EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Vegetarijanac-ishrana za masu  (Read 30516 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Vegetarijanac-ishrana za masu
« Reply #60 on: October 01, 2007, 11:49:09 AM »
 :lol: :lol: :lol:


Offline dushe

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 559
  • Gender: Female
Odg: Vegetarijanac-ishrana za masu
« Reply #61 on: December 04, 2007, 11:04:55 PM »
A zasto je moja krva slika ok?!
Jako sam dugo vegetarijanka...

Offline ica-beograd

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 973
  • Gender: Female
Odg: Vegetarijanac-ishrana za masu
« Reply #62 on: December 04, 2007, 11:10:32 PM »
Reci.. Hvala dragom Bogu  :yes:
Moj brat od tetke je isto godinama vegeterijanac i vec je poceo da atrofira,sav se smanjo,on se oseca dobro,ali ne lici ni na sta...zato ja ne razumem ljude koji se odricu necega sto nam je priroda podarila...
 :dunno:
"Optimista i u problemu vidi sansu, a pesimista i u sansi problem."

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: Vegetarijanac-ishrana za masu
« Reply #63 on: December 04, 2007, 11:30:07 PM »
znaci nisam jedini koji ne razume poentu vegetarijanske ishrane ? mislim u cemu je tu fora ? dokazivanje sebi da mozesh da nejedesh nishta zivotinjskog porekla ?

Offline ica-beograd

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 973
  • Gender: Female
Odg: Vegetarijanac-ishrana za masu
« Reply #64 on: December 04, 2007, 11:32:22 PM »
Pa nisi jedini...ali da ne odemu o off...i ne kvarino temu nekome ko se vec na to odlucio....uglavnom ima ovde napisano sta ja mislim o tome,ali sa zdrav. aspekta...bar mislim da je ovde... :crazy:
"Optimista i u problemu vidi sansu, a pesimista i u sansi problem."

Offline dushe

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 559
  • Gender: Female
Odg: Vegetarijanac-ishrana za masu
« Reply #65 on: December 04, 2007, 11:40:55 PM »
hmm kosuta,vidi malac,ljudi su razliciti.
Ja sam vegetarijanka,jer ja tako zelim.
Dobro,znam da na prostorima balkana,to bas i nije prihvaceno,ali ovdje je jako veliki procenat vegetarijanaca :dunno:,i sasvim normalno prihavte,kad kazes da jesi.Postuju tvoju odluku,bez da pitaju,zasto. :dunno:Tako je to ovdje.

Dalje...moj muz je takodjer vegetarijanac,ali ni on nema problema :dunno:,kao ni moji pƶoznanici,takodjer vegetarijanci :dunno:
Zapravo,prvi put cujem da bi moglo imati problema.Ovdje doktori bas i kazu pacijentu kad oboli,da ne jede vise meso :dunno:..

znaci,ne svadjam se,smao razgovaram,,jer ostajem zapanjena,zaista nsiam znala,da pƶostoji rizik da obolis jer si vegetarijanac.
Meni su,naprotiv ,ovdje doktori rekli,odlicno,zdravo se hranis :dunno:

ne znam..mozda je smao mentalitet razlicit?

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: Vegetarijanac-ishrana za masu
« Reply #66 on: December 04, 2007, 11:47:08 PM »
sorry ako si se osetila prozvano ili tako neshto, nego samo me je oduvek zanimalo zasto se ljudi odricu svega toga, mozda sam doshao sa nekim sterotipom jer jedino poznajem jednu osobu koja je vegetarijanac i on je postao to kada je hteo sebi da dokaze da moze da izbaci meso iz ishrane , sto je po meni besmisleno, u tvoj slucaju vidim da je sasvim drugacije tako da sorry opet ako si se negde nasla uvredjeno ili prozvano, i naravno da postujem tvoju odluku, nisam ni hteo da ti kazem da netrebash biti :) to je ipak tvoj izbor , samo sam hteo da kazem moje misljenje za koje vidim da nije bilo na mestu, i usput.. gledacu  da nepostujem ovde vishe , jer vidim da ovo lagano ide u off

Offline dushe

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 559
  • Gender: Female
Odg: Vegetarijanac-ishrana za masu
« Reply #67 on: December 04, 2007, 11:52:54 PM »
Ma ne osjecam se uvredjeno:)..
mi samo razgovaramo :yes:(mozda djelujem ostro,ali nisam ja ostra :yes:)
Nisma postala vegetarijanka,da bih sebi dolazala da mogu bez mesa...
e to je meni bez veze :dunno:

Moras da znas zasto jesi vegetarijanac..

Pozdrav :yes:

Offline gamby

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 107
  • Gender: Male
Odg: Vegetarijanac-ishrana za masu
« Reply #68 on: December 05, 2007, 11:37:40 AM »
Osobno prvo iz zdravstvenih razloga drugo zbog toga sto i zivotinja pati kao i covjek.
I klanje zivotinje dozivljavam gotovo jednako uzasno i strasno kao i klanje covjeka.
Kad dobijes onaj komad mesa umotan u celofan iz kojeg gotovo da ni ne vidis koji je to dio zivotinje te od koje zivotinje daje jedan vrlo neosoban pristup njemu, bez ikakvih emocija ali kad znas odakle je doslo meso, kad znas postupak kojim se do njega doslo. Koliko vremena, gdje, koliko i na koji nacin je ta zivotinja prosla, u kakvim bijednim uvijetima za jedno stovrenje da bi ga mi na kraju pojeli, a nije nam potrebno, onda se zbog takvih a i jos mnogo drugih takvih i slicnih razloga odricem mesa.

Offline gamby

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 107
  • Gender: Male
Odg: Vegetarijanac-ishrana za masu
« Reply #69 on: December 05, 2007, 11:43:59 AM »
Pa nisi jedini...ali da ne odemu o off...i ne kvarino temu nekome ko se vec na to odlucio....uglavnom ima ovde napisano sta ja mislim o tome,ali sa zdrav. aspekta...bar mislim da je ovde... :crazy:
Ne samo da si meidicinska sestra nego si i psiholog?


znam da nisam trebao, ali morao sam :)