EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Napravio sam jelovnik. Da li nesto trebam da menjam, i ako da sta?  (Read 2287 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Warm_Titan

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Pozdrav svim forumasima, ja sam nov clan. Imam 16 godina i visok sam 190cm, tezina 85kg. I sad, fora je imam salo najvise na stomaku, nesto manje na butinama, jos manje na obrazima i ostali delovi tela su ok. E sad, resio sam malo da ojacam i da se 'izvajam', i napravio sam jelovnik sa koliko toliko zdravom hranom, a da ne kosta puno.

Mislio sam da pocnem najpre sa street workout-om, svaki dan bicikla 7-15 km zavisi, a zatim da predjem na teretanu nakon par meseci. Kalkulatorom na internetu sam dosao do zakljucka da mi je BMR oko 2000, a TDEE blizu tri hiljade. Stoga sam odlucio da napravim jelovnik od 2400 kcal, kako bi dok vezbam ujedno gubio tezinu, a da opet unosim dovoljno proteina i 'pravim' misice.

E sad, ja sam cuo da ima otprilike nekog redosleda, tipa "to i to se ne jede zajedno", "ne mesati voce i povrce" itd., pa me zanima da li je ovakav nacin ishrane ok ili trebam nesto da menjam. Izbacio sam sve sokove, slatkise i grickalice iz ishrane.

http://www.dodaj.rs/f/S/vf/41KAfcIH/hq.jpg

hvala unapred  :)

Offline vukasinami

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 127
  • Gender: Male
Napravio sam jelovnik. Da li nesto trebam da menjam, i ako da sta?
« Reply #1 on: August 01, 2016, 09:05:08 AM »
Tebi treba vise misica kada dodju misici nestace salo uz naravno zdravu ishranu organsko bez icega i secera,belog ili obojenog brasna itd.
Jedino ne mesaj kompleksan hidrat i masti.jer masti usporavaju ugradnju proteina
A hidrati sama rec kaze hidriraju misic i pune glikogen


Sent from my iPhone using Tapatalk