja nervnog sistema.
Prouci sledece, nadam se da baratas bar elementarnim engleskim ;)
Synaptic Facilitation
Ladders

Offline Zeka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 167
  • Gender: Male
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #5 on: February 27, 2007, 09:43:17 AM »
Baratam i staroengleskim ako treba!  :lol:  ;)

Što se nedovoljno čestog izvođenja tiče, ne bih rekao da je u tome stvar. Prošlog leta sam imao sličan problem kao i sada, tada sam radio zgibove svaki drugi dan i dešavala se ista stvar, pa kada sam proredio na dva puta nedeljno, vratilo se u neku normalu.

Na stranu to što mi je ova vežba sastavni deo programa koliko i svaka druga, pa ako je svim drugim mišićima sasvim ok da dobro i ravnomerno napreduju iz nedelje u nedelju (pošto u toku nedelje svaki deo tela odradim po jedanput), ostalo mi je nejasno zašto leđa zahtevaju drugačiji tretman... Pre nekih 4-5god, kada sam prvi put išao u teretanu, radio sam na lat mašini, i tu je isto bilo lepog i stalnog napredka (kada sam dostigao određenu kilažu na mašini, prešao sam na zgib i išlo je fino).

Probaću ovaj Lazicev sistem, pa cu javiti prve utiske, a kasnije i krajnji rezultat.  :flex:

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #6 on: February 27, 2007, 10:34:44 AM »
A JESI NEKADA RAZMISLJAO DA NE RADIS ZGIBOVE U OPSTE?/.

MISLIM.....STARA SKOLA I TE FORE JE ODAVNO NAPUSTENA,I U NEDOSTATKU BOLJEG I PAMETNIJEG RESENJA ZGIBOVI MOGU DA DODJU O OBZIR.

ALI OVO ME JE OD UVEK FASCINIRALO...PRVO ZGIBOVI PA SVE OSTALO......STRASNO...

EVO RECIMO ZA TVOJ INFO...JA ZGIBOVE KAO NI BENCH PRES NE RADIM VEC 2-3  GODINEU OPSTE...

A NZMA MNOGO MOMAKA KOJI IH TAKOJDR NE RADE

Offline Zeka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 167
  • Gender: Male
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #7 on: February 27, 2007, 10:46:50 AM »
Nisam, iz dva razloga. Prvi je praktične prirode, tj. taj što ne idem u teretanu već se snalazim za sve vežbe kod kuće (u stud. domu, tačnije); da ne ulazim u detalje o mojoj "opremljenosti", jednostavno nemam adekvatnu zamenu za leđa. Osim zgibova, radim sa profi ekspanderom vrlo vernu improvizaciju veslanja, pa time pokrijem ono najbitnije. Drugi je taj što ja stvarno želim da postignem i tu funkcionalnu snagu i fleksibilnost "nošenja" svog tela, pa se rado držim tih par najelementarnijih vežbi (sklekovi, zgibovi, čučanj...). Ustvari, kada god mogu, gledam da radim sa sopstvenom težinom.

Razna su iskustva, ja znam za jednog lika, tu negde tvojih godina, koji je išao suprotno od tebe - trenirao je jako dugo tegovima, da bi postepeno redukovao većinu vežbi na one koje se izvode sa svojom težinom + dodatno opterećenje po potrebi. I tako mu navodno više odgovara. Ali on nije takmičar...


Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #8 on: February 27, 2007, 10:51:53 AM »
ok je taj primer koi si anveo..

ali sada su stvari mnogo jasnije....

iskreno..mozes da zaobrivas na razvoj msiicne mase na taj nacin i pod tim uslovima...

soory sto moram da budem direktan..ali stvari tako stoje..

ti mozs da napreudjes do neke grnice i to ce uglavnom biti pomeranje neke male granice u snagi...sto se tice porasta misicne mase....nema sanse...

Offline Zeka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 167
  • Gender: Male
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #9 on: February 27, 2007, 11:11:44 AM »
Nema problema, znam ja kako stoje stvari.

Opet, napredak se za sada javlja, a ovako cu ici mozda jos neka dva-tri meseca. Kasnije cu najverovatnije krenuti ponovo u teretanu, ili uloziti u bolju kucnu varijantu. Meni se vise svidja opcija sa teretanom, ali se bojim da ce mi neke buduce obaveze pomutiti planove, pa je u tom slucaju lakse imati kuci nesto sa cim mozes da obavis posao kada god da tebi odgovara. Inace, jos kao klinac sam uz pomoc neke praistorijske knjige vezbao i naucio da improvizujem na hiljadu nacina sa minimum opreme, ume itekako zanimljivo da bude kad ti nije pruzeno sve na tacni. Ali da se moze tako doveka (ako je cilj ozbiljniji i dugorocniji BB), ne moze.

Da bih bio jasan i ubuduce u vezi toga sta ja u stvari hocu od vezbanja, bolje ovde odmah da kazem. Kako sam mrsaviji nego sto bi trebalo, cilj mi je da se ravnomerno popunim misicima do odredjenog stepena, i da to kasnije  i odrzavam. Znaci, nista posebno, samo ravnomerno razvijeno, zdravo telo. A dizanje tegova mi je inace omiljena sportska aktivnost i nesto sto me najvise motivise. Ne zanima me manje-vise nista drugo kada je u pitanju redovna fizicka aktivnost.

Pa sad, ne znam, mozda meni i nije mesto ovde, ali kontam da se ovde podrzava svaki vid aktivnosti koji makar izdaleka lici na BB/fitness.