EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Moja ishrana  (Read 1673 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline magla92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 94
Moja ishrana
« on: January 16, 2012, 07:11:25 PM »
Interesuje me vase misljenje za ove vrijednosti u ishrani.
3000 kcal
400 UH
180g proteina
35g masti.

Imam 82kg na 184cm visine. Cilj mi je da dobijem par kilograma ali uz to ako je moguce da izgubim sto vise masti. Malo sam vise nabacio masti i sad idem da ih skidam.

Takodje interesuje me kako je to izvodljivo, tj. kako da ubacim kardio u plan treniranja da bih gubio masti a dobijao sto kvalitetnije KG.
Od suplementacije koristim samo protein posle treninga.


Offline Alokin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Male
Odg: Moja ishrana
« Reply #1 on: January 16, 2012, 08:57:24 PM »
Šta koristiš kao izvore uh i proteina?

U principu ne postoji najbolje ''vreme'' za kardio, neki rade ujutru na prazan stomak, neki posle rada sa tegovima. Kako god radio, vidi da nabaviš BCAA, a ako ne možeš njih barem Glutamin, da imaš neku zaštitu protiv razgradnje mišića. Moja preporuka je ujutru na prazan stomak, većina je imala dobro iskustvo sa tim tokom 'rezanja'. Srećno. :)

Offline magla92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 94
Odg: Moja ishrana
« Reply #2 on: January 16, 2012, 09:07:22 PM »
Riza, krompir, zobene pahuljice, bijelance, bijelo meso, tunjevina cijedjena ili sardina u paradaiz umaku. To je otprilike to. Alkohol ne koristim, slatko takodje. Hljeb umanjen skroz, ako uzimam to je u danu max 2 kriske integralnog hljeba

Pa to mi i jeste jedini problem, da ne tapkam u mjestu zbog kardia jer mi je potreban a takodje mi je krajnji cilj da dobijem na kvalitetnijoj masi. Zato sam pitao kad je najbolje raditi kardio ( da li ujutru na prazan stomak, da li zaseban trening praviti za kardio ili posle tegova 10-20 min kardio raditi) i koliko vremenski da traje.

Takodje me interesuje da li ima neko okvirno vrijeme ujutru kad se radi kardio do kad se napadaju masne naslage prije nego se javi efekat insulina.

Offline Alokin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Male
Odg: Moja ishrana
« Reply #3 on: January 16, 2012, 09:15:55 PM »
Ishrana je okej.

Kardio ujutru na prazan stomak uz aminokiseline da spreče razgradnju mišića.

Nekih 30 minuta. :)

Offline magla92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 94
Odg: Moja ishrana
« Reply #4 on: January 17, 2012, 08:37:16 PM »
Samo, interesuje me da li mi je previsok nivo UH i masti. Da li trebam to sta korigovati?


Offline Alokin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Male
Odg: Moja ishrana
« Reply #5 on: January 17, 2012, 09:18:54 PM »
Masti su ok, a UH relativno... Probaš tako, pa ako ti je malo dodaš još, ako ti je mnogo smanjiš... Videćeš sam.