EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Depresija dovela do ogromnog povećanja kg, ista je prošla ali kg ostali :)  (Read 102084 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female
Dragi moji...sad ste mi baš dali puno idejica kojekakvih...mislim da ću većinu isprobati...posebno to sa pahuljicama i "voćnim jogurtom"...samo čisto sumnjam da ću se odlučiti za žele  :lol: ( sorry Nemanja nisam ljubitelj, ali zato Coca cola zero ujutro uz šetnju  ;)).

Und..dogovoreno za vikend..to će onda najvjerovatnije biti sladoled dvije kugle....al još se ja javim u četvrtak sa rezultatima (težina i obimi)..pa možemo tad još jednom utvrditi jel sve ok i onda da se počastim  :).

Hvala vam puno.

Offline Pahuljica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 203
  • Gender: Female
A mozes i proci pored  izlog poslasticare pogledati tulumbe kako divno izgledaju,potsetis se da su te oni dovele do ovde i koliko muka je trebalo da ih skines dok su se lepili oko struka  :lol: i onda samo tek tako hladno odes, nemajuci zelju da ih probas  :dunno:

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Pahuljice fin prijedlog  :)....odem ja do kolačare ponekad a i moja mama isto pripremi kojekavkih kolačića...znaš mi smo jedna porodica u kojoj se rijetko desi da u kući nema dvije vrste kolača...jedna obavezno ali dvije uglavnom  :)...al kod mene je nešto "kliknulo" ja stvarno ni sama ne znam kako al ja tim istim kolačima ne mogu reći odoljevam jer značilo bi da ih želim ali se kao "držim hrabro"...nije mi tako zaista, ja nemam nikakvu potrebu za istim..nikakvu...ali eto u posljednje vrijeme imam blagi osjećaj da bi mi ukus nečeg slatkog godio...ništa posebno..ali zato ovi specijaliteti koji su mi predloženi dolaze u obzir svakako, pokušaj i ti al vidim ja ti se bacila na bademčiće...baš te briga :lol: :lol:.

Und, napravila sam jutros zobene s cimetom i umjetnim zaslađivačem...i bilo je super ukusno, kupila sam i "step" sokove pa ću to za koji dan s jogurtićem...moram samo zamoliti Nemanju da da stručnu ocjenu ovog zaslađivača kojeg sam kupila  :) a šta ti misliš jel bi bilo ok da s vremena na vrijeme zasladim istim kaficu...mislim da bi mi godilo?

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
pa ako piješ slatku kafu slobodno


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Pa volim slatku kafu ujutro...mada sam se toga za ovo vrijeme bila odrekla..ali godiće mi da ju ipak zasladim..hvala Und.

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Ma mozes da koristis taj zasladjivac u sta hoces. Jedini je problem ako on sadrzi aspartam, jer se on pod toplotom razgradjuje, pa se zato ne koristi u bilo sta toplo/vruce.
Samo pogledaj sastav tog zasladjivaca i ako nema aspartama (nekad ga oznace kao Exxx ne secam se koja je tacno brojka) onda moze u sve.
Ostali vestacki zasladjivaci mogu i na toplotu (Na-ciklamat, saharin...)

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Nemanja...hvala na informacijama...ovaj zaslađivač koji sam kupila je neki njemački "Diamant" i piše da je sastav 99,89 % Sorbitol  :dunno:...al ne piše ništa za aspartam pa biće da je ovo ok a na 100 gr ima 240kcal.

Lokk1...ne znam da li ponekad navratiš na ovu temu ( ja bih voljela da je tako) ali se sjećam da si se jednom javio i ja sam bila nekulturna i nisam ti ništa direktno odgovorila...sad ti se izvinjavam.. :). Čitam tvoj post na jednoj drugoj temi pa me nešto nagnalo da ti samo kažem hvala što si se bio javio ovdje..Nisam ti ništa direktno odgovorila tada jer sam smatrala da je u nekim mojim postovima sadržan već odgovor na tvoje pitanje "zašto se opterećujem matematikom ili zašto ne računamo sve kcal kad smo već tako počeli .."...tako nešto al evo da ti kažem sada ovako...meni lično računanje kalorija nije interesantno nimalo ali sam se bila uplašila da mi je dnevni unos manji od 1200 kcal što ne bih voljela pa sam se htjela uvjeriti da je otprilike sve u redu a ne da sam u velikom kalorijskom deficitu..otprilike to je to...i daleko od toga da bih računala sve u kcal   ;)...Inače čitam tvoje postove i jako cijenim tvoje mišljenje ma koliko se ono razlikovalo od mog i od onoga što sam iščitala u Uputstvu u ovom podforumu i forumu generalno. Pozdrav i javni se ponekad s kojom kritikicom, bilo bi mi drago  :) .

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Nemanja...hvala na informacijama...ovaj zaslađivač koji sam kupila je neki njemački "Diamant" i piše da je sastav 99,89 % Sorbitol  :dunno:...al ne piše ništa za aspartam pa biće da je ovo ok a na 100 gr ima 240kcal.

Lokk1...ne znam da li ponekad navratiš na ovu temu ( ja bih voljela da je tako) ali se sjećam da si se jednom javio i ja sam bila nekulturna i nisam ti ništa direktno odgovorila...sad ti se izvinjavam.. :). Čitam tvoj post na jednoj drugoj temi pa me nešto nagnalo da ti samo kažem hvala što si se bio javio ovdje..Nisam ti ništa direktno odgovorila tada jer sam smatrala da je u nekim mojim postovima sadržan već odgovor na tvoje pitanje "zašto se opterećujem matematikom ili zašto ne računamo sve kcal kad smo već tako počeli .."...tako nešto al evo da ti kažem sada ovako...meni lično računanje kalorija nije interesantno nimalo ali sam se bila uplašila da mi je dnevni unos manji od 1200 kcal što ne bih voljela pa sam se htjela uvjeriti da je otprilike sve u redu a ne da sam u velikom kalorijskom deficitu..otprilike to je to...i daleko od toga da bih računala sve u kcal   ;)...Inače čitam tvoje postove i jako cijenim tvoje mišljenje ma koliko se ono razlikovalo od mog i od onoga što sam iščitala u Uputstvu u ovom podforumu i forumu generalno. Pozdrav i javni se ponekad s kojom kritikicom, bilo bi mi drago  :) .

chitam i pratim .. ali kolege drze sve pod kontrolom .. to kad ja cutim to uglavnom znachi da se slazem   :evillaugh:,  da je nesto trivijalno ili nebitno .. ide ovo dobro .. samo ti nastavi da gazish i nemas brige ...

ako budem mislio da treba javicu se ja , nemash brige  ;)
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Danas sam pokušala jesti prokulice ali nema šanse  :nonono:, ne znam šta da radim za to vlaknatso povrće...ima li neko ideju kako da se priprema...ja to samo skuham u vodi i bude mi nemoguće jesti...boraniju i mogu ali karfiol, prokulice i sl. nema teorije. Uglavnom unosim samo krastavce, paradajz, kupus...al od ovih drugih ništa :(..baš mi žao.

Lokk1... :blowkiss:.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
pa jedi to što možeš, šta sad
prokulice, konkretno, obarim i dodam sirćeta i soli, pa bude kao salata, ja ih volim  :)
boraniju napravim isto tako. kad se skuva dodam sirće, so, malo ulja, beli luk (u granulama). doduše zbog tog luka ne pamtim kad sam je zadnji put jela :( , al meni bude extra 

stvar ukusa, ja jedem i karfiol samo kuvan, brokoli, prokulice .... You name it  :lol: :lol: :lol:
jedi šta voliš  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads