EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Depresija dovela do ogromnog povećanja kg, ista je prošla ali kg ostali :)  (Read 102689 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female
tvoje mrsavljenje ce biti dug proces..tako da strpljenje mora da bude vrlina..nije poenta da se sada razbijes od treninga a povredis ili ostetis nesto u sebi..ko zna u kakvom je stanju srce , pluca i krvni sudovi..
ako zelis bolje sebi..naoruzaj se voljom i strpljenjem imas podrsku ovde..i samo napred

Da ne bismo više ovdje raspravljali o mom treniranju...doći će red i na to...ja to jedva čekam naravno ali ne vidim svrhu da nekoliko puta iznosim stav o istoj stvari  :dunno:. Ne znam koliko će sve to biti zanimljivo ljudima koji čitaju...meni definitivno nije...a ne želim da neko ostane uskraćen odgovora s moje strane...no nemam se namjeru ponavljati zaista. Moj stav mogli ste pročitati na predhodnih nekoliko strana...mislim da prije nego se postavi pitanje u temi nije loše bar letimično prelistati istu da bi se stekao uvid da li je o tome raspravljano isl ;). Ova tema ima već mnogo strana ( naravno ja sam kriva jer se raspišem ohoho  :yes:)..pa da ju ne uvećavamo na način da pišemo ono što je već napisano  :).
A da je fizička aktivnost odlično nešto u životu svakog čovjeka jasno je ko dan...mislim ne kontam nekada nikako  :dunno:.

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Može li jedno pitanje  :)? Kupila sam pastrmku ( oslić file već danas njami njami  :yes:)..da pokušam i nju ubaciti u jelovnik, koliko sam shvatila nema mnogo masti...no ova je sa kožicom...skinula bih ja istu nije problem ali ima li neko recept koji odgovara našoj ishrani...please :)...Lola vi sigurno znate  :blush:?

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
pa jesi kupila pastrmsku, ili oslic file  :innocent:

ja sam spremala u rerni , stavim ribu u posudu dodam 1cm vode  zacinim i ostavim 40ak min,u medjuvremenu okrenem jednom,ta voda brzo ispari pa treba paziti da ne zagori..uz to mozes dodati i povrce poslje ili odmah paradajz paprika i sl..ali ja volim to posebno , obicno kad je riba obarim blitvu posebno kao prilog

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female
pa jesi kupila pastrmsku, ili oslic file  :innocent:


 :lol: :lol: :lol:...kupila sam oboje...Oprosti Leyla možda sam tako napisala da se čitaoc da zbuniti. Oslić je danas već pripremljen i smazano je nešto od toga i da napomenem da je  samo takav ukus "Ledo" uzimam, a pastrmku planiram prekosutra...pa ajde reko da pitam za pripremu i to.

Sad sam gledala na netu...recepte neke...ima nešto i s vinom  :rolleyes01:...ali meni je bio interesantan jedan..nisam sve pamtila jer sam gledala šta meni samo odgovara..uglavnom može se riba napuniti krompirom...premazati s malo maslinovog ulja i limunovog soka i u foliju i tako peći u rerni...zvuči mi ok skroz  ;)...Hvala ti puno za tvoj prijedlog.

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
znam da ima milion recepata..al ovaj je najbezbolniji :rolleyes01:
plus pastrmka je po sebi sama masna u odnosu na oslic,  tako da je ne bih jela uz uh i to punjenje krompirom plus malsinovo , nego uz neko vlakno ..
al ti probaj pa javi  :yes:

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

E vidiš to za masti je baš interesantno...meni moji isto kažu da je masna ali ja sam ukucala na "traži" (ovdje na forumu) pastrmka i između ostalog izbaci mi i jednu tabelu...sve ribe kojekakve sa nutritivnim vrijednostima...i piše oslić i pastrmka jednako masti da imaju i to 2 gr. na 100 grama :crazy:?

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Leyla pogledaj ako imaš vremena...ili ja ovo dobro ne vidim...sad sam skroz zbunjena  :dunno:.

http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php?action=Nutritivne_tablice-Riba_i_proizvodi_od_ribe

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
da vidjela sam , al nisam se obazirala na tablice previse jer znam da sam negdje procitala da pastrmka potocna i do 3g masti, a kaloforinijska ima i do 11g masti, a oslic 1-2
u biti mozes i sama da osjetis po ukusu kad spremis , vidi se razlika i da je pastrmka masnija puno od oslica
nebitno riba je zdrava svaka  , naravno da se moze kombinirati  tu ima izvora i omega masti 1-2g , samo bih konzumirala obje vrste uz vlakna, valjda sam tako navikla kad je riba u pitanju  :rolleyes01:

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female
Ok...vidjeću za recept šta ću...razmisliću a oslić meni uz krompir ide samo tako...pa lagan je skroz...piletina je meni "teška" u odnosu na oslić a nju redovno jedemo sa UH ( škrobastim) al opet svako zna šta njegovom organizmu najviše odgovara...hvala Leyla.

Ali ako je tako za kalifornijsku ipak je to mnogo...ona će ići uz vlakna ;).

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
mislila sam na pastrmku  :) jer je ona po meni masnija d anju kombiniras uz vlakna
a oslic naravno da moze uz kuhani krompir, da puno je laganiji od piletine ;)