EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Molim pomoc od iskusnih!!!  (Read 5679 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nemaleba

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Male
Odg: Molim pomoc od iskusnih!!!
« Reply #10 on: July 11, 2010, 12:39:16 PM »
Ne treniram ali dobro znam da igram...znaci samo tegovi i sve ce biti ok?!Mislim jel moze neko da mi kaze kolika tezina tegova po meri za godine i da mi malo pomogne oko toga?!Vexxx hvala a i da te pitam kako da mi se rame povuce i kako ta forsiram levu ruku?!

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: Molim pomoc od iskusnih!!!
« Reply #11 on: July 11, 2010, 08:53:40 PM »
Pa ako nista drugo, kad vec nemas zatvoreni reket, igras kao levak, forhend levom rukom, bekend sa desne strane. Nadam se da me razumes. I obavezno kreni u gym.

Offline nemaleba

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Male
Odg: Molim pomoc od iskusnih!!!
« Reply #12 on: July 12, 2010, 12:06:10 AM »
Slabo te razumem....u zadnje vreme sam poceo da igram i bekend jednorucni znaci sve radim uglavno msamo sa desnom rukom....jel vredi da kupujem tegove pa da radim kuci?!

Offline Dolcella

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Female
Odg: Molim pomoc od iskusnih!!!
« Reply #13 on: July 12, 2010, 12:27:50 AM »
Pa ne moze to tek tako, ima samo 14 godina. Obavezno prvo pogledaj podforum Teen bodybuilding & fitness i ako kreces u teretanu obrati paznju ko tamo radi i da li zna znanje, da ti pripomogne u pocetku, da se ne povredis, da ne preteras, a postoje i neke vezbe koje se ne preporucuju u periodu razvoja kao ni ogromne tezine. Dakle, pogledaj spomenuti podforum, imas tamo i najcesca pitanja.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Molim pomoc od iskusnih!!!
« Reply #14 on: July 12, 2010, 02:52:58 AM »
Pa ne moze to tek tako, ima samo 14 godina. Obavezno prvo pogledaj podforum Teen bodybuilding & fitness i ako kreces u teretanu obrati paznju ko tamo radi i da li zna znanje, da ti pripomogne u pocetku, da se ne povredis, da ne preteras, a postoje i neke vezbe koje se ne preporucuju u periodu razvoja kao ni ogromne tezine. Dakle, pogledaj spomenuti podforum, imas tamo i najcesca pitanja.

iz znatizelje ...  koje su to vezbe  .. i shto ne velike tezine ??
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Dolcella

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Female
Odg: Molim pomoc od iskusnih!!!
« Reply #15 on: July 12, 2010, 04:18:40 AM »
Quote
...iz predostroznosti preporucuje izbegavanje nekih vezbi kod tinejdzera, da ne bi doslo do povreda kicmenog stuba.
^napisao Lazic licno.

Btw ja nisam rekla da ne treba da ide u teretanu, nego je akcenat na tome da se prvo informise i da mu neko pomogne tamo u pocetku. Vidjam svakodnevno klince koji dodju u teretanu i odmah uzmu najvece tezine sa kojima ni ne znaju da rade ali hoce ''brz napredak'' i ''da se napucaju za plazu'', a naravno pojma nemaju ni o cemu pa se lako i povrede. Eto zasto ne odmah vece tezine, ne znam sta je tu cudno. A ''treneri'' po teretanama znamo kakvi cesto umeju da budu, boli ih uvo sta ko radi. Mislim najlakse je samo mu reci da krene u teretanu.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Molim pomoc od iskusnih!!!
« Reply #16 on: July 12, 2010, 05:57:24 AM »
^napisao Lazic licno.

