EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Guddy - dnevnik ishrane  (Read 3631 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bojan_92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 289
Odg: Guddy - dnevnik ishrane
« Reply #10 on: October 27, 2012, 02:51:12 PM »
A pokušavam da se pridržavam one teme "Kako izgubiti visak kilograma-Uputstvo", pa sam hteo da ispoštujem kombinacije koje onde pišu.

Ne pridrzavaj se...Been there,done that.Izracunaj koliko cega tebi treba i toga se pridrzavaj.

Offline Viktor90

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 107
  • Gender: Male
Odg: Guddy - dnevnik ishrane
« Reply #11 on: October 27, 2012, 03:44:41 PM »
Upravu je Bojan to je samo smernica da se lakse snadjes i vidis kako sta..tj jelovnik nije los nista mu ne fali al vise sluzi kao smernica da te uputi  ;)

Offline Guddy

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 13
Odg: Guddy - dnevnik ishrane
« Reply #12 on: November 16, 2012, 11:43:43 PM »
Zahvaljujem vam se na odgovorima, od pomoći su i izvinite što nisam ranije pisao, ali evo reših sada da vam se konačno javim i obavestim vas o dosadašnjem napretku.

Najpre, kilaža:
Trenutno težim oko 89-90kg, dakle smršao sam nekih 3-4kg, a znaću tačno koliko u ponedeljak, jer se merim otprilike jednom nedeljno. Zadovoljan sam napretkom i nadam se da ću tako i nastaviti. :)

Što se ishrane tiče,
doručak je uglavnom 2 cela kuvana jaja i malo sira (zbog ukusa), nekad tu upadnu ječmene pahuljice sa nemasnim jogurtom ili mlekom, pileća džigerica i slično, ali uglavnom su jaja.

Što se užine tiče, nemam veliki izbor, jer sam tada u školi i mogu da odaberem: Bake rolls, posnu plazmu ili dijet kikiriki. Uglavnom biram posnu plazmu, 150g je pakovanje i to mu dodje nekih 600kcal.

Za ručak uglavnom jedem piletinu sa nekim povrćem ili sa salatom. Ako baš nisam u mogućnosti da jedem nešto kod kuće, onda kupim pileće belo, pa jedem samo meso i salatu, a onu lepinju ne.

Dalji obroci zavise od toga da li imam trening ili ne.
Jedan od obroka nakon ručka je uglavnom opet neko meso ili riba + salata ili neko povrće. Trudim se da iskombinujem obroke tako da 1-2h pre treninga pojedem 2 belanca i parče integralnog hleba. Tako mi najviše odgovara a i sadrži proteine i malo ugljenih, što je dobro zbog treninga.
Nakon treninga se trudim da unosim dosta proteina (belo pileće, tunjevina, junetina i sl) uz nešto ugljenih hidrata iz povrća.

Pijem oko 2-3 litra vode dnevno, jedem na svakih 2-3 sata, što je oko 6 obroka dnevno.

Što se treninga tiče, više ne trčim, ali sada idem na fitnes.
Ponedeljak - kružni trening
Sreda - Attack (jako intenzivan kardio trening)
Petak - Fight (takodje intenzivan kardio trening sa kombinacijama borilačkih pokreta), a nameravam da od sledećeg meseca krenem i na Pump četvrtkom (trening sa tegovima).

Zahvaljujem se svima na podršci i vremenu izdvojenom da pročitaju ovo kao i prethodni deo teme.  :)

Offline bojan_92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 289
Odg: Guddy - dnevnik ishrane
« Reply #13 on: November 17, 2012, 12:49:03 AM »
Pa ako ti nije glupo,spremi neko meso i ponesi u skolu  ;)

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Guddy - dnevnik ishrane
« Reply #14 on: November 17, 2012, 03:45:35 AM »
2 belanca i integralni hleb su ti citavih 6 grama proteina..ishrana ti je losa.
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Guddy

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 13
Odg: Guddy - dnevnik ishrane
« Reply #15 on: November 17, 2012, 06:51:40 AM »
Hvala, Bojane, razmotricu tu opciju. :D
@Milan, nisam znao da je to tako malo proteina.. Imas li neki predlog, na koliko da povecam ta belanca?
I da li mi je generalno ishrana losa, ili su problem samo odredjeni obroci?

Offline Guddy

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 13
Odg: Guddy - dnevnik ishrane
« Reply #16 on: February 08, 2013, 04:08:24 PM »
Evo mene opet  :)

Ishrana mi je sledeća:
07:20h 2 kuvana jaja, malo sira i vrlo malo jogurta da bi se sve to lepo smešalo da lakše gutam
10:30h integralnu kiflu ili integralni djevrek i mali jogurt (0,25)
13:40h meso (piletina uglavnom, ponekad i junetina) + krompir/pirinač/grašak/neko povrće
16:40h isto kao i prethodni
18:40h tunjevina plus neko povrće
Posle toga idem na treningn
Posle treninga uglavnom popijem 0,5l čokoladnog a nekad dodam i bananu ako je bio jak trening snage.
U zavisnosti od toga da li idem u krevet odmah čim stignem kući, ili ne, uzmem eventualno još nešto da jedem pred spavanje, ali ne nešto mnogo i trudim se da prodje 2h od poslednjeg obroka pa onda da legnem.

Kako vam sve to izgleda?
P.S. Idem na 5 treninga nedeljno: 2 čista kardio, 1 trening snage, 1 je neki intervalni trening - mešavina kardio i treninga snage i 1 je uglavnom istezanje i za mišiće trbuha i ledja.