EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Depresija dovela do ogromnog povećanja kg, ista je prošla ali kg ostali :)  (Read 102104 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
ja samo da  vas pozdravim  :dir_bye1:
nemojte da se prepirete  :rofl1:

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
(zasto ne jedne male lubenice (2kg) i 100g jabuke).

zato sto je shvatila koncept ,,nagrade'' i kontrolisanog cheata i nema racionalnog razloga da mislimo da ce pojesti 2 kg lubenice kada je do sada bila disciplinovana sto se i vidi iz rezultata ...  cisto radi poredjenja pogledaj koliko se razlikuju saveti u ovoj temi i  temi od ''to-je-to'' ... ne kontas da je 90% cele problematike u ovoj fazi ne fiziologija i nutricionizam nego psihologija ... skroz drugacije gledas ...

sto se tice vezbanja .. ovo je proces koji je dugotrajan kako god da okrenes.. i ako se vec frljamo brojevima reci mi koliko kcal moze da potrosi osoba sa tako malim radnim kapacitetom ... 150-200 ?? jel vredno to neprijatnosti koju ce joj trening izazvati i potencijalnog ispadanja iz rutine koja joj donosi rezultate? kontrola apetita ?? pa jel vidis da je vise nego disciplinovana i da nema problema sa tim .. previse plitko gledas celu pricu ..

tu gde ti vidish temu o jelovnicima , ja vidim korenite promene u shvatanju ishrane i nacina zivota .. itd itd ..

tl;dr sto menjati nesto sto funkcionise , siguran sam da ce biti reakcije na prve znake stagnacije .. a i tada ce ih i minka lakse prihvatiti posto ce videti i sama da je potrebno nesto menjati .. sve ostalo je sad u domenu teoretisanja
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Ne znam u kom kontekstu su Pedja i Lazic ovo pisali.

ti kao da si udaren nečim ... pa dal sam ti citirala poruke ... ako ne znaš o čemu se radi klikni na poruku koja je citirana pa čitaj celu temu
možda onda skapiraš da su pisali o lubenici, u kontextu "DA LI MOŽE DA SE JEDE, PA ČAK I NA DIJETI", hoćeš reč po reč iz njihovih poruka da ti citiram i objašnjavam?
bitno je da ćeš ti nama da skrećeš pažnju na greške da ih sami ne bismo pravili, ne znaš s koje strane se kopčaš

I ne znam cemu to poredjenje jedne jabuke i 100g lubenice (zasto ne jedne male lubenice (2kg) i 100g jabuke). Nego kad se uzme i jedno i drugo na 100g:
            UH   (od toga vlakna)
jabuka   13      2.5
lubenica  8      0.4
Odnos vrsta secera je identican (Fructose:Glucose:Sucrose=2:1:1). Dakle identicna stvar, jedina razlika je u par grama secera, a velika je razlika u vlaknima u korist jabuke.

I neuporedivo je lakse zaustaviti se na 200g jabuka, nego na 200g lubenice. Inace samo jedna solja lubenice ima 150-160g. Cak i da zanemarimo to "zaustavljanje", opet ne vidim koja je razlika izmedju jabuke i lubenice, pa da jedna moze, jos u velikim kolicinama, a druga ne.

nisam poredila jednu jabuku i 100gr lubenice već 100-100gr, a ako "dozvoljavamo jednu do dve voćke dnevno" (a jedna jabuka ima 200-250gr), zašto tu količinu lubenice ne bi mogla pojesti, i opet će uneti manje šećera! možda nema toliko vlakana kao jabuka (2-4gr vlakana veoma znače! to si opet verovatno iz svog bogatog iskustva zaključio) ali je dobra za bubrege recimo ....

previse plitko gledas celu pricu ..

toliko plitko da si počeo da zamenjuješ slobabob-a  :lol: :lol: :lol:

p.s. sledeći put pre nego što bude "nema potrebe za ovakvim rečima Und3i2c0v3i2" razmisli šta ćeš da napišeš, da ne bi došlo do ovakvih reči, jer sam već postala alergična na tvoje gluposti i tvoj način komunikacije


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Eh da vam pokušam malo približiti situaciju o tome koliko meni treba da uđem u te više puta spominjane "stare hlače"...sigurna sam da sam dosadna s ovim pa će ovo biti posljednji post o tome  :)..Uzela sam jutros jedne moje omiljene farmerke koje su bez elastina i izmjerila obime...Sad koliko to mjerenje može biti pouzdano ne znam ali uzimajući isto u obzir trebala bih izgubiti minimum po 20 cm na butinama i 20 cm na bokovima  :crazy:...u struku još 10-13 cm...Struk to ajd je moguće ali ostalo  :rolleyes01:....no zato sam odlučila pa šta ako ne budem mogla ući u sve to  od ranije :dunno:...kupićemo novu garderobu...a struk će se isticati više nego ikad  ;)...Ali koliko sam ja dobila sala to je za nepovjerovat  :hitself:...ljubim vas.

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
pesimistooooo :evillaugh:

ajmo malo pozitive :rolleyes01:  uci ces dogodine polako...plus ako su omiljene ja bih u inat htjela ponovo u stare omiljene farke :lol:  najlakse je kupiti novo al cekaj da udjes u te omiljene pa istu velicinu uvijek mozes kupiti nove  :blowkiss: :blowkiss:

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
ti si u bokovima već skinula 1/4 tog obima .... za mesec i po dana  ;)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Pahuljica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 203
  • Gender: Female
Minka ako ti je za nekakvu utehu ja imam vece obime od tebe a imam 68 kilograma, ne mozemo sve odjedan put to srediti magicnim stapicem ,ali sa strpljivosti hocemo  :blowkiss:

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Krasni ste  :clap:...ajde ok...idem sad u nabavku namirnica...Moji ne mogu izaći na kraj sa mnom...kupujem sve četvoroduplo  :wow:...npr. imam uvijek 5 pakovanja pahuljica...isto je i s mlijekom...i svim ostalim...čim jedno pakovanje potrošim nadopunjujem da ne bi nestalo  :lol:...sad sam odlučila i piletinu i oslić tako kupovati  :wow:...Luda sam znam  :rolleyes01:....A inače odlučila sam ribe iz konzerve da mi se ne isplati uzimati :yes:. Bolji je meni oslić...a tuna ponekad možda ...ne stalno...no no  ;)... :blowkiss:.

Offline Pahuljica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 203
  • Gender: Female
Krasni smo nego sta, eh  gde bi ja billa da imam ovoliko ljudi koji me podrzuju  :rolleyes01:

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Krasni smo nego sta, eh  gde bi ja billa da imam ovoliko ljudi koji me podrzuju  :rolleyes01:

šta sad to znači?  :lol:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads