EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Odlucio Da Smrsam  (Read 15979 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Odlucio Da Smrsam
« Reply #30 on: June 24, 2013, 07:00:52 PM »
Zanimljivo dacu mami da procita ovaj post kasnije :D imam skoro 18 godina mogu da odlucujem sam ali me je upozorila samo da nece da pijem hemiju xd :D Kaze najbolje je uvek prirodno :D

Pa gledaj, whey (tj surutka na engleskom) je samo filtrirana surutka, nista vise, i jako je zdravo. Nema to veze sa hemijom. Ljudi stalno govore kako je surutka zdrava a ni ne znaju zbog cega. To je zbog proteina iz surutke (mozes da nadjes bezbroj istrazivanja na netu oko surutke i proteina iz nje), samo sto ga ima jako malo u ovoj kupovnoj surutki (ono na litru u radnjama) ili domacoj, pa kad je to otkriveno onda su krenuli da je filtriraju i da ostane samo taj protein iz surutke, bez mlecne masti i laktoze.


Dorucak:Ovsene pahuljice i ella jogurt
Uzina:Voce(verovatno pomorandza)
Ruca:Kuvana piletina+nzm sta bi mogo?
Uzina:Ne znam sta bi mogao?
Vecera:Sardine( :D ) +ela sir

Neki predlog za uzina i sta uz piletinu? i sta treba da izbacim/ubacim u ovoj jelovniku za sutra?
Brate ne jedi sardine, wtf, rekao sam ti, pakovano je u ulju i ti opet kupis. Zaboravi na to. Ako si kupio neku u paradajz sosu ili sl. onda to pojedi, ali nemoj vise kupovati, slusaj me  :lol:

Jelovnik ti nije los uopste, ako krenes ovako lepo od pocetka, ima da se steses jako brzo i to bez ikakvih posledica jer ti je jelovnik skroz zdrav i jedes redovno, tj. nema onog klasicnog gladovanja ili nekih glupih dijeta sa vocem ili kupusom ili sta vec izmisljaju  :lol:

Dorucak: Ovsene pahuljice i ella jogurt
---> Ovo je ok, uzmi napuni ciniju sa ovsenima i prelij sa jogurtom uvece i ostavi u frizider, moraju ovsene da omeksaju do ujutru i taman ujutru imas spremno.

Uzina:Voce(verovatno pomorandza)
---> Jesi ovo u skoli? Nemam pojma da li je raspust poceo  :) Moze tako jedna vocka.

Rucak:Kuvana piletina+nzm sta bi mogo?
---> Nesto od ugljenih hidrata kao pirinac, krompir i sl. Odaberes nesto od toga.
Krompir samo kuvan i posolis ga ili ako peces nesto u rerni pa krompir u foliju jer tako ne treba ulja.
Pirinac redovno kuvan u vodi i zacinis. Ne znam sta volis od zacina, imas one kotanyi, kupi zacin za ribu onako plastican kao slanik izgleda sa crvenim poklopcem, jako je fino.
Da, i moras krenuti sam da spremas hranu, taman sve lepo naucis, jer ce ti mama poludeti jako brzo ako bude morala stalno da ti sprema. A svakako trebas da naucis sto pre, javi ako ti trebaju "uputstva".

Uzina:Ne znam sta bi mogao?
---> Skuvaj jaja ili ih ispeci ako imas dobar tiganj gde ne treba ulje (tj ono ako mozes samo da razmazes 3 kapi prstima). Uz jaja mozes neko povrce ako hoces. Povrca mozes koliko hoces uz bilo koji obrok da znas. Tu mislim prvenstveno na kupus/zelenu salatu/krastavce/paradajz/papriku/brokoli itd.

Vecera:Sardine( :D ) +ela sir
---> Moze ella sir, probaj ga pojesti samog, javi kako je proslo  :)



Nisi rekao za trening kako planiras? Kada kreces u teretanu? Moras mi to prvo reci da znamo da ti organizujemo hranu oko treninga. Pa cu ti napisati kolicine hrane.

Offline pedja 95

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 39
Odg: Odlucio Da Smrsam
« Reply #31 on: June 24, 2013, 07:32:51 PM »
Zaista cenim ovo sto pomazes :D Kad god pitam nesot u roku od sat dobijem odgovor od tebe :D
Na raspustu sam od pre 5 dana :D Uzeo sam ovcku za uzinu zato sto sam procitao da je najbolje to jesti za prvu uzinu,za drugu nevalja zbog fruktoze
Za whey cu da vidim :D
Krompir imam :D Danas smo isli u kupovinu ali keva nije imala dovoljno para za sve pa sam kupio sardine :D Finansija nam nije jaca strana :D A i sace njena plata uskoro 3:D
Za jaja volim kuvana jaja :D Ali vise volim belance nego zumance :/
Za veceru mogu da skinem svo ono ulje sa sardine samo sutra :D Pa prekosutra oslici :D (keva obeala :D )
Za teretanu neznam jos uvek nesto se predomisljam :D

Ako se ikada budemo videli ima da te castim bar pivom :D
E da i kolko kosta whey?

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Odlucio Da Smrsam
« Reply #32 on: June 24, 2013, 07:52:50 PM »
Zaista cenim ovo sto pomazes :D Kad god pitam nesot u roku od sat dobijem odgovor od tebe :D
Na raspustu sam od pre 5 dana :D Uzeo sam ovcku za uzinu zato sto sam procitao da je najbolje to jesti za prvu uzinu,za drugu nevalja zbog fruktoze

Nema frke  ;) Ovo su detalji, fruktoza nije toliko losa, a i to je samo jedna vocka.

Krompir imam :D Danas smo isli u kupovinu ali keva nije imala dovoljno para za sve pa sam kupio sardine :D Finansija nam nije jaca strana :D A i sace njena plata uskoro 3:D
Pa zato sam i rekao, hrana je skupa svima, svi gledaju neke akcije ili da kupuju na veliko ili najisplativije. Kad gledas npr. sardine 100-150din i mislis kao, ovo je jeftino a kad razmislis koliko ti ih treba posto ima samo 15ak grama proteina po konzervi, ispadne preskupo. Zato sam rekao taj oslic iz metroa, ispadne ti barem 5x jeftinije.

Za jaja volim kuvana jaja :D Ali vise volim belance nego zumance :/
Eto odlicno, onda kuvana jedi. Cela jaja jedi jer se ne isplati jesti samo belanca.

Za veceru mogu da skinem svo ono ulje sa sardine samo sutra :D Pa prekosutra oslici :D (keva obeala :D )
Oke. Oslic neka ti ispece u rerni u foliji tako je najlakse jer se zna raspadati kada se pece u tiganju, a i ne treba ulje za rernu. Neka ti ispece vise pa da imas za 2-3 dana.

Za teretanu neznam jos uvek nesto se predomisljam :D
Pazi, teretana ti je i najbitnija u celoj toj prici... Kada skroz smrsas bices mlitav skroz, skenjaces se i pozaliti, odmah trebas da krenes da vezbas, ne kazem ti za dzabe.

E da i kolko kosta whey?
Ne moras razmisljati o tome, to sam dao sam kao primer sta se moze ubaciti u ishranu. Moze se kupiti veliko pakovanje vec za oko 5000-5500 i tu imas oko 75 merica, 1 merica je oko 100-120g mesa kada se gleda po sastavu proteina.

Offline pedja 95

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 39
Odg: Odlucio Da Smrsam
« Reply #33 on: June 24, 2013, 09:34:35 PM »
:D za teretanu cu videti,nzm zasto ali u nekom sam tripu da me je blam da idem u teretanu xD prvo sto kad bi doso tamo nebi znao cemu koje spravice sluze xD
Whey je malo preskup za sada i kako kazes nije neophodan....
Za jaja bi mogao samo belanca da jedem to nije problem posto keva veoma cesto sprema kolace i trebaju joj samo belanca xD naravno ja te kolace necu jesti :D
Sutra ujutru cu da vidim za trcanje posto je vreme uzasno pa neznam dali ce da bude sve mokro.
Zar nemoze dobre bw bezbe da bar malo zamene teretanu? :D Nije mi problem placanje teretane nego gore navedeno :D ^^^^

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Odlucio Da Smrsam
« Reply #34 on: June 24, 2013, 09:51:44 PM »
:D za teretanu cu videti,nzm zasto ali u nekom sam tripu da me je blam da idem u teretanu xD prvo sto kad bi doso tamo nebi znao cemu koje spravice sluze xD
Za jaja bi mogao samo belanca da jedem to nije problem posto keva veoma cesto sprema kolace i trebaju joj samo belanca xD naravno ja te kolace necu jesti :D
Sutra ujutru cu da vidim za trcanje posto je vreme uzasno pa neznam dali ce da bude sve mokro.
Zar nemoze dobre bw bezbe da bar malo zamene teretanu? :D Nije mi problem placanje teretane nego gore navedeno :D ^^^^

Brate vecina ljudi tamo ne zna sta radi kog djavola tamo, veruj mi, cak i oni koji idu godinama.
Trcanje ubaci onda ujutru kada mozes, nije 100% neophodno da bude ujutru na prazan stomak svaki put.