Btw ja nisam rekla da ne treba da ide u teretanu, nego je akcenat na tome da se prvo informise i da mu neko pomogne tamo u pocetku. Vidjam svakodnevno klince koji dodju u teretanu i odmah uzmu najvece tezine sa kojima ni ne znaju da rade ali hoce ''brz napredak'' i ''da se napucaju za plazu'', a naravno pojma nemaju ni o cemu pa se lako i povrede. Eto zasto ne odmah vece tezine, ne znam sta je tu cudno. A ''treneri'' po teretanama znamo kakvi cesto umeju da budu, boli ih uvo sta ko radi. Mislim najlakse je samo mu reci da krene u teretanu.

nisam pitao ko je napisao  ;) zanimao me je razlog ...

zar ne mislish onda da je logichnije i bolje stavljati imeperativ na formu i uchiti ih pravilnom radu , nego satanizovati odredjene vezbe .. poshto mi je tvoj post imao prizvuke onog ,, ne radi cucanj explodirace ti kolena '' .. ne kazem da si to rekla nego chisto kako se moze prochitati izmedju redova ..ili kako bi neki mogli da shvate ..

znachi ne treba da se boje vezbi i tezina .. nego da se boje loseg izvodjenja !!! sada praktichni problemi uchenja istih , drzanja ega pod kontrolom itd su druga tema .. ali kada se sve podvuche mislim da pravilno uchenje ,,rizichnih'' komplexnih vezbi kao shto su chuchanj mrtvo pa  ajde da se tangenciajalno dotaknemo i olimpijskih dizanja ,sto da ne ,  moze imati samo pozitivan uticaj kako na zdravlje , izgled tako i perforamnse pochetnika ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: Molim pomoc od iskusnih!!!
« Reply #17 on: July 12, 2010, 09:24:19 AM »
Slabo te razumem....u zadnje vreme sam poceo da igram i bekend jednorucni znaci sve radim uglavno msamo sa desnom rukom....jel vredi da kupujem tegove pa da radim kuci?!

Igraj kao levak. Znaci uzmes reket u levu ruku i malo pikaj loptu o neki zid dok ne steknes osecaj.

Offline Dolcella

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Female
Odg: Molim pomoc od iskusnih!!!
« Reply #18 on: July 12, 2010, 02:20:35 PM »
@lokk1 ala ti citas izmedju redova :lol:
Nijednu vezbu ja nisam satanizovala, samo sam naglasila koliko je vazno da prvo nesto procita i nauci pre nego sto krene da se ne bi povredio (zbog toga sam ga i uputila na podforum koji verujem ne bi postojao da je potpuno isto vezbati sa 14 i 25 godina). Ovo sto je Lazic pisao sam citala zbog svog mladjeg brata kad je kretao u teretanu pa se secam, a sad ako decka zanima nesto vise neka iscita. A vidis to drzanje ega pod kontrolom, slazem se da je druga tema, ali za nekog od 14 godina moze da bude krucijalno. Zbog toga mislim da u ovakvim slucajevima treba dodatno naglasiti koliko je vazno prvo se informisati (i sto se tice pravilnog izvodjenja, disanja, zagrevanja itd, ali i sto se tice samog plana postepenog napredovanja > umesto tzv. principa odmah-sada-odmah jer je vec leto)

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Molim pomoc od iskusnih!!!
« Reply #19 on: July 12, 2010, 09:46:50 PM »
@lokk1 ala ti citas izmedju redova :lol:
Nijednu vezbu ja nisam satanizovala, samo sam naglasila koliko je vazno da prvo nesto procita i nauci pre nego sto krene da se ne bi povredio (zbog toga sam ga i uputila na podforum koji verujem ne bi postojao da je potpuno isto vezbati sa 14 i 25 godina). Ovo sto je Lazic pisao sam citala zbog svog mladjeg brata kad je kretao u teretanu pa se secam, a sad ako decka zanima nesto vise neka iscita. A vidis to drzanje ega pod kontrolom, slazem se da je druga tema, ali za nekog od 14 godina moze da bude krucijalno. Zbog toga mislim da u ovakvim slucajevima treba dodatno naglasiti koliko je vazno prvo se informisati (i sto se tice pravilnog izvodjenja, disanja, zagrevanja itd, ali i sto se tice samog plana postepenog napredovanja > umesto tzv. principa odmah-sada-odmah jer je vec leto)

pa vishe sam za ovaj tvoj pristup sada shto si napisala nego za eskiviranje nekih vezbi ;)

msm verujem ja da ti znash .. nego chisto zbog gomile pochetnika  koji mozda citaju ovo ... nama je sve jasno ;)
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!