Bodyweight je sranje, nije ni 0.5% kao teretana. Sutra se raspitaj ili pogledaj na netu neku teretanu u blizini kod tebe, kreni od utorka odmah, lako ces nauciti sta treba da radis, to je najmanji problem. Jbg niko nije znao sta da radi kada je prvi put otisao, neki se gube i posle 2 godine tamo  :lol: Napravicemo ti neki osnovni program, pogledas malo na youtube kako se radi par vezbi za svaki trening i cao, nije to metafizika i izucavanje cetvrte dimenzije, imas teg koji dignes i spustis  :lol:

Jos tamo lepo pitas nekoga ko zna da ti pokaze prvi put vezbu i reseno posle znas kako da radis, i uvek ces naci neke ok likove koje ces tamo upoznati pa se skontate i imas i neko drustvo onda tamo, pogotovo kada duze ides. Trebace ti par treninga za svaku vezbu da se malo samo naviknes na pokret i da skontas motoriku i pravilno izvodenje i onda lepo ide.

Ne moze da te bude blam kada neko vidi da hoces da se dovedes u red, moze samo da te postuje ako nije totalni retard.

Offline bojan_92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 289
Odg: Odlucio Da Smrsam
« Reply #35 on: June 24, 2013, 11:01:16 PM »
Za jaja bi mogao samo belanca da jedem to nije problem posto keva veoma cesto sprema kolace i trebaju joj samo belanca xD

Mislis,trebaju joj zumanca?

moraju ovsene da omeksaju do ujutru i taman ujutru imas spremno.

Zasto moraju da omeksaju?Ja ih jedem cim ih spremim :boxed:

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Odlucio Da Smrsam
« Reply #36 on: June 24, 2013, 11:16:17 PM »
Zasto moraju da omeksaju?Ja ih jedem cim ih spremim :boxed:

Pa najbolje je da ako nisu one instant da se skuvaju malo ili sl. Mislim mogu se i ovako jesti, ali ih je dobro skuvati par minuta.

Offline bojan_92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 289
Odg: Odlucio Da Smrsam
« Reply #37 on: June 25, 2013, 01:23:12 AM »
Zbog cega je dobro?

Offline pedja 95

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 39
Odg: Odlucio Da Smrsam
« Reply #38 on: June 25, 2013, 09:18:35 AM »
Zumaca* joj trebaju :D
Nisam spremio sinoc ovsene nego sam ih stavio ujutru cim sam se probudio otiso na lagano trcanje i kad sam se vratio one bile spremne :D Jeste grozan ukus,nekako bljutav ali za izgled i zdravlje sve :D

E da mama mi radi u prodavnici za mesne proizvode sireve i tako to....Kuc...pa koji sir da uzmem?

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Odlucio Da Smrsam
« Reply #39 on: June 25, 2013, 09:52:34 AM »
Zumaca* joj trebaju :D
Nisam spremio sinoc ovsene nego sam ih stavio ujutru cim sam se probudio otiso na lagano trcanje i kad sam se vratio one bile spremne :D Jeste grozan ukus,nekako bljutav ali za izgled i zdravlje sve :D

E da mama mi radi u prodavnici za mesne proizvode sireve i tako to....Kuc...pa koji sir da uzmem?

Niko ne voli ovsene na pocetku :lol:

Ako ces da jedes sir, moze samo ove:
Ella http://www.oceni.rs/wp-content/uploads/Ella-svezi-sir.jpg
Meggle http://online.idea.rs/images/products/325/325104225l.gif
President http://www.somboled.co.rs/uploads/srpski/magazin/novosti/.thumbs/900-gr-mladi-sir-55_e7d259.jpg

nema drugih jer su svi ostali previse masni